Ankara Merkez Baran Doğan

Bu kursu paylaş
0 Yorum

Baran Doğan

merkez, ANKARA
BİREYSEL ÜYE
Verdiği Kurslar: Direksiyon Kursu

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında Özet Bilgi:
Baran Doğan, ANKARA MERKEZ ve civarında hizmet vermekte olup 11.10.2017 tarihinden itibaren kursbudur.com ailesinin bir üyesidir. ANKARA ilinde hizmet veren 2903 kurs/özel ders verenden 1010 . sıradadır. Başta Direksiyon olmak üzere 1 farklı kurs/özel ders vermektedir. Baran Doğan, 19 gelen talepten 1 tanesine teklif vermiştir.

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında
BÜYÜK ARAÇLARI KÜÇÜK ARAÇLARI VE MOTOSİKLETLERİ KULLANMAYI KISA ZAMAN İÇERİSİNDE ÖĞRETEBİLİRİM.

Ehliyet sonrası trafikte seri ve güvenli sürüş teknikleriyle aktif araç kullanma becerisini geliştirmek için, Ankara’da akan trafikte bay ve bayanlara özel direksiyon dersi veriyorum. Ders güzergâhları kişinin isteğine göre düzenlenebilir. Bir günde 2-3 saat ders verilir İsteyen kursiyerlere kendi araçlarıyla (Otomatik, Manuel) vitesli araçlarla özel direksiyon dersi alma imkânı. Ayrıca sizin sık kullandığınız güzergâhta eğitim verilir. Örneğin eviniz ile iş yeriniz arasında direksiyon dersi alabilirsiniz isteyen kursiyerlere yağışlı hava da veya gece karanlığında far ışığında araç kullanma eğitimi verilir. Ankara’nın her semtinde Batıkent, Eryaman, Sincan, Etimesgut, Elvankent, Bağlıca, Ümitköy, Çayyolu, Konutkent, Yaşamkent, Yapracık, Çankaya, Oran sitesi, Dikmen, Balgat, Esat, Mamak, Etlik, Ovacık vb. Ankara da yapılan bütün direksiyon sınav güzergâhlarında özel direksiyon eğitimi verilir. Özel ders saat ücretimiz eski fiyattan devam etmektedir 1 saat ücreti 50 TL’dir.

  Özel direksiyon eğitimi, her araba kullanmayı bilenden alınabilecek sıradan bir eğitim değildir. Kendinizin ve karşınızdakinin güvenliği hayati bir konudur. Ehliyetinizi aldıktan sonra trafikte usta sürücü olmak için, akıcı araç kullanmak için uzmandan özel direksiyon eğitimi almanız gerekir.

   ‘’ANKARA' da yaşıyorum, ehliyetim var fakat araç kullanmayı bilmiyorum’’ diye sakın üzülmeyin”. Ankara trafiğinde seri,  güvenli ve akıcı araç kullanma becerisini geliştirmek için usta öğreticiden Özel Direksiyon dersi verilir.

1) Araç genel olarak tanıtılır. Kontrol paneli, debriyaj, fren, gaz pedalları ve vites kolunun nasıl kullanıldığı anlatılır. Araç bakımı hakkın da bilgi verilir.

2) Aracın çalıştırılması, 1. 2.vitesler üzerinde pratik yaparak seri kalkış öğretilir, pedallara uyum çalışmaları yapılır, direksiyon hareketleri ve aynaların kullanılması öğretilir.

3) Ana cadde ve sokaklarda 3. vites ve yukarısı çalıştırılır, dur-kalk çalışmaları, araç geçme ve şerit değiştirme öğretilir.

4) Eğimli yollar için dur-kalk çalışmaları yapılır. Rampada ileri ve geri gidişler çalışılır.          

5) Akan trafiğe çıkılır. Yoğun trafikte kavşak dönüş kuralları öğretilir.

6) Dar sokaklarda manevralar yaptırılır.

7) Hızlı ve dikkatli sürüş teknikleri çalışılır. Refleksler geliştirilir.

8) Kaldırıma paralel ve dikey park çalışması yaptırılır.

Direksiyon sınavına girecek adaylarımıza sınav güzergahında  özel çalışma ve deneme sınavı yaptırılır. Sınava girecek adayımızın eksikleri ve yalnışları düzeltilir.

Sınav alanında kaldırıma iki duba arasına paralel park, L geri park, 25 metre düz şekilde geri gitme, eğimli yolda yokuş kalkışı ve 30 km hızla giden aracı ani durma öğretilir ve çalıştırılır.Verilen Kursların Ayrıntıları