Ankara Yenimahalle Furkan Yıldırım

Bu kursu paylaş
0 Yorum

Furkan Yıldırım

yenİmahalle, ANKARA
BİREYSEL ÜYE
Verdiği Kurslar: Elektrik ve Elektroniğin Temelleri Kursu , Lise Matematik Özel Ders , Ortaokul Matematik Özel Ders , İlkokul Matematik Özel Ders , LGS TEOG Matematik Kursu , Arduino Kursu , Matematik Kursu , AYT Matematik Kursu , TYT Matematik Kursu

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında Özet Bilgi:
Furkan Yıldırım, ANKARA YENİMAHALLE ve civarında hizmet vermekte olup 19.02.2019 tarihinden itibaren kursbudur.com ailesinin bir üyesidir. ANKARA ilinde hizmet veren 2971 kurs/özel ders verenden 233 . sıradadır. Başta Arduino olmak üzere 9 farklı kurs/özel ders vermektedir. Furkan Yıldırım, 45 gelen talepten 3 tanesine teklif vermiştir.

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında
Elektrik-elektronik mühendisliği 3. Sınıf öğrencisi
Java, cpp(basic), MATLAB, Circuit Design(Spark, Proteus, LtSpice), Arduino, python(basic), Electronic
Photoshop, AfterEffect
İngilizce(Upper), Rusça(Intermediate), Almanca(Pre-intermediate)


Elektrik ve Elektroniğin Temelleri Nedir?

Elektrik ve Elektroniğin Temelleri dersi şu konuları içermektedir.
Temel elektriksel kavramlar; akım, gerilim, güç, enerji, iş, elektrik alanı, temel elektrik kanunları; Ohm kanunu, Kirchhoff kanunları. Elektrik/elektronik devre elemanları; direnç, kondansatör, bobin, transistor, diyot, zener diyot, transformatör, sigorta, led. Anolog ve dijital ampermetre, voltmetre, ohmmetre ve osilaskop yapıları, çalışma prensipleri ve kullanımı; akım, gerilim, direnç, dB, frekans, periyot, faz farkı, endüktans, kapasite, güç, beta akım kazancı ölçümü ve yarı iletken elemanların kontrolü. Sinyal üreteçleri; kullanımı, sinüs, kare, üçgen, testere dişi sinyaller, frekans ayarı, genlik ayarı. Elektrik/elektronik devre elemanları testleri; direnç, diyot, kondansatör, led, transistor, bobin, sigorta, zener diyot, transformatör, lamba, kablo, elektrik anahtar testleri. Elektronik devre şeması okuma, seri, paralel, seri paralel ve karışık, direnç, bobin ve kondansatör devreleri, doğrultma devreleri, pasif filtre ve regülatör devre uygulamaları, baskı devre çizimi, alt ve üst görünüş çıkarma, baskı devrenin plakete aktarılması yöntemleri, plaketin delinmesi, havya ve lehim özellikleri, lehim pompası, lehimleme teknikleri.
"

Lise Matematik Özel Ders Nedir?

Özel ders; öğrencinin bir derste veya konuda sınıf ortamında gerekli başarıyı veya performansı gösterememesi durumunda yapılan bire bir takviye dersleridir.

Günümüz eğitim sisteminde matematik derslerinin önemi katlanarak artmaktadır. Tüm öğrencilerin hayal ettikleri noktalara ulaşmalarındaki en önemli basamak matematik derslerindeki başarılarına bağlı durumdadır.

Sınıf ortamında anlatılması için hazırlanan matematik ders planları sınıf genelindeki tüm öğrencilere uygun olması düşünülerek hazırlanmaktadır. Hâlbuki her bireyin sayısal zekası aynı seviyede olmamakla beraber matematik öğrenme düzeyi de farklılık göstermektedir. Bu dikkate alındığında hazırlanan bir matematik dersi planının bazı öğrencilerin matematik öğrenim seviyelerine göre gereğinden basit, bazı öğrencilerin matematik öğrenim seviyelerine göre de  ise ağır geldiği olgusu ortaya çıkmaktadır.

Bazı öğrencilerde matematik özel dersinde alacağı belki basit bir ön bilgi, konunun kolaylıkla öğrenilmesini sağlamaktadır. İşte tam bu noktada öğrencilerin matematik özel dersine ihtiyacı olduğunu vurgulayabiliriz.

Sonuç olarak kısaca özetlersek;

• Her bireyin öğrenme hızı ve seviyesi farklıdır.
• Eğitim sistemimizdeki sınav sistemlerinde matematik derslerinin önemi ve katsayısı git gide artmaktadır.
• Sınıf mevcutlarımız kalabalık durumdadır.
• Öğrenciler kısa zamanda matematik dersine ait birçok kazanıma sahip olmak zorundadırlar.
• Matematik özel dersi sadece kazanımlar konusunda kendisini eksik hisseden öğrenciler için değil, kendisine hız kazandırmak rakiplerine fark atmak isteyen öğrencilerinde başvuracağı bir yoldur.

Bu nedenlerle matematik özel dersi imkânları ölçüsünde her öğrenci için kaçınılmaz bir fırsat oluşturur.
Verilen Kursların Ayrıntıları
Elektrik-Elektronik Mühendisliği 3. sınıf örencisi olarak almış olduğum dersler doğrultusunda ders vermekteyim.
Okul içi sınavlara hazırlık, ödev ve projelere yardım
Ödev ve projelere yardım, okul sınavlarına hazırlık
Ödev ve projelere yardım, sınava hazırlık
Temel arduino bilgiler, komponentler, sensör ve robotik kodlama.