Ankara Yenimahalle Dilan Tunç

Bu kursu paylaş
0 Yorum

Dilan Tunç

yenİmahalle, ANKARA
BİREYSEL ÜYE
Verdiği Kurslar: Çocuk Felsefesi Kursu , Öğrenci Koçluğu Kursu , Felsefe Kursu

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında Özet Bilgi:
Dilan Tunç, ANKARA YENİMAHALLE ve civarında hizmet vermekte olup 06.09.2018 tarihinden itibaren kursbudur.com ailesinin bir üyesidir. ANKARA ilinde hizmet veren 2984 kurs/özel ders verenden 1077 . sıradadır. Başta Felsefe olmak üzere 3 farklı kurs/özel ders vermektedir. Dilan Tunç, 5 gelen talepten 2 tanesine teklif vermiştir.

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında
HACETTEPE ÜNİVERSİTESİ FELSEFE BÖLÜMÜ MEZUNUYUM. 2 YILDIR KOLEJLERDE FELSEFE ÖĞRETMENLİĞİ VE REHBER ÖĞRETMENLİĞİ YAPIYORUM. ÖZEL DERS ALMAK YA DA ÖĞRENCİ KOÇLUĞU HİZMETİNDEN YARARLANMAK İSTEYENLER BANA ULAŞABİLİRLER.


Çocuk Felsefesi Nedir?

Bilgi ve bilimin tüm alanlarına bir bütün olarak bakabilmeyi ve onların doğrularını ya da değerlerini eleştirmeyi öğretir. Böylelikle eleştirel ve yaratıcı düşünmeye isteklendirir. Bunların yanı sıra iyi, kötü, güzel, çirkin, doğru, yanlış ikiliklerini birlikte düşündürerek diyalektik düşünme yetisi de kazandırır. Varlık, bilgi, değer kavrayışımızı güçlendirir. Böylelikle bir şeyi temellendirme, onun bilgisini edinme ve değer verme edimlerine yön verir. Sonuç olarak felsefe yaşamda bize kendi yolumuzu gösterir.

Öğrenci Koçluğu Nedir?

Öğrenci koçluğu, derslerden yüksek not alma veya sınav kazanma odaklı değil, öğrenciyi kazanma odaklı yapılan bir koçluk çalışmasıdır.  Ancak hem öğrenci koçluğu kavramı hem de öğrenci koçu olduğunu iddia eden kişilerle ilgili açıklanması gereken bazı doğrular ve giderilmesi gereken bazı yanlış anlaşılmalar vardır. Öğrencilerin kendilerini tanımaları, güçlü yanlarını ve yeteneklerini keşfetmelerini, hedef koymalarını sağlamaya ve kaynaklarını daha iyi kullanabilmelerine yönelik, yol haritası ve eylem planı yapmalarına destek sağlayan hizmettir.

Çocuklarının öğrenci koçlarıyla çalışmasını isteyen anne babaların dikkatli olmasında fayda var. Her alanda olduğu gibi koçlukta da profesyonelleri “okullu” ve “alaylı” diye ayırmak mümkün. Hem yurtdışında hem de ülkemizde koçlukla ilgili eğitimler veren pek çok kurum olduğu gibi herhangi bir eğitim almadan veya kaliteli ve yetkin bir eğitim almadan bu işe girişip tecrübe eden koçlar da var. Koçluk eğitimi alan koçlarla çalışmak isteyen anne-babalara önerim, koçun sertifikasını görmek istemeleri olacak. ICF (Uluslararası Koçluk Federasyonu) gibi yüksek geçerliliğiyle bilinen akredite kurumlardan eğitim alan bir koç, çocuğunu emanet edecek anne babaların daha rahat etmesini sağlar.
Verilen Kursların Ayrıntıları