Ankara Mamak Özel Yedirenk Anaokulu

Bu kursu paylaş
0 Yorum

Özel Yedirenk Anaokulu

mamak, ANKARA
KURUMSAL ÜYE
Verdiği Kurslar: Özel Anaokulu Kursu , Bale Kursu

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında Özet Bilgi:
Özel Yedirenk Anaokulu, ANKARA MAMAK ve civarında hizmet vermekte olup 31.07.2017 tarihinden itibaren kursbudur.com ailesinin bir üyesidir. ANKARA ilinde hizmet veren 2491 kurs/özel ders verenden 409 . sıradadır. Başta Bale olmak üzere 2 farklı kurs/özel ders vermektedir. Özel Yedirenk Anaokulu, 11 gelen talepten 4 tanesine teklif vermiştir.

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında
Kaliteli Eğitim Kadrosuyla Geleceğimizin Teminatı Çocuklarımıza Eğitimin İlk adımın'da okulu sevdirmek ilk çabamız.

Fotoğraflar
Özel Yedirenk Anaokulu Özel Yedirenk Anaokulu Özel Yedirenk Anaokulu Özel Yedirenk Anaokulu

Özel Anaokulu Nedir?

İlk öğretim çağına gelmemiş 0-6 yaş grubundaki çocukların bir arada olabildikleri bakım, oyun ve eğitim yeri. Anaokulları, çocukları okul düzenine hazırlayan, okul öncesi bilgi ve görgülerin öğretildiği yerdir.

Bu okulların denetimleri İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Sağlık ve Sosyal Hizmetler Müdürlükleri tarafından yapılmaktadır. Milli Eğitim Müdürlüklerine bağlı olanlara ana okulu, Sağlık ve Sosyal Hizmet Müdürlüklerine bağlı olanlara ise çocuk evi ismi verilmektedir. Bu okulların her ikisi ilkokul öncesi eğitim vermektedir.

Kanunlara göre, ana okullarında çalışan yönetici ve öğretmenlerin yüksek öğrenim görme şartı vardır. Kurucular için ise, böyle bir şart yoktur.

Yapılan son 1989-90 istatistiklerine göre, ana okullarından 0-6 yaş grubundaki çocuklardan yüzde 1’i, 3-6 yaş grubundaki çocukların ise yüzde 2’si faydalanabilmektedir

Bale Nedir?

Bale dans, mimik, müzik ve dekor sanatlarının ileri standartta birleştirilerek kullanıldığı bir tiyatro gösterisi olarak tanımlanabilir. Asıl eleman olarak kullanılan dans aslında İtalyanca dans anlamına gelen ‘ballo’ ya da ‘balletto’ sözcüğünden türetilmiştir. Görsel sanatların en pırıltılısı olan bale, özellikle küçük kız çocuklarının düşlerini süsleyen büyülü bir dünyadır. Disiplinli, özverili, algılamadaki gelişimin temellerini atan, alabildiğine renkli ve zevkli, uzun bir süreçtir bale eğitimi… Bale eğitiminde enstrüman ‘vücut’tur. Bu nedenle, çocuğun anatomik yapısı gözetilmeden verilen yüklemeci ve gösterişe dayanan eğitimin zararları, ömür boyu sürmekte ve en önemlisi balenin düşünsel ve zeka ile ilgili boyutunu da etkileyerek asıl amacından uzaklaşmaktadır.
Verilen Kursların Ayrıntıları
Kaliteli Eğitim Kadrosuyla Geleceğimizin Teminatı Çocuklarımıza Eğitimin İlk adımın'da okulu sevdirmek ilk çabamız
Özel profesyonel BALE dersi kayıtlarımız başlamıştır.... gruplar halinde dersler verilecektir... ders hocam ünlü balet Tan Sağtürk ile calısmıstır... okulumuza kayıtlı olsun olmasın öğrencilerimizi de derse bekliyoruz.... ilgilenenlere duyurulur....