Ankara Yenimahalle Murat Yıldırım

Bu kursu paylaş
1 Yorum

Murat Yıldırım

yenİmahalle, ANKARA
BİREYSEL ÜYE
Verdiği Kurslar: Sayısal İşaret İşleme Kursu , Elektrik ve Elektroniğin Temelleri Kursu , Photoshop Kursu , Matlab Kursu , Sistem Uzmanlığı Kursu , Fotoğrafçılık Kursu , Elektronik Kursu , TS EN ISO 9001:2015 Risk Tabanlı Proses Yönetimi Eğitimi Kursu

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında Özet Bilgi:
Murat Yıldırım, ANKARA YENİMAHALLE ve civarında hizmet vermekte olup 23.12.2018 tarihinden itibaren kursbudur.com ailesinin bir üyesidir. ANKARA ilinde hizmet veren 2757 kurs/özel ders verenden 303 . sıradadır. Başta Fotoğrafçılık olmak üzere 8 farklı kurs/özel ders vermektedir. Murat Yıldırım, 25 gelen talepten 8 tanesine teklif vermiştir.

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında
Fotoğrafçılık, Matlab, Yazılım, Elektrik Elektronik Mühendisliği dersleri verilir. Doktora öğrencisiyim.


Sayısal İşaret İşleme Nedir?

Sayısal İşaret İşleme (Digital signal Processing) dersi şu konuları kapsar: Zamanla değişmeyen doğrusal sistemler, kararlılık, nedensellik. Ayrık zaman Fourier dönüşümü. Z dönüşümü ve analizi. Örnekleme ve nicemleme yapıları. Örnekleme teoremi. A/D, D/A çevirimleri. Zamanla değişmeyen doğrusal sistemlerin dönüşüm analizi. Sonlu ve sonsuz dürtü yanıt sistemleri, ve gerçeklemeleri. Sayısal süzgeç tasarım yöntemleri. Fark denklemlerinin analitik çözüm yöntemleri. Ayrık Fourier dönüşümü ve hesaplanması: Hızlı Fourier dönüşümü teknikleri. Bilgisayar uygulamaları. FIR ve IIR filtre tasarımları. Sayısal İşaret İşleme dersinin amacı; bilgisayar mühendisliği bakış açısından sistemlerin sayısal ortamda düşünülüp yorumlanabilmesi, gerçek zamanlı sayısal işaret işlemenin öneminin anlaşılması ve gereken donanımın seçilebilmesi için kavram oluşturmak, sayısal sistemlerin modellenmesi ile, sistemlerin yeni bir bakış açısı ile yorumlanabilmesidir. Bu ders için en çok kullanılan bilgisayar programı MATLAB adındaki programdır.

Elektrik ve Elektroniğin Temelleri Nedir?

Elektrik ve Elektroniğin Temelleri dersi şu konuları içermektedir.
Temel elektriksel kavramlar; akım, gerilim, güç, enerji, iş, elektrik alanı, temel elektrik kanunları; Ohm kanunu, Kirchhoff kanunları. Elektrik/elektronik devre elemanları; direnç, kondansatör, bobin, transistor, diyot, zener diyot, transformatör, sigorta, led. Anolog ve dijital ampermetre, voltmetre, ohmmetre ve osilaskop yapıları, çalışma prensipleri ve kullanımı; akım, gerilim, direnç, dB, frekans, periyot, faz farkı, endüktans, kapasite, güç, beta akım kazancı ölçümü ve yarı iletken elemanların kontrolü. Sinyal üreteçleri; kullanımı, sinüs, kare, üçgen, testere dişi sinyaller, frekans ayarı, genlik ayarı. Elektrik/elektronik devre elemanları testleri; direnç, diyot, kondansatör, led, transistor, bobin, sigorta, zener diyot, transformatör, lamba, kablo, elektrik anahtar testleri. Elektronik devre şeması okuma, seri, paralel, seri paralel ve karışık, direnç, bobin ve kondansatör devreleri, doğrultma devreleri, pasif filtre ve regülatör devre uygulamaları, baskı devre çizimi, alt ve üst görünüş çıkarma, baskı devrenin plakete aktarılması yöntemleri, plaketin delinmesi, havya ve lehim özellikleri, lehim pompası, lehimleme teknikleri.
"

Yorumlar
Brad Pitt
Çok başarılı bir eğitmen. Teşekkür ederim.
23.12.2018