Ankara Yenimahalle Kaynak Etüt Merkezi

Bu kursu paylaş
0 Yorum

KAYNAK ETÜT MERKEZİ

yenİmahalle, ANKARA
KURUMSAL ÜYE
Verdiği Kurslar: Biyoloji Kursu , Edebiyat Kursu , Geometri Kursu , Türkçe Kursu , Coğrafya Kursu , Fizik Kursu , Kimya Kursu , Matematik Kursu

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında Özet Bilgi:
KAYNAK ETÜT MERKEZİ, ANKARA YENİMAHALLE ve civarında hizmet vermekte olup 09.03.2017 tarihinden itibaren kursbudur.com ailesinin bir üyesidir. ANKARA ilinde hizmet veren 2970 kurs/özel ders verenden 397 . sıradadır. Başta Matematik olmak üzere 8 farklı kurs/özel ders vermektedir. KAYNAK ETÜT MERKEZİ, 39 gelen talepten 9 tanesine teklif vermiştir.

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında
2008 Yılından itibaren her düzeyden eğitim öğretim faaliyetlerine  devam etmekteyiz. Öğrencilerimizi hayallerine kavuşturmak, TEOG- AYT ve TYT de başarı düzeylerini arttırmak için uzman kadromuz ile sınava hazırlıyoruz.

Fotoğraflar
KAYNAK ETÜT MERKEZİ KAYNAK ETÜT MERKEZİ

Biyoloji Nedir?

Latince Bios (canlı) ve logos (bilim) kelimelerinin birleşmesinden meydana gelen Biyoloji bugün en popüler bilim dalları arasında belkide ilk sırayı alır. Canlılık insan oğlunun her zaman ilgisini çeken bir husus olmuştur. Aristo’dan bu yana biyoloji alanında bir çok gelişmeler olmuştur. Ama 20. yüzyılda biyoloji alnında yapılan gelişmeler bunlardan binlerce kez daha fazladır. Özellikle elektron mikroskobunun keşfinden sonra canlılık mikro-aleme kayarak hücre ve içeriği incelenmiş, bir müddet sonra bu da yeterli olmayıp gen yapısına kadar inilmiştir. Üniversiteler de biyoloji bilimi geliştirilerek detaylar üzerinde durulmuştur. Bu daha çok moleküler alanda gerçekleşmiştir. Canlılar arası benzerlikten tutunda tedavisine kadar hemen hemen bütün biyolojik olaylarda artık gen yapıları incelenerek neticelere varılmaktadır.

Edebiyat Nedir?

Edebiyat, kişinin duygu ve düşüncelerini, kendine özgü bir dil kullanarak, estetik kurallar çerçevesinde, yazılı veya sözlü olarak dile getirmesidir. Edebiyat anlama, yorumlama, değerlendirme, benzerleriyle karşılaştırma, yerleştirme basamaklarını yaptığı için bir bilimdir.
Verilen Kursların Ayrıntıları
2008 Yılından itibaren her düzeyden eğitim öğretim faaliyetlerine devam etmekteyiz. TEOG YGS ve LYS sınavlarına öğrencilerimizi hazırlıyoruz