Ankara Yenimahalle Muzaffer Karan

Bu kursu paylaş
0 Yorum

Muzaffer Karan

yenİmahalle, ANKARA
BİREYSEL ÜYE
Verdiği Kurslar: Fen Bilimleri Özel Ders , Biyoloji Kursu

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında Özet Bilgi:
Muzaffer Karan, ANKARA YENİMAHALLE ve civarında hizmet vermekte olup 14.08.2017 tarihinden itibaren kursbudur.com ailesinin bir üyesidir. ANKARA ilinde hizmet veren 2820 kurs/özel ders verenden 778 . sıradadır. Başta Biyoloji olmak üzere 2 farklı kurs/özel ders vermektedir. Muzaffer Karan, 3 gelen talepten 3 tanesine teklif vermiştir.

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında
7 YILLIK BİYOLOJİ ÖĞRETMENİYİM.
-ÜNİVERSİTEYE HAZIRLIK GRUPLARINI ÇALIŞTIRMAKTAYIM.
-4 YILLIK DA FEN BİLİMLERİ TECRÜBEM VARDIR.
-EĞİTİM KOÇLUĞU HİZMETİ DE VERMEKTEYİM.(SERTİFİKAM VARDIR)


Fen Bilimleri Özel Ders Nedir?

Fen bilimleri gözlenen doğayı ve doğa olaylarını sistematik bir şekilde inceleme, henüz gözlenmemiş olayları ise kestirme ve tahmin yürütme gibi çalışmaları içine alan bilim dalıdır. Bu süreçte fen, gözlem ve deneylere dayanan veri temelli açıklamalarla sınırlandırılır. Bu bağlamda, deneysel  kanıtlara ve bilimsel teorik bir çatıya dayandırılmayan açıklamalar fenin konusu değildir. Doğadaki her olay fen bilimlerinin bir konusunu oluşturduğu için, fen hayatımızın vazgeçilmez bir parçası haline gelmiştir. Fen bilimleri hem canlı hem de cansız doğa ile ilgilenmektedir. Özetle fen bilimleri olgular, ilkeler, kuramlar, doğa kanunları, kavramlar ve genellemelerden oluşmaktadır.

Biyoloji Nedir?

Latince Bios (canlı) ve logos (bilim) kelimelerinin birleşmesinden meydana gelen Biyoloji bugün en popüler bilim dalları arasında belkide ilk sırayı alır. Canlılık insan oğlunun her zaman ilgisini çeken bir husus olmuştur. Aristo’dan bu yana biyoloji alanında bir çok gelişmeler olmuştur. Ama 20. yüzyılda biyoloji alnında yapılan gelişmeler bunlardan binlerce kez daha fazladır. Özellikle elektron mikroskobunun keşfinden sonra canlılık mikro-aleme kayarak hücre ve içeriği incelenmiş, bir müddet sonra bu da yeterli olmayıp gen yapısına kadar inilmiştir. Üniversiteler de biyoloji bilimi geliştirilerek detaylar üzerinde durulmuştur. Bu daha çok moleküler alanda gerçekleşmiştir. Canlılar arası benzerlikten tutunda tedavisine kadar hemen hemen bütün biyolojik olaylarda artık gen yapıları incelenerek neticelere varılmaktadır.
Verilen Kursların Ayrıntıları
1-Fen dersi yazılılara hazırlık
2-LGS sınavına hazırlık
3-Eğitim Koçluğu
4-Ders programı hazırlama
7 YILDIR ÜNİVERSİTEYE HAZIRLIK SINAV GRUPLARI ÇALIŞTIRMAKTAYIM
EĞİTİM KOÇLUĞU SERTİFİKASINA  DA SAHİBİM İSTEĞE GÖRE EĞİTİM KOÇLUĞU DA VERMEKTEYİM.
*TYT-AYT BİYOLOJİ
*SORU ÇÖZME STRATEJİLERİ
*EĞİTİM KOÇLUĞU
*YILLIK PLAN