Ankara Çankaya Nevart Sanat Ve Tasarım Akademisi

Bu kursu paylaş
0 Yorum

NEVART SANAT VE TASARIM AKADEMİSİ

çankaya, ANKARA
KURUMSAL ÜYE
Kurs/Özel Ders Veren Tanıtım Videosu
Verdiği Kurslar: Resim Kursu , Karakalem Kursu , Yağlı Boya Kursu , Grafik Tasarım Kursu , Güzel Sanatlar Kursu

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında Özet Bilgi:
NEVART SANAT VE TASARIM AKADEMİSİ, ANKARA ÇANKAYA ve civarında hizmet vermekte olup 18.04.2017 tarihinden itibaren kursbudur.com ailesinin bir üyesidir. ANKARA ilinde hizmet veren 2973 kurs/özel ders verenden 6 . sıradadır. Başta Resim olmak üzere 5 farklı kurs/özel ders vermektedir. NEVART SANAT VE TASARIM AKADEMİSİ, 224 gelen talepten 99 tanesine teklif vermiştir.

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında
1. Uluslararası Eğitim Sistemi
Uyguladığımız eğitim uluslararası platformlarda kabul edilmiş, (A.B.D., İngiltere, Almanya, Güney Kore, Hindistan’dan profesörlerle yaptığımız toplantılar ve çalıştaylar sonucunda)  yenilikçi ve öğrenci merkezli olacak şekilde planlanmıştır. Takip edilen detaylı bir ders programı, ve bu ders programını en iyi şekilde uygulayabilecek bir eğitim kadromuz vardır.

2. Üst Düzey Eğitim Programı
Eğitimimiz farklı dersleri kapsamaktadır. Sınavlara hazırlanan, portfolyo hazırlayan, hobi olarak eğitim görmek isteyen, profesyonel olarak gelişmek isteyen her öğrencinin katılması gereken Temel Çizim, Anatomi, İmgesel Tasarım, Renk Bilgisi, Heykel, Desen, Genel Kültür, Sanat Tarihi ve bunların yanı sıra profesyonel olarak uzmanlaşmak isteyenler için Tasarım Stüdyosu, Yağlıboya atölyesi, Suluboya Teknikleri, Mekan Tasarımı, Grafik Tasarım, Moda Tasarımı, Geleneksel Sanatlar gibi dersler bulunmaktadır. Yani çok kapsamlı, üniversite düzeyinde bir eğitim uyguluyoruz.

3. Kaliteli Eğitim Kadrosu
Eğitim kadromuzda yabancı üniversitelerden mezun (dünyadaki en iyi tasarım okulları olarak gösterilen okulları da içeriyor), uluslararası önemi olan TTMK’da (Türkiye Teknoloji ve Tasarım Merkezi) üst düzey görevi de olan tasarımcılar, sanat dünyasında söz sahibi sanatçılar, farklı disiplinlerden eğitimciler bulunmaktadır. Bundan dolayı Nevart Akademi, farklı derslere farklı eğitimcilerin katıldığı üst düzey eğitim sunabilmektedir.

4. Kaliteli Öğrenciler
Öğrencilerimizin kimler olduğunu önemsiyoruz. Nevart Akademi’de öğrenci olmak isteyenlerin mutlaka sınav ve ön görüşmede başarı göstermeleri gerekiyor. Az sayıda öğrenciyle birebir eğitim ortamı sunuyoruz. Böylece öğrencilerimizle güvenli ve sıcak bir arkadaşlık ortamı oluşturabiliyoruz.

5. Kaliteli Çevre
Nevart Akademi Çankaya’da faaliyet göstermektedir. Böylece öğrencilerimiz karmaşadan uzak, güvenli ve kaliteli bir ortamda eğitim görmektedirler.

6. Sürekli Eğitim
Öğrencilerimiz mezun olduktan sonra da onlara eğitim imkanı sunuyoruz. Nevart Akademi’den başarıyla mezun olan bir öğrenci her zaman ödevleri ile ilgili olarak, üniversiteden mezun olduktan sonra yüksek lisans yapmak istediğinde veya profesyonel çalışmaları için bizlere danışabilir. Kapımız her zaman açık.

7. İş İmkanı
Nevart Akademi sadece eğitim vermiyor, aynı zamanda tasarım ve sanat alanlarında profesyonel olarak çalışmaya devam ediyor. Bundan dolayı Nevart Akademi’den mezun öğrencilerimize Nevart Akademi’de staj imkanı sunuluyor. Bunun yanı sıra geniş sosyal çevresiyle, öğrencilerin, alanında önemli tasarımcı ve sanatçılarla bir araya gelmesini sağlıyor.

