Ankara Yenimahalle Huseyn Aliyev

Bu kursu paylaş
0 Yorum

Huseyn Aliyev

yenİmahalle, ANKARA
BİREYSEL ÜYE
Verdiği Kurslar: Keman Kursu

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında Özet Bilgi:
Huseyn Aliyev, ANKARA YENİMAHALLE ve civarında hizmet vermekte olup 12.09.2017 tarihinden itibaren kursbudur.com ailesinin bir üyesidir. ANKARA ilinde hizmet veren 2573 kurs/özel ders verenden 111 . sıradadır. Başta Keman olmak üzere 1 farklı kurs/özel ders vermektedir. Huseyn Aliyev, 54 gelen talepten 23 tanesine teklif vermiştir.

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında
Azerbaycanlıyım 5 Senedir Ankarada Yaşamaktayım. 17 Seneden fazla keman Geçmişim var.Eğitim hayatım boyunca en son New Yorkda olmak üzere bir çok uluslar arası yarışma ve festivallerde yer alarak ülkemi temsil etdim. şu an çalışmalarıma Ankara Bilkent Muzik Fakultesinde devam etmekteyim.  Özel olarak keman ve piyano dersi vermekteyim. Bana Ait videoları videoları aşağıdaki linkden izleye bilirsiniz :
 https://www.youtube.com/user/violinissimo13Keman Nedir?

Muhtemelen en tanınmış orkestra çalgısı olan keman, bir yayla çalınan telli bir enstrümandır. Keman ailesinin en geniş aralıklı sesine sahip olan üyesi olan kemanın yanında bu ailenin diğer üyeleri, viola, Viyolonsel ve kontrabastır. Keman bir kaç ana parçadan oluşur. Ön kısım, omurga, boyun, perdeler, akort anahtarları, gövde, köprü, kuyruk ve F- delikleri.

Üst, göbek veya ses tahtası olarak da anılan ön kısım genelde iyi kurutulmuş ladin, arka tarafı ise ak ağaçtan yapılır. Keman imal edilirken, ön, arka kısımlar ve omurga, boş bir kutu oluşturacak şekilde birleştirilir. Kuyruğa bağlanan dört tel köprünün üzerinden geçip, perdelerden uzanıp, akort anahtarlarına bağlanır. Anahtarlar vasıtasıyla akort edilir ve elin perdelere basılması ile değişik sesler ve tonlar elde edilebilir. Müzisyen, tellerin üzerinde yayı doğru açıyla sürtünce ses elde edilir. Bu yay yaklaşık  75 santim uzunluğundadır.

Verilen Kursların Ayrıntıları