Ankara Sincan Recep Baş

Bu kursu paylaş
0 Yorum

Recep Baş

sİncan, ANKARA
BİREYSEL ÜYE
Verdiği Kurslar: Satranç Kursu , Direksiyon Özel Ders , Matematik Özel Ders , okul öncesi eğitim Kursu , Kuranı Kerim Öğretme Kursu , Temel Bilgisayar Kursu , Donanım Kursu , blog yazarlığı Kursu

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında Özet Bilgi:
Recep Baş, ANKARA SİNCAN ve civarında hizmet vermekte olup 15.01.2019 tarihinden itibaren kursbudur.com ailesinin bir üyesidir. ANKARA ilinde hizmet veren 2973 kurs/özel ders verenden 1341 . sıradadır. Başta Direksiyon Özel Ders olmak üzere 8 farklı kurs/özel ders vermektedir. Recep Baş, 54 gelen talepten 22 tanesine teklif vermiştir.

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında
Anadolu Öğretmen Liesi mezunu, Gazi Üniversitesi İlköğretim Bölümü okul öncesi öğretmenliği lisans, Gazi Osman Paşa Üniversitesi Eğitim yönetimi yüksek lisans mezunu. Direksiyon Eğitimi, Satranç Öğretimi ve blog yazarlığı konularında bilgili.


Satranç Nedir?

Satranç, iki oyuncu arasında satranç tahtası ve taşları ile oynanan bir masa oyunudur. Bu oyun satranç tahtası denilen 8 x 8 ‘lik kare bir alan üzerinde satranç taşları ile oynanır. Toplam 64 karenin yarısı siyah, yarısı beyaz renklerden oluşur. Taraflar beyaz ve siyah renkli taşları alırlar, her oyuncunun bir seferde bir hamle yapmasıyla oyun gelişir. Oyunun başında beyaz ve siyahların 16 taşı bulunur. Bunlar bir Şah, bir vezir, iki kale, iki fil, iki at ve sekiz piyondan oluşur. Oyunun amacı karşı tarafın şahını mat etmektir.

Satranç 6. yüzyılda Hindular tarafından oynanmaya başlanmış, oradan dünyaya yayılmıştır. Dünya çapında turnuvaları düzenlenir ve bir spor dalı olarak kabul edilir.

Direksiyon Özel Ders Nedir?

Birebir direksiyon eğitimi verilir. Özel direksiyon dersi çok önemli olmasının tek ve çok geçerli bir nedeni vardır, o da insan hayatının değerli olmasıdır. Teorik bilgiler okunur, öğrenilir, ancak hangi konu olursa olsun zaman içinde hafıza, edinilen bu bilgileri yavaş yavaş silmeye başlar. Oysa tatbik ederek yani uygulamalı olarak yapılan çalışmalar asla unutulmamaktadır.

Direksiyon eğitimi de böyledir. Direksiyon dersi sırasında sürücü adayı öğretmen nezaretinde, belli kurallara uyarak, aracı kullanmayı öğrenir ve sık sık farklı pozisyonlarla tekrarlar yaparsa unutması asla mümkün değildir. Direksiyondaki sürücü adayının yanına oturan eğitmen önceleri sakin trafikte ders verirken aday öz güven kazansın diye daha sonra yoğun trafiğe de girmesine izin vermektedir
Verilen Kursların Ayrıntıları
Her yaştan öğrenciye satranç öğretebilirim.
Sadece kişinin kendi arabasında özel ders verilir. Aracı stop ettirmeden kullanabilme vites geçişleri, debriyaj kavrama ve park etme hakkında eğitim verilecektir.
Sadece ilköğretim öğrencilerine derslerinde desteklemek amaçlı matematik dersi verilecektir.
Amaç okul öncesi öğretmenliğine yeni başlayanlara deniyimlerimi aktarmak.
Temel düzeyde ders verebilirim. Hafız,hoca vb. değilim.
Bilgisayar konusunda temel bilgilerle ilgili eğitim vereceğim.
Bilgisayar konusunda temel bilgilerle ilgili eğitim vereceğim.
Kendi bloğunuzu oluşturabilmeyi ve gerekli şekilde basit yoldan düzeltebilmeyi öğretebilirm.