Ankara Merkez Yigit Sener

Bu kursu paylaş
0 Yorum

Yigit Sener

merkez, ANKARA
BİREYSEL ÜYE
Verdiği Kurslar: Müzik Prodüksiyon Kursu , Elektronik Müzik Kursu

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında Özet Bilgi:
Yigit Sener, ANKARA MERKEZ ve civarında hizmet vermekte olup 11.03.2018 tarihinden itibaren kursbudur.com ailesinin bir üyesidir. ANKARA ilinde hizmet veren 2975 kurs/özel ders verenden 732 . sıradadır. Başta Elektronik Müzik olmak üzere 2 farklı kurs/özel ders vermektedir. Yigit Sener, 30 gelen talepten 3 tanesine teklif vermiştir.

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında
Gazi Universitesi Muzik bolumu ve Baku Muzik Akademisi Bestecilik Bolumlerinden mezun oldum. Jazz gitar, armoni bestecilik, elektronik muzik ve bilgisayar ortaminda muzik uretimi konularinda profesyonel destek verebilirim. Ableton live, Sibelius, Cubase vs..


Müzik Prodüksiyon Nedir?

Müzik prodüktörleri müzik sektörünün kalbi ve ruhudur, onlar perde arkasındaki sessiz yıldızlardır. Kötü prodüksiyon en güzel şarkıyı yok ederken, iyi bir prodüksiyon şarkıcıyı bir anda efsaneye dönüştürebilir. Michael Jackson, Madonna gibi bir çok büyük artistin arkasında ciddi prodüktörler vardır ve günümüzde birçok artist prodüktörlük mertebesine ulaşarak kendini daha iyi ifade etmeyi tercih etmektedir.
Hayatını müziğe adayanlar için prodüktörlük ömür boyu süren bir hayaldir. 10 yıl öncesine kadar stüdyo da görev alabilmek için belli bir düzeye kadar çıraklık tecrübesi yeterliydi, ama bugünün fark yaratan prodüksiyonlarına imza atabilmek için analog ve dijital teknolojilerdeki profesyonel yaklaşımlara ulaşmak gerekir.

Elektronik Müzik Nedir?

Elektronik müzik, elektronik müzik aletleriyle ve elektronik müzik teknolojisiyle oluşturulan, icra edilen müzik türüdür. Elektronik müzikte kullanılan elektromekanik sesler teremin, ses sentezleyici olarak da bilinen synthesizer isimli elektriksel sinyaller yaratmak için kullanılan müzik aleti ve bilgisayar yoluyla elde edilir.
Verilen Kursların Ayrıntıları
Bilgisayarda muzik besteleme teknikleri, Ableton Live, Cubase vs. daw`lar ile calisma,  genel kompozisyon ve orkestrasyon bilgilerini alabileceginiz dersler..
Bilgisayarda muzik besteleme teknikleri, Ableton Live, Cubase vs. daw`lar ile calisma, genel kompozisyon ve orkestrasyon bilgilerini alabileceginiz dersler..