Ankara Keçiören Sümeyra Yıldız

Bu kursu paylaş
0 Yorum

Sümeyra Yıldız

keçİören, ANKARA
BİREYSEL ÜYE
Verdiği Kurslar: Dikiş Kursu , Grafik Tasarım Kursu , Illustrator Kursu

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında Özet Bilgi:
Sümeyra Yıldız, ANKARA KEÇİÖREN ve civarında hizmet vermekte olup 24.05.2018 tarihinden itibaren kursbudur.com ailesinin bir üyesidir. ANKARA ilinde hizmet veren 2985 kurs/özel ders verenden 240 . sıradadır. Başta Grafik Tasarım olmak üzere 3 farklı kurs/özel ders vermektedir. Sümeyra Yıldız, 47 gelen talepten 11 tanesine teklif vermiştir.

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında
Fotoshop ,İllüstratör ve Corel draw dersi almak isteyenler ve bu programlardan yararlanmak isteyenlere yardımcı olabilirm. Ve öğrencilere ödevlerinde de yardimci olurum. Ücreti saati 70 TL dur. Stilistlik ve grafikerlik düşünen kişilerde bu programlari alabilirler.


Dikiş Nedir?

Kesilen kumaş ve yardımcı malzemelerin birleştirilerek mamul giysinin yapımını amaçlayan işlemlerin tümüdür. Dikiş kurslarında ilk olarak; teğel örnekleri çalıştırılır ve elinizin alışması sağlanır.Sonra düz makina dikiş örnekleri,sonra küçük numune modeller,fermuar dikişleri vs. öğrenilir. Yaklaşık 1 ay sonra,ilk kalıp çalışmanız,yırtmaçlı düz etek kalıbı olacaktır. Kalıp çıktıktan sonra 2 aşama vardır. Birincisi "kesim" aşaması.Yani kalıbı kumaşa yerleştirme ve kesim işlemidir. İkincisi ise parçaları birleştirme olan "dikim" aşaması. Makinanın dikim özellikleri,kumaşın modele uygunluğu ve hatta makinaya uygunluğu vs. bu kurslarda bunların hepsini zamanla öğrenmeniz mümkündür.

Grafik Tasarım Nedir?

Grafik Tasarım - Graphic Design, bir mesajı görsel yolla belirli bir hedef kitleye ulaştırmak amacıyla logo, afiş, büyük boy sokak afişi (billboard), basın ilanı, ambalaj, kitap, dergi, tanıtım filmleri, çizgi film gibi tasarımları yazılı ve görsel elemanlarla sanatsal ölçütler içinde tasarlayan ve çizen kişileri yetiştiren eğitim dalıdır.

Bir Grafik Tasarımcısı (Graphics Designer) ne Yapar?
- Tasarımını yapacağı konuda ayrıntılı bilgi edinir, müşterilerle görüşmeler yapar,

- İlgili konuda tek başına veya reklam ajanslarında ekip olarak çalışarak bir kavram ve ana tema oluşturur,

- Konunun gerektirdiği kavramlara uygun görsel düzenlemeler tasarlar,

- Gerektiğinde fotoğraf ve film çekimlerinde, sanat yönetmeni olarak katkıda bulunur, uygulamada estetik düzenlemeleri gerçekleştirir veya denetler,

- Basılacak veya televizyon kanalları ile internette yayımlanacak bir malzemenin tasarımından basım veya yayım aşamasına kadar uzanan tasarım sürecini takip eder, denetler ve sonuçlandırır.

Bir Grafik tasarımcısı ne gibi özellikler taşımalı?
- Şekil ve uzay ilişkilerini görebilen,

- Renk ve şekilleri en ince ayrıntıları ile algılayabilen,

- Hayal gücü zengin, yaratıcı,

- Tasarımlarını çizgi yolu ile ifade edebilen,

- Sosyal, psikolojik, sanatsal alanlara ilgili,

- Yeniliklere açık, teknolojiyi yakından izleyen kimseler olmaları gerekir.
Verilen Kursların Ayrıntıları
Basit dikis teknikleriyle çanta bluz etek elbise dikimini öğrenebiliriz. Saati 80 TL dir.