Ankara Merkez Buğra Aydınoğlu

Bu kursu paylaş
0 Yorum

Buğra  Aydınoğlu

merkez, ANKARA
BİREYSEL ÜYE
Verdiği Kurslar: Gitar Kursu , Şan Kursu

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında Özet Bilgi:
Buğra Aydınoğlu, ANKARA MERKEZ ve civarında hizmet vermekte olup 19.06.2017 tarihinden itibaren kursbudur.com ailesinin bir üyesidir. ANKARA ilinde hizmet veren 2985 kurs/özel ders verenden 67 . sıradadır. Başta Şan olmak üzere 2 farklı kurs/özel ders vermektedir. Buğra Aydınoğlu, 130 gelen talepten 35 tanesine teklif vermiştir.

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında
2007 yılında Trt Ankara Radyosu Çok Sesli Gençlik Korosu’na kabul edildi. Trt Ankara Radyosu Çok Sesli Gençlik Korosu’nda görev yaptığı süre boyunca Dvorak-Stabat Mater, Faure-Requiem, Vasıf Adıgüzel-Çanakkale Oratoryosu gibi eserleri ve bunların yanında çok sesli halk türkülerini Deniz Kuvvetleri Komutanlığı Bandosu ve Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası ile bir çok defa seslendirdi ve bu eserlerin Trt kaydında yer aldı. 2008 yılında Ankara Devlet Opera ve Balesi Solist Sanatçısı Barış Yanç ile şan çalışmalarına başlayan Aydınoğlu, 2009 yılında Anadolu Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Sahne Sanatları Bölümü Opera Anasanat Dalı’na kabul edildi. Burada bir çok konser verdi. İki yıl boyunca şan çalışmalarını Ankara Devlet Opera ve Balesi Solist Sanatçısı Tuncay Kurtoğlu ile korrepetisyon çalışmalaranı ise Moskova Tchaikovsky Konservatuvarı mezunları olan Gökhan Aybulus ve Özgür Ünaldı ile sürdürdü. İlk resitalini 2012 yılında Schubert Liedlerinden Seçmeler isimli bir konserle veren Aydınoğlu yine 2012 yılında Sevda ve Cenap And Müzik Vakfı bursunu kazandı. 2013 yılında Anadolu Üniversitesi Devlet Konservatuvarı'nın sahne dersi projesi olan besteci Emmerich Kálmán'ın Die Csárdásfürstin operetinde Boni karakterini canlandırdı. Aynı yıl Türkiye'nin en köklü ve geniş kapsamlı klasik müzik dergisi Andante'de yazarlığa başladı. Haziran 2014'de Devlet Konservatuvarı ve Sahne Sanatları bölüm ve konservatuvar 1.si olarak mezun oldu. 2015 yılı 18 Mart'ta ASO (Anadolu Üniversitesi Senfoni Orkestrası) ve Eskişehir Muharrip Hava Kuvvetleri Komutanlığı Bandosu ile Azeri besteci Vasıf Adıgüzel'in Çanakkale Oratoryosu'nun bas solosunu seslendirdi. Yine 2015 yılının Temmuz ayında ise Almanya'nın Weimer kentinde bulunan Lyric Opera Studio Weimar'a kabul edilen  Buğra Aydınoğlu burada Mozart'ın Die Zauberflöte operasında "Papageno" karakterini seslendirmiş ve orada bulunduğu süre boyunca Weimar, Tiefurt, Erfurt ve Thüringer'de 4 orkestralı ve piyanolu konser ve 6 temsil yapmıştır.  Aydınoğlu halen  Ankara Devlet Çoksesli Korosu'nda  "Misafir Sözleşmeli Sanatçı" olarak koristlik görevini sürdürmektedir.

Fotoğraflar


Verilen Kursların Ayrıntıları
Yaklaşık on yıldır gitar dersi vermekteyim. Kültür Bakanlığı ses sanatçısıyım. Akor ve nota eğitimiyle garantili eğitim süreci içerisinde keyifli ve dopdolu bir eğitim sizi bekliyor. Siz de bu eğitimi almak ve kendinizi geliştirmek istiyorsanız bana buradan ulaşabilirsiniz.
Kültür Bakanlığı Çoksesli Koro sanatçısıyım. İster hobi olarak ister müzik okullarına hazırlık olarak şan dersi almak istiyorsanız bana ulaşabilirsiniz. Keyifli ve verimli bir şan dersi almak ve doğru şarkı söyleyebilmek hiç zor değil. Özgeçmişim aşağıdadır.


2007 yılında Trt Ankara Radyosu Çok Sesli Gençlik Korosu’na kabul edildi. Trt Ankara Radyosu Çok Sesli Gençlik Korosu’nda görev yaptığı süre boyunca Dvorak-Stabat Mater, Faure-Requiem, Vasıf Adıgüzel-Çanakkale Oratoryosu gibi eserleri ve bunların yanında çok sesli halk türkülerini Deniz Kuvvetleri Komutanlığı Bandosu ve Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası ile bir çok defa seslendirdi ve bu eserlerin Trt kaydında yer aldı. 2008 yılında Ankara Devlet Opera ve Balesi Solist Sanatçısı Barış Yanç ile şan çalışmalarına başlayan Aydınoğlu, 2009 yılında Anadolu Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Sahne Sanatları Bölümü Opera Anasanat Dalı’na kabul edildi. Burada bir çok konser verdi. İki yıl boyunca şan çalışmalarını Ankara Devlet Opera ve Balesi Solist Sanatçısı Tuncay Kurtoğlu ile korrepetisyon çalışmalaranı ise Moskova Tchaikovsky Konservatuvarı mezunları olan Gökhan Aybulus ve Özgür Ünaldı ile sürdürdü. İlk resitalini 2012 yılında Schubert Liedlerinden Seçmeler isimli bir konserle veren Aydınoğlu yine 2012 yılında Sevda ve Cenap And Müzik Vakfı bursunu kazandı. 2013 yılında Anadolu Üniversitesi Devlet Konservatuvarı'nın sahne dersi projesi olan besteci Emmerich Kálmán'ın Die Csárdásfürstin operetinde Boni karakterini canlandırdı. Aynı yıl Türkiye'nin en köklü ve geniş kapsamlı klasik müzik dergisi Andante'de yazarlığa başladı. Haziran 2014'de Devlet Konservatuvarı ve Sahne Sanatları bölüm ve konservatuvar 1.si olarak mezun oldu. 2015 yılı 18 Mart'ta ASO (Anadolu Üniversitesi Senfoni Orkestrası) ve Eskişehir Muharrip Hava Kuvvetleri Komutanlığı Bandosu ile Azeri besteci Vasıf Adıgüzel'in Çanakkale Oratoryosu'nun bas solosunu seslendirdi. Yine 2015 yılının Temmuz ayında ise Almanya'nın Weimer kentinde bulunan Lyric Opera Studio Weimar'a kabul edilen  Buğra Aydınoğlu burada Mozart'ın Die Zauberflöte operasında "Papageno" karakterini seslendirmiş ve orada bulunduğu süre boyunca Weimar, Tiefurt, Erfurt ve Thüringer'de 4 orkestralı ve piyanolu konser ve 6 temsil yapmıştır.  Aydınoğlu halen şan çalışmalarına İstanbul Devlet Opera ve Balesi solist sanatçısı Caner Akgün'le devam etmekte ve Ankara Devlet Çoksesli Korosu'nda  "Misafir Sözleşmeli Sanatçı" olarak koristlik görevini sürdürmektedir.