Ankara Yenimahalle Ramazan Gürkan

Bu kursu paylaş
0 Yorum

Ramazan Gürkan

yenİmahalle, ANKARA
BİREYSEL ÜYE
Verdiği Kurslar: Ödevlere Yardım Kursu , Zeka Oyunları Kursu , Robot Kursu , Kodlama Kursu , Etüt Kursu

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında Özet Bilgi:
Ramazan Gürkan, ANKARA YENİMAHALLE ve civarında hizmet vermekte olup 22.08.2017 tarihinden itibaren kursbudur.com ailesinin bir üyesidir. ANKARA ilinde hizmet veren 2514 kurs/özel ders verenden 70 . sıradadır. Başta Zeka Oyunları olmak üzere 5 farklı kurs/özel ders vermektedir. Ramazan Gürkan, 75 gelen talepten 27 tanesine teklif vermiştir.

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında
Zeka oyunları
Dikkat geliştirme
Robotik kodlama
İlkokul takviye dersleri verilir.

Bugünün küçükleri yarının büyükleri olacaktır. Her çocuk özeldir. İçlerindeki özel duyguları ortaya çıkarmak kalabalık sınıflarda eğitim alarak malesef çok zor görünmekte. Bunun için özel ders günümüzde kaçınılmaz hale gelmiştir.

Fotoğraflar


Verilen Kursların Ayrıntıları
Evde eğitim verilir.
Çocukların IQ'sunda 13 puanlık artış

Berkeley üniversitesinde çalışan nörolog Dr. Silvia Bunge, uzun süredir çocukların zekâlarının gelişimini anlamaya yönelik çalışmalar yapmaktadır. Geçen yıl, Bung ve mezun olmuş eski öğrencileri çocukların akıllarını eğitip, eğitemeyeceklerini anlamak için denemeye karar verdiler. Çalışmaları kulağa oldukça basit gelebilir, fakat sonuçlar alabildiğince şaşırtıcıydı.İlk olarak farklı zihinsel işleyişler gerektiren kullanıma hazır kutu oyunları, kart oyunları ve video oyunlarını aradılar. Bu oyunlardan bir bölümü çocukların akıl yürütme yeteneklerini harekete geçirdiği için seçildi. Çünkü bu oyunlar ileriyi görme, planlama, kıyaslamalar ve mantıksal bütünleme gerektirir. Seçilen oyunlar Set, Trafik sıkışıklığı bulmacası Rush Hour, Qwirkle (Domino ve Scrable ın karışımı). Nintendo DS için Picross ve Big Brain Academy oyunlarını seçtiler. Bilgisayar için iki oyun daha seçtiler; birisi Azada diğeri ise Chocolate Fix.

Chocolate Fix - Çikolata Yerleştirme

Bunge’nin ekibi oyunları geçmişte devletin yaptığı sınavlarda düşük puanların alındığı Oakland’daki bir ilkokula götürdüler. Araştırmacılar bazı 2., 3. ve 4. sınıflara oyun oynamak için dersten sonra okulda kalmalarını rica ettiler. Çocukların zeka seviyesi (IQ) ortalama 90 civarındaydı ve beyin hızları (zekanın bir alt testi) yüzde birlik dilimde 27. sıraya koydu. Çocukların ailelerinin eğitim düzeyi ise ortalama olarak liseden terktiler. Bu çocuklar her eğitim politikasının hedeflemeyi umduğu ve her sorumluluk duyan liderin onları nasıl geliştireceği hakkında üzerinde düşündüğü çocuklardı.Haftada iki kere, çocