Ankara Yenimahalle Ali Yıldızoğlu

Bu kursu paylaş
0 Yorum

Ali  YILDIZOĞLU

yenİmahalle, ANKARA
BİREYSEL ÜYE
Verdiği Kurslar: Otizm Eğitimi Kursu Kursu , Aile Dizimi Kursu , Çocuk Felsefesi Kursu , Disleksi Kursu , Öfke Kontrolü Kursu , Stres Yönetimi Kursu , Üstün Zekalılar Eğitimi Kursu , Zaman Yönetimi Kursu , Yaşam Koçluğu Kursu , Aile Danışmanlığı Kursu , Aile Birleşimi Kursu , Özel Eğitim Kursu Kursu , Engelli Bakım Kursu , Felsefe Kursu , AYT Felsefe Grubu Kursu , TYT Felsefe Kursu

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında Özet Bilgi:
Ali YILDIZOĞLU, ANKARA YENİMAHALLE ve civarında hizmet vermekte olup 07.12.2018 tarihinden itibaren kursbudur.com ailesinin bir üyesidir. ANKARA ilinde hizmet veren 2685 kurs/özel ders verenden 953 . sıradadır. Başta Aile Danışmanlığı olmak üzere 16 farklı kurs/özel ders vermektedir. Ali YILDIZOĞLU, 12 gelen talepten 2 tanesine teklif vermiştir.

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında
Özel Eğitim Bölümü ve Sosyoloji Bölümü Lisans, Sosyal Psikoloji Yüksek Lisans mezunuyum, Aile Danışmanlığı Meslek Sertifikasına sahibim. Ailelere, çiftlere, aile bireylerine aile veya çift sorunlarının çözümünde Aile Danışmanlığı hizmeti vermekteyim. Ayrıca, Davranış problemlerinin sağlatımı ve rehabilitasyonu, Öğrenme bozuklukları üzerine yetişkin, ergen ve çocuklarla çalışmaktayım. Kekemelik sağaltımı, uygulamalı davranış analizi, drama ve  ayrıca Felsefe, Sosyoloji ve Psikoloji etüt eğitimi verebilirim.


Otizm Eğitimi Kursu Nedir?

Otizm, üç yaşından önce başlayan ve ömür boyu süren, sosyal etkileşime ve iletişime zarar veren, sınırlı ve tekrarlanan davranışlara yol açan beynin gelişimini engelleyen bir rahatsızlıktır. Bu belirtiler otizmi, Asperger sendromu gibi daha hafif seyreden otistik spektrum bozukluğundan (OSB) ayırır. Otizm kalıtımsal kökenlidir ancak kalıtsallığı oldukça karmaşıktır ve OSB’nin kökeninin çoklu gen etkileşimlerinden mi yoksa ender görülen mutasyonlardan mı kaynaklandığı çok açık değildir. Nadir vakalarda, doğum sakatlıklarına neden olan etmenlerle yakından bağlantılıdır. Diğer görüşlere göre ise çocuklukta yapılan aşılar gibi nedenler tartışmalıdır ve aşı kökenli varsayımların ikna edici bilimsel kanıtları yoktur. Yakın dönem araştırmaları otizmin prevalansını 1.000 kişiye bir ya da iki vaka olarak tahmin eder, aynı araştırmalardaki tahminlere göre OSB yaklaşık 1.000 kişide altı vakadır ve erkeklerde rastlanma oranı kadınlara göre 4,3 kat daha fazladır. Otizm vakalarının sayısı 1980’lerden beri oldukça fazla oranda artmıştır. Bunun nedeni kısmen tanı koyma yöntemlerindeki değişikliklerdir; gerçek prevalansın artıp artmadığı anlaşılamamıştır.

Otizm beynin birçok kısmını etkiler ama bu etkinin nasıl geliştiği çok iyi anlaşılamamıştır. Ebeveynler genellikle çocuklarının yaşamının ilk iki yılında belirtileri fark eder. Erken davranışsal ya da kavrayışsal müdahaleler çocukların kendine bakabilme yetisi ile sosyal ve iletişimsel yetiler kazanmasına yardımcı olabilir. Otizm tanılı çocukların çok azı erişkin olduktan sonra bağımsız yaşamakta, bunlardan bir kısmı bunda başarılı olabilmektedir. Bazılarının otizme bir çare aradığı, diğerlerinin de otizmin bir bozukluktan çok bir durum olduğuna inandığı bir otistik kültür ortaya çıkmıştır.

Aile Dizimi Nedir?

Aile ilişkilerindeki hakikatleri ortaya çıkararak iyileşme sağlayan bir terapidir. Aile Dizimi Alman terapist ve eski din adamı Bert Hellinger tarafından yaratılmış ve geliştirilmiş bir yöntemdir. İnsan psikolojisine fenomenolojik olarak yaklaşılan bu sistemde geçmişte yaşanmış olgular önem kazanmaktadır. Bireysel olarak yaşanan pek çok zorlanma ve problemin kökenleri aile sistemindeki düzensizliklerden kaynaklanmaktadır. Bu nedenle aile sistemi üzerinde bir bütün olarak çalışmak elzemdir. İçinde herhangi türden bir ilişki barındıran nerdeyse her durumda bu teknikle ilerlemek ve anlayış sahibi olmak mümkündür. Tekniğin uygulanması için normal koşullarda aile üyelerini temsil eden kişilere gereksinim duyulmaktadır.