Ankara Yenimahalle Ard Akdemi

Bu kursu paylaş
0 Yorum

ARD Akdemi

yenİmahalle, ANKARA
KURUMSAL ÜYE
Verdiği Kurslar: Hızlı Okuma Kursu , Öğrenci Koçluğu Kursu

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında Özet Bilgi:
ARD Akdemi, ANKARA YENİMAHALLE ve civarında hizmet vermekte olup 03.05.2017 tarihinden itibaren kursbudur.com ailesinin bir üyesidir. ANKARA ilinde hizmet veren 2903 kurs/özel ders verenden 950 . sıradadır. Başta Hızlı Okuma olmak üzere 2 farklı kurs/özel ders vermektedir. ARD Akdemi, 79 gelen talepten 1 tanesine teklif vermiştir.

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında
Özel Ders Danışmanlığı
Eğitim Koçluğu
Aile ve Eğitim Seminerleri
Zeka Testi ve Zeka Gelişimi
Psikolojik Testler
Öğrenme Güçlüğü
Dikkat Dağınıklığı
Ergenlik Sorunları
Öfke ve Stres Yönetimi
NLP ve Hipno Terapi
Aile Danışmanlığı
Hızlı Okuma Teknikleri


Hızlı Okuma Nedir?

Hızlı okuma, adından da anlaşıldığı gibi, normalden daha kısa sürede daha çok şey okuyabilmek, daha iyi anlamak amacıyla yapılan bir okuma tekniğidir.

Öğrenci Koçluğu Nedir?

Öğrenci koçluğu, derslerden yüksek not alma veya sınav kazanma odaklı değil, öğrenciyi kazanma odaklı yapılan bir koçluk çalışmasıdır.  Ancak hem öğrenci koçluğu kavramı hem de öğrenci koçu olduğunu iddia eden kişilerle ilgili açıklanması gereken bazı doğrular ve giderilmesi gereken bazı yanlış anlaşılmalar vardır. Öğrencilerin kendilerini tanımaları, güçlü yanlarını ve yeteneklerini keşfetmelerini, hedef koymalarını sağlamaya ve kaynaklarını daha iyi kullanabilmelerine yönelik, yol haritası ve eylem planı yapmalarına destek sağlayan hizmettir.

Çocuklarının öğrenci koçlarıyla çalışmasını isteyen anne babaların dikkatli olmasında fayda var. Her alanda olduğu gibi koçlukta da profesyonelleri “okullu” ve “alaylı” diye ayırmak mümkün. Hem yurtdışında hem de ülkemizde koçlukla ilgili eğitimler veren pek çok kurum olduğu gibi herhangi bir eğitim almadan veya kaliteli ve yetkin bir eğitim almadan bu işe girişip tecrübe eden koçlar da var. Koçluk eğitimi alan koçlarla çalışmak isteyen anne-babalara önerim, koçun sertifikasını görmek istemeleri olacak. ICF (Uluslararası Koçluk Federasyonu) gibi yüksek geçerliliğiyle bilinen akredite kurumlardan eğitim alan bir koç, çocuğunu emanet edecek anne babaların daha rahat etmesini sağlar.
Verilen Kursların Ayrıntıları
Özel Ders Danışmanlığı Eğitim Koçluğu Aile ve Eğitim Seminerleri Zeka Testi ve Zeka Gelişimi Psikolojik Testler Öğrenme Güçlüğü Dikkat Dağınıklığı Ergenlik Sorunları Öfke ve Stres Yönetimi NLP ve Hipno Terapi Aile Danışmanlığı Hızlı Okuma Teknikleri
20-21 Mayıs Tarihleri arasında sınırlı kontenjanı kaçırmayın.