Ankara Merkez Emre Yeşilyurt

Bu kursu paylaş
0 Yorum

Emre Yeşilyurt

merkez, ANKARA
BİREYSEL ÜYE
Verdiği Kurslar: İngilizce Kursu , YDS Kursu

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında Özet Bilgi:
Emre Yeşilyurt, ANKARA MERKEZ ve civarında hizmet vermekte olup 09.06.2017 tarihinden itibaren kursbudur.com ailesinin bir üyesidir. ANKARA ilinde hizmet veren 2762 kurs/özel ders verenden 98 . sıradadır. Başta İngilizce olmak üzere 2 farklı kurs/özel ders vermektedir. Emre Yeşilyurt, 298 gelen talepten 26 tanesine teklif vermiştir.

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında
MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI VE ÖZEL DİL OKULU TECRÜBELİ, YÜKSEK LİSANSINI İNGİLTERE'DE TAMAMLAMIŞ, ALANINDA UZMAN İNGİLİZCE BÖLÜMÜ DOKTORA ÖĞRENCİSİNDEN LYS-5, YÖKDİL VE YDS KURSU


İngilizce Nedir?

İngilizce, Büyük Britanya ve Kuzey İrlanda Birleşik Krallığı, Amerika Birleşik Devletleri, Anglofon Karayipler, Avustralya, İrlanda Cumhuriyeti, Kanada ve Yeni Zelanda'da yaşayanların çoğunun ana dilidir. İkinci dil ve resmî dil olarak dünya genelinde, özellikle İngiliz Milletler Topluluğu ülkeleri ve çok sayıda uluslararası örgüt tarafından da kullanılmaktadır. Modern İngilizce, ana dili farklı olan insanların konuştuğu ilk "küresel ortak dil" olarak tanımlanmaktadır.İngilizce iletişim, bilim, ticaret, havacılık, eğlence, radyo ve diplomasi alanlarında egemen uluslararası yardımcı dildir. Dilin Britanya Adaları'ndan öteye yayılmasında Britanya İmparatorluğu'nun büyük payı vardır. Amerika Birleşik Devletleri'nin II. Dünya Savaşı sonrasında artan ekonomik ve kültürel etkisi, İngilizcenin benimsenmesini önemli şekilde hızlandırmıştır.

YDS Nedir?

Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı (YDS), Yükseköğretim Kurulu'nun (YÖK) talimatıyla Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından gerçekleştirilen merkezi bir dil sınavıdır.

YDS ile e-YDS'nin farkı var mıdır?

YDS ile e-YDS arasındaki tek fark; e-YDS'nin bilgisayar üzerinden yapılmasıdır. Sınav soruları, sınav süresi, sonuçların geçerlilik durumu vs. gibi tüm konularda her iki sınav da tamamen aynıdır.

YDS / e-YDS'ye kimler başvurabilir?

Bu sınava; KPSS lise adayları, KPSS ön lisans adayları, üniversite 3 veya 4'üncü sınıfta okuyanlar, KPSS lisans adayları, KPSS A grubu adayları, kamu personelleri, yüksek lisans adayları, araştırma görevlisi olmak isteyenler, doktora adayları, doçent adayları, sanatta yeterlik çalışmasına başvuracak olanlar, tıpta ve diş hekimliğinde uzmanlık yapmak isteyenler, yurt dışında bir yükseköğretim programını bitiren ve denklik almak isteyenler başvurabilirler.

YDS / e-YDS puanının geçerlilik süresi ne kadardır?

Akademik kadrolara başvurmak isteyen adaylar için YDS / e-YDS puanlarının herhangi bir geçerlilik süresi yoktur. Sınav sonuçlarını istedikleri zaman kullanabilirler. YDS / e-YDS puanlarını dil tazminatı için kullanmak isteyenler için puanlarının geçerlilik süresi 5 yıldır. Ancak OSYM mevzuatında kurumlara sınavların geçerlilik süresini belirleme yetkisi verilmiştir. Dolayısıyla başvuru yapılacak kurumun kabul ettiği geçerlilik süresi ayrıca öğrenilmelidir.

YDS yılda kaç kez yapılır?

YDS, Sonbahar ve İlkbahar dönemlerinde olmak üzere yılda iki kez yapılır.
Verilen Kursların Ayrıntıları
MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI VE ÖZEL DİL OKULU TECRÜBELİ, ALANINDA UZMAN İNGİLİZCE BÖLÜMÜ DOKTORA ÖĞRENCİSİNDEN YDS KURSU