Ankara Yenimahalle Nihan Doğan

Bu kursu paylaş
0 Yorum

Nihan  Doğan

yenİmahalle, ANKARA
BİREYSEL ÜYE
Verdiği Kurslar: Diksiyon Kursu , İletişim Kursu , Spikerlik Kursu , Güzel Sanatlar Kursu

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında Özet Bilgi:
Nihan Doğan, ANKARA YENİMAHALLE ve civarında hizmet vermekte olup 22.02.2019 tarihinden itibaren kursbudur.com ailesinin bir üyesidir. ANKARA ilinde hizmet veren 2985 kurs/özel ders verenden 2136 . sıradadır. Başta Diksiyon olmak üzere 4 farklı kurs/özel ders vermektedir. Nihan Doğan, 40 gelen talepten 8 tanesine teklif vermiştir.

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında
Anadilimiz olan Türkçe'yi doğru ve kuralına uygun konuşabilmek, doğru telaffuz etmek, beden diliyle bütünleştirerek kendini en doğru biçimde ifade edebilmek için gerekli olan Diksiyon dersi hepimiz için bir zorunluluktur. Radyo tv ve sinema tahsilimden sonra aynı alanda yüksek lisansımı tamamladım ve alanın duayen isimlerinden uzun süreli eğitimler aldım.bunun dışında Pedagojik formasyon eğitimi alarak Güzel Sanatlar Lisesi Öğretmenliği ve Diksiyon dersi öğretmenliği yaptım. Şu anda kendi branşımla alakalı olarak çalışmayı sürdürmekteyim. Amacım, öğrencilere ve öğrenmeye açık insanlara doğru bilgileri aktarmak ve diksiyon eğitimiyle birlikte kendini iletişim kurarken doğru ifade etmesine katkı sağlamak.


Diksiyon Nedir?

Diksiyon kelimesi Latince’den gelmektedir. Kelimeleri, duyguları ve düşünceleri en iyi şekilde anlatma olarak tanımlayabiliriz. Başka bir deyişle sözü söyleme sanatıdır diksiyon. Duygu ve düşüncelerimizi en iyi, en anlaşılır biçimde ortaya koyabilmek için sözcüklerin seçiminden, sesimizi ayarlamaktan, vurguları doğru yerlere koymaktan, heceleri ayırmadan konuşmaktan vücut dilini katmaya kadar bir bütün oluşturabiliriz. Ortaya çıkan diksiyonumuzdur. Diksiyon bütün bu parçalardan oluşan bir bütündür.

İletişim Nedir?

Etkili İletişim Kursu: İşinizde başarılı olmanız için geliştirmeniz gereken en önemli becerilerden biridir. İnsan ilişkilerini bilinçli yönlendirmek etkili iletişim çok önemlidir.
Verilen Kursların Ayrıntıları