Ankara Yenimahalle Hüray Pazarbaşı

Bu kursu paylaş
0 Yorum

Hüray Pazarbaşı

yenİmahalle, ANKARA
BİREYSEL ÜYE
Verdiği Kurslar: Çocuk Yogası Kursu

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında Özet Bilgi:
Hüray Pazarbaşı, ANKARA YENİMAHALLE ve civarında hizmet vermekte olup 11.11.2018 tarihinden itibaren kursbudur.com ailesinin bir üyesidir. ANKARA ilinde hizmet veren 2573 kurs/özel ders verenden 1065 . sıradadır. Başta Çocuk Yogası olmak üzere 1 farklı kurs/özel ders vermektedir. Hüray Pazarbaşı, 1 gelen talepten 0 tanesine teklif vermiştir.

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında
2-7 yaş arası çocuklar ile rahatlatıcı yoga çalışmaları


Çocuk Yogası Nedir?

Yoga ile çocuklar kendileri ve çevreleri için farkındalık geliştirmeyi, kendilerini incelemeyi ve keşfetmeyi öğrenirler.

Çocuk Yoga Grupları yaş itibariyle 3'e ayrılmaktadır:

4-6 Yaş: Yoga, oyunlar , dans, doğadaki canlıların taklitleri ve masallar ile birlikte yapılmaktadır. ‘Ben’ – ‘öteki’ – ‘biz’ kavramlarının geliştiği ve tanımlandığı bu dönemde Yoga, beden farkındalığının oluşması, paylaşma ve saygı kavramlarının temellenmesi, denge ve koordinasyon yeteneklerinin gelişmesi için çok etkilidir. Aynı zamanda bedenlerinin doğal esnekliğini kaybetmeden korumalarını sağlamaya da yardımcı olur.

7-10 Yaş: Zamanlarının çoğunu elektronik oyunlar ile geçiren / geçirmek isteyen bu yaş grubundaki çocuklar, Yoga sayesinde doğa ile köprü kurar, gerçek dünyanın sınırsızlığını ve renkliliğini öğrenirler. İmajinasyon çalışmaları ile algıları ve hayal güçleri gelişirken duruşlar ve nefes çalışmaları ile daha güçlü, esnek ve sağlıklı büyürler.

11-14 Yaş:. Bedenin hızla değiştiği bu dönemde yapılan Yoga çalışmaları, duruş bozukluklarının düzelmesini, kilo problemleri, cilt sorunları vb. dönemsel olumsuzlukların yaşanmamasını yada hafif atlatılmasını sağlar. Özgüvenleri artar, kendilerini tam ve mutlu hissederek kötü alışkanlıklardan uzak dururlar. Yoga Ergenlik sürecinin daha rahat, aile ile paylaşımda, kendi ile barışık ve pozitif geçmesi için etkin bir aktivitedir.

Verilen Kursların Ayrıntıları
2-7 yaş arası çocuklar ile rahatlatıcı  birebir yoga çalışmaları