Ankara Merkez Sonet Gunal

Bu kursu paylaş
0 Yorum

Sonet Gunal

merkez, ANKARA
BİREYSEL ÜYE
Verdiği Kurslar: Tenis Kursu

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında Özet Bilgi:
Sonet Gunal, ANKARA MERKEZ ve civarında hizmet vermekte olup 29.08.2017 tarihinden itibaren kursbudur.com ailesinin bir üyesidir. ANKARA ilinde hizmet veren 2971 kurs/özel ders verenden 80 . sıradadır. Başta Tenis olmak üzere 1 farklı kurs/özel ders vermektedir. Sonet Gunal, 131 gelen talepten 25 tanesine teklif vermiştir.

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında
Tenis öğrenmenin keyifli yolu buradan geçiyor, buluşmak dileğiyle.
Tenis ile 2008 yılında oğlumu tenis kursuna götürerek tanıştım. Ardından bende kursa başladım. Sonra Tenis Federasyonu tarafından düzenlenen 1nci ve 2 nci kademe Antrenör kursuna katılarak tenis egitmenligine başladım. Ankara'da Gazi Üniversitesi ve Ahlatlıbel Türktelekom Spor tesisleri tenis kortlarında derslerimizi yapıyoruz.

Fotoğraflar

Tenis Nedir?

Tenis, raket ve topla iki kişi arasında ya da ikişer kişilik iki takım arasında oynanan olimpik bir spor. Belli ölçülerle çizilmiş ve ortasında bir ağ gerili olan alanda, kauçuk topla oynanır.

Oyuncular topa raket denen araçlarla vurur. Alan, kort diye anılır. Tenis kortları açık veya kapalı yerde, toprak, beton veya çimen zeminli olabilir. Alanın uzunluğu 23,80 metredir. Ortadan ağla ikiye bölünmüştür. Yüksekliği 91,5 sm.'dir. Birer kişi oynanan maçlarda genişlik 8,23 metre, İkişer kişiyle oynanan maçlarda 10,97 metredir. Topun üstü çuha kaplı, ağırlığı 57 gr.'dır.

Tenis Maçı

Tenis 3 setlik ve 5 setlik maçlar halinde oynanmaktadır, 3 setlik maçlarda 2 tanesini alan, 5 setlik maçlarda 3 tanesini alan oyuncu maçı kazanır.

Tenis Oyunu

Tenis maçı 0-0 olarak başlamaktadır, rakiplerden birisinin ilk aldığı puan 15, ikinci aldığı puan 30, üçüncü aldığı puan 40 olarak hesaplanır. Rakiplerden herhangi bir tanesi dördüncü puanın aldığında herhangi bir taraf iki veya daha çok puan aldığında oyun kazanılmış olur. Rakiplerden bir tanesi üçüncü puana kadar gelir ve karşıdaki rakip de aynı puana gelirse maç berabere kalmaktadır. Hakem puanları sayma esnasında servis atan kişinin puanını ilk sırada söylemektedir.

Servis Atışları

Tenis maçı rakiplerden bir tanesinin servisi atması ile başlamaktadır, servisin atışı ise sıra ile karşılıklı olarak yer değiştirmektedir. Servisi atan rakip atını belirlenmiş olan çizginin arka kısmında yapmalıdır. İkinci olarak atılacak olan servis ise merkez çizginin sol tarafından kullanılmalı ve rakip kortun sağ kısmına atış yapar.

Verilen Kursların Ayrıntıları
7 den 70 her yaşta tenis eğitimi veriyorum. Bireysel ve grup dersleri yapabiliriz. Eğer bende tenis öğrenmek istiyorum , Biraz biliyorum geliştirmek istiyorum veya performansımı devam ettirmek istiyorum diyorsanız tam doğru yerdesiniz. Haydi tenis oynamaya!