Fotoğraflar
NEVART SANAT VE TASARIM AKADEMİSİ NEVART SANAT VE TASARIM AKADEMİSİ NEVART SANAT VE TASARIM AKADEMİSİ NEVART SANAT VE TASARIM AKADEMİSİ NEVART SANAT VE TASARIM AKADEMİSİ NEVART SANAT VE TASARIM AKADEMİSİ NEVART SANAT VE TASARIM AKADEMİSİ NEVART SANAT VE TASARIM AKADEMİSİ NEVART SANAT VE TASARIM AKADEMİSİ NEVART SANAT VE TASARIM AKADEMİSİ


Verilen Kursların Ayrıntıları
1. Uluslararası Eğitim Sistemi Uyguladığımız eğitim uluslararası platformlarda kabul edilmiş, (A.B.D., İngiltere, Almanya, Güney Kore, Hindistan’dan profesörlerle yaptığımız toplantılar ve çalıştaylar sonucunda) yenilikçi ve öğrenci merkezli olacak şekilde planlanmıştır. Takip edilen detaylı bir ders programı, ve bu ders programını en iyi şekilde uygulayabilecek bir eğitim kadromuz vardır. 2. Üst Düzey Eğitim Programı Eğitimimiz farklı dersleri kapsamaktadır. Sınavlara hazırlanan, portfolyo hazırlayan, hobi olarak eğitim görmek isteyen, profesyonel olarak gelişmek isteyen her öğrencinin katılması gereken Temel Çizim, Anatomi, İmgesel Tasarım, Renk Bilgisi, Heykel, Desen, Genel Kültür, Sanat Tarihi ve bunların yanı sıra profesyonel olarak uzmanlaşmak isteyenler için Tasarım Stüdyosu, Yağlıboya atölyesi, Suluboya Teknikleri, Mekan Tasarımı, Grafik Tasarım, Moda Tasarımı, Geleneksel Sanatlar gibi dersler bulunmaktadır. Yani çok kapsamlı, üniversite düzeyinde bir eğitim uyguluyoruz. 3. Kaliteli Eğitim Kadrosu Eğitim kadromuzda yabancı üniversitelerden mezun (dünyadaki en iyi tasarım okulları olarak gösterilen okulları da içeriyor), uluslararası önemi olan TTMK’da (Türkiye Teknoloji ve Tasarım Merkezi) üst düzey görevi de olan tasarımcılar, sanat dünyasında söz sahibi sanatçılar, farklı disiplinlerden eğitimciler bulunmaktadır. Bundan dolayı Nevart Akademi, farklı derslere farklı eğitimcilerin katıldığı üst düzey eğitim sunabilmektedir. 4. Kaliteli Öğrenciler Öğrencilerimizin kimler olduğunu önemsiyoruz. Nevart Akademi’de öğrenci olmak isteyenlerin mutlaka sınav ve ön görüşmede başarı göstermeleri gerekiyor. Az sayıda öğrenciyle birebir eğitim ortamı sunuyoruz. Böylece öğrencilerimizle güvenli ve sıcak bir arkadaşlık ortamı oluşturabiliyoruz. 5. Kaliteli Çevre Nevart Akademi Çankaya’da faaliyet göstermektedir. Böylece öğrencilerimiz karmaşadan uzak, güvenli ve kaliteli bir ortamda eğitim görmektedirler. 6. Sürekli Eğitim Öğrencilerimiz mezun olduktan sonra da onlara eğitim imkanı sunuyoruz. Nevart Akademi’den başarıyla mezun olan bir öğrenci her zaman ödevleri ile ilgili olarak, üniversiteden mezun olduktan sonra yüksek lisans yapmak istediğinde veya profesyonel çalışmaları için bizlere danışabilir. Kapımız her zaman açık. 7. İş İmkanı Nevart Akademi sadece eğitim vermiyor, aynı zamanda tasarım ve sanat alanlarında profesyonel olarak çalışmaya devam ediyor. Bundan dolayı Nevart Akademi’den mezun öğrencilerimize Nevart Akademi’de staj imkanı sunuluyor. Bunun yanı sıra geniş sosyal çevresiyle, öğrencilerin, alanında önemli tasarımcı ve sanatçılarla bir araya gelmesini sağlıyor.
Nasıl bir eğitim veriyoruz?

Eğitim 3 aşamadan oluşuyor:

1. aşama temel çizim aşaması. Bu aşamada ilk olarak çizim tekniklerinin temelleri ve basit objelerin hayalden ve bakarak çizilmesini içeriyor. Oran-orantı, perspektif, farklı bakış açılarından objeleri hayal ederek çizebilme gibi beceriler kazanılıyor.
2. aşama görsel algı aşaması. Görsel algı aşamasında da yapılan çalışma desen ve imgesel tasarıma yönelik temel kurallar, anatomi ve perspektif çalışmalarını içeren, yetenek sınavlarında başarılı olmak için yeterli olan bir düzeyi oluşturuyor.
3. aşama sanatsal ifade aşaması. Bu aşamada artık öğrenciler hayallerinden artistik imgesel tasarım, mekansal çalışmalar, figüratif çalışmaları yapabiliyor, yaptığı çalışmaları sergileyebilecek bir noktaya ulaşıyor.
Yağlı boya programı bu alanda ilerlemek isteyenler için temel bir eğitim sunmaktadır. Nevart Akademi’de akademik programlarda eğitim görmek isteyen ve daha önce sanat ve tasarım alanlarında eğitim görmemiş öğrenciler için 1 yıllık bir temel eğitim programını oluşturmaktadır. Aynı zamanda hobi amaçlı kendini geliştirmek isteyenler, veya eğitimlerine destek sağlamak isteyen sanat, tasarım ve mimarlık öğrencilerinin katılabileceği derslerden oluşmaktadır.
Adobe programlarından Photoshop, İllüstratör, İndesign eğitimleri verilmektedir. Eğitim haftada 1 gün 2 saat verilmektedir.
Yetenek Sınavları Nedir?

Yetenek sınavları her üniversitenin kendi bünyesinde düzenlediği,  sanat ve tasarım gibi yaratıcılık gerektiren bölümlere öğrenci seçmek için uygulanan bir çizim sınavıdır. Bu sınavlar her üniversite tarafından ayrı ayrı düzenlendiği ve uygulandığı için öğrenci seçimleri de o okullar tarafından yapılıyor. Bundan dolayı da her üniversite kendisinin düzenlediği yetenek sınavında farklı uygulamalar yapabiliyor. Örneğin bir üniversite portfolyo ile öğrenci kabul ederken, bir başkası renk bilgisini ölçen bir sınav yapabilir, veya bir başkası perspektif bilgisini ölçen bir sınavla öğrenci kabul edebilir. Bundan dolayı öğrencilerin hangi üniversitenin hangi bölümüne başvuracağını önceden bilmesi önemli.
Nasıl bir eğitim veriyoruz?

Eğitim 3 aşamadan oluşuyor:

1. aşama temel çizim aşaması. Bu aşamada ilk olarak çizim tekniklerinin temelleri ve basit objelerin hayalden ve bakarak çizilmesini içeriyor. Oran-orantı, perspektif, farklı bakış açılarından objeleri hayal ederek çizebilme gibi beceriler kazanılıyor.
2. aşama görsel algı aşaması. Görsel algı aşamasında da yapılan çalışma desen ve imgesel tasarıma yönelik temel kurallar, anatomi ve perspektif çalışmalarını içeren, yetenek sınavlarında başarılı olmak için yeterli olan bir düzeyi oluşturuyor.
3. aşama sanatsal ifade aşaması. Bu aşamada artık öğrenciler hayallerinden artistik imgesel tasarım, mekansal çalışmalar, figüratif çalışmaları yapabiliyor, yaptığı çalışmaları sergileyebilecek bir noktaya ulaşıyor.

Niye böyle bir eğitim veriyoruz?
Sanat eğitimi bilimsel bir altyapıdan oluşur. Perspektif kuralları, oran-orantı gibi teknikler matematiksel kurallardan yola çıkılarak bulunmuş ve geliştirilmiş tekniklerdir. Anatomi çalışmaları insan vücudunu bilimsel olarak inceleyen ve hareketin temellerini iskelet ve kas sisteminin yapısını anlayarak ortaya koyan bir anlayışla oluşturulmuştur. Modern sanatın temellerini oluşturan Leonardo da Vinci, sanatı bilimsel olarak incelediği için tıp biliminin, mimarinin, astronominin, fiziğin ve bunun gibi farklı alanların aslında sanatla bağlantılı olabileceğini ve güçlü temellere oturan sanatın da bilimden öğrenerek gelişebileceğini kanıtlamıştır. Nevart Akademi’de verilen eğitimin temelleri bu mantıktan yola çıkılarak hazırlandı. İlk önce matematiksel bir bakış açısıyla çizim teknikleri öğretiliyor, ardından görsel algının güçlendirilmesi sağlanıyor ve ardından da usta-çırak ilişkisiyle sanatsal ifadenin geliştirilmesi amaçlanıyor.
Neden az sayıda öğrenci kabul ediyoruz?

Nevart Akademi’nin varlık sebebi uluslarası düzeyde marka olabilecek tasarımcı ve sanatçılar yetiştirmektir. Bu amaç doğrultusunda büyük bir emek verilmesi gerektiğinin bilincindeyiz. Sanat ve tasarım eğitimi ciddi bir eğitimdir. Bu eğitim ancak birebir uygulandığında başarıya ulaşır. Her öğrencinin öğrenme şekli farklı, yetenekleri farklı, ilgi alanları farklı olduğundan dolayı ancak az sayıda öğrenciyle birebir ilgilenilebilir ve onlara en iyi eğitimi verebilirsiniz. Nevart Akademi bu anlayışla kontejanını 20 kişiyle sınırlı tutmaktadır.