Ankara Merkez Focusport Club

Bu kursu paylaş
0 Yorum

FOCUSPORT CLUB

merkez, ANKARA
KURUMSAL ÜYE
Verdiği Kurslar: Tekvando Kursu , Cimnastik Kursu , Kickboks Kursu , BODYBUİLDİNG Kursu , Besyo Hazırlık Kursu

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında Özet Bilgi:
FOCUSPORT CLUB, ANKARA MERKEZ ve civarında hizmet vermekte olup 20.04.2017 tarihinden itibaren kursbudur.com ailesinin bir üyesidir. ANKARA ilinde hizmet veren 2926 kurs/özel ders verenden 1518 . sıradadır. Başta Besyo Hazırlık olmak üzere 5 farklı kurs/özel ders vermektedir. FOCUSPORT CLUB, 227 gelen talepten 0 tanesine teklif vermiştir.

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında
FOCUSPORT CLUB CROSSFIT FONKSİYONEL ANTREMAN

FocuSport Club olarak vücudunuzu tanımanız, sporla birlikte bedeninizi daha çok sevmeniz için buradayız. Sporun düzenli şekilde ve severek yapılmasının önemini biliyoruz. Bu sebeple sizlere yaşam kalitenizi yükseltebileceğiniz ikinci bir ev olanağı sunuyoruz.

FocuSport Club'a adım attığınız an, sizleri müşteri olarak değil, profesyonel ekibimizin bir parçası olarak gördüğümüzün farkına varacaksınız. Şampiyon eğitimenlerimizin gözetiminde çalışmalarınızı evinizde yapıyormuşçasına rahat hissedeceğinizin garantisini veriyoruz.

Üstünüze spor bir kıyafet dakikadan itibaren, sizin için kusursuz ve en profesyonel şekilde hazırlanmış egzersiz programlarımızın hazır olduğunu bilin. Programınıza başlamadan önce vitamin bar'da spor için gerekli enerjiyi en güzel sunumlarla karşılarken şampiyon eğitmenlerimizle sohbet edebilir, tüm endişeleriniz ile önerilerinizi ekibimizle paylaşabilirsiniz.

Avrupa ve Dünya Şampiyonu milli sporcularımız moral ve motivasyonunuzu sağlayacak, "Vücuduna odaklan!" ilkesinden hareketle hedeflerinizi gerçekleştirmenize ve her başarınızdan sonra yeni hedeflere ulaşmanıza öncülük edecekler.

FocuSpor Club'la tanıştığınız gün sporun yaşam biçiminizi oluşturan en temel faktörlerden biri olduğunu göreceksiniz. Bu noktadan sonra size bıraktığımız tek görev, başarısını uluslararası platforma taşımış şampiyonlardan oluşan kadromuz eşliğinde spor yapma zevkini yaşamak olacak!Tekvando Nedir?

Taekwondo (okunuş: Tekvando): Taekwondo, McCune-Reischauer: T'aekwondo), çıplak el ve ayakla yapılan, Kore kökenli bir uzak doğu savunma sanatı ve sporudur. Yaklaşık 600'lü yıllarda ortaya çıkan ve birbirinden ayrı iki sistem olan "Ayak Sistemi" ile "Yumruk Metodu" zamanla bir araya getirilerek Taekwondo ortaya çıkmıştır. Taekwondo kelimesi, Korece Tae, Kwon ve Do kelimelerinin birleşiminden oluşmuştur. Tae, "tekme" veya "ayakla yapılan vuruş"; kwon, "yumruk" veya "elle yapılan vuruş"; do ise, "iyilik, doğruluk, fazilete giden yol" anlamına gelmektedir. Taekwondo'da tecrübe ve ustalığı belirtmek üzere, diğer pek çok uzak doğu kökenli savaş sanatında olduğu gibi elbisenin üzerine bağlanan kuşaklar kullanılır. Bu kuşaklar sırayla, beyaz, sarı, yeşil, mavi, kırmızı, siyah renklerdedir. Siyah kuşak en üst seviyedir.

Cimnastik Nedir?

Cimnastik vücudu, fiziksel yapısını düzeltme ve geliştirme amacıyla düzenli hareket ettirme sanatı.

Vücudu çevikleştirmek ve güçlendirmek için yapılan alıştırmaların tümü, idman, kültürfizik.

Erkeklerde yer alıştırmaları, barparalel barfiks halkalar ve kulplu beygir; kadınlarda yer alıştırmaları eşit olmayan çubuklar barfiks denge kalası alıştırmalarını içeren yarışma disiplini İyileştirme ve öğrenme amaçları güden tıbbi Cimnastik ve eğitim jimnastiğiyse sanat olmaktan çıkıp bilim sayılmaktadır.

İnsanın fizik ve moral yetilerini eğitmek fiziksel ve ruhsal verimini arttırmak amacıyla beden çalışmalarından yararlanan "fiziksel eğitim" Cimnastikten ayrı bir daldır.

Bölümleri
Artistik CimnastikAletli ya da aletsiz Cimnastik
Artistik Cimnastik
Modern ritmik Cimnastik
Atletizm öncesi Cimnastik
seksi jimnastiği
Cambazlık jimnastiği
Düzeltici Cimnastik
Eğitici Cimnastik
Tıbbi Cimnastik
Verilen Kursların Ayrıntıları
FOCUS SPOR MERKEZİ