Ankara Sincan Murat Eğitim

Bu kursu paylaş
0 Yorum

SİNCAN MURAT EĞİTİM

sİncan, ANKARA
KURUMSAL ÜYE
Verdiği Kurslar: KPSS Kursu , ALES Kursu , İdari Hakimlik Kursu , DGS Kursu , Adli Hakimlik Kursu , İcra Müdürlüğü Kursu , Kaymakamlık Kursu , Sayıştay Denetçi Yardımcılığı Kursu , ÖABT Kursu , KPSS-B Kursu

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında Özet Bilgi:
SİNCAN MURAT EĞİTİM, ANKARA SİNCAN ve civarında hizmet vermekte olup 25.08.2017 tarihinden itibaren kursbudur.com ailesinin bir üyesidir. ANKARA ilinde hizmet veren 2975 kurs/özel ders verenden 1842 . sıradadır. Başta KPSS olmak üzere 10 farklı kurs/özel ders vermektedir. SİNCAN MURAT EĞİTİM, 290 gelen talepten 0 tanesine teklif vermiştir.

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında
35 yıllık tecrübemizle 2017 KPSS'ye de adımızı yazdırdık!
Murat Eğitim ile siz de yeni dönemde başarıya ulaşmak istiyorsanız ? 0312 271 37 37


KPSS Nedir?

KPSS (Kamu Personeli Seçme Sınavı), kamu kurumlarında görev alacak personeli belirlemek amacıyla yapılan bir dizi sınavın genel adıdır.

ALES Nedir?

ALES (Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı), lisansüstü (yüksek lisans) eğitime başvuracak kişilerin ve akademik personel kadrolarına (araştırma görevlisi, öğretim görevlisi, okutman, uzman çevirici gibi) atanmak isteyen adayların girmesi gereken bir sınavdır.

ALES'E KİMLER GİREBİLİR?

Bir lisans programında eğitim gören, bir lisans programından mezun olmuş herkes Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı’na girebilir. Denklik belgesine sahip olmak şartıyla, yurt dışında lisans eğitimi görmüş kişiler de sınava başvurabilirler. ALES için bir sınırlama söz konusu olmayıp adaylar dilediği kadar sınava girebilir. Bir yere başvuru yapıldığında adayların geçerlilik süresi bulunan en yüksek ALES puanı kullanılır.

ALES  İÇERİĞİ NASILDIR?

ALES’te toplamda 160 soru sorulmaktadır. Bunlar 40 sayısal 1, 40 sayısal 2, 40 sözel 1 ve 40 sözel 2 şeklindedir.  Bu sorulardan adaylar alanlarına göre 120 tanesini seçip çözmek zorundadırlar. Sayısal ve eşit ağırlık alanından olanlar sayısal 1, sayısal 2 ve sözel 1 kısımlarını çözmek zorundadırlar. Sözel alanından olanlar ise sayısal 1, sözel 1 ve sözel 2 testlerini çözmek zorundadırlar. Sınav süresi ise 180 dakikadır.

ALES sınavında sorulan soruların tamamı yeterli zaman verildiğinde pek çok adayın doğru cevaplayacağı sorulardır. Fakat sınav süresi çoğu aday için yeterli gelmemektedir.Buradan anlaşılacağı gibi ALES için iyi bir hazırlık gereklidir.

ALES SONUCU NE KADAR SÜRE İLE GEÇERLİDİR?

ALES sınavı yapıldığı tarihten itibaren 3 yıl süre ile kullanılabilir. Eğer adayın süresi dolmamış birden fazla ALES puanı varsa aday bu puanlardan istediğini kullanabilir. Son girilen sınavın puanı geçerli olur gibi bir kural yoktur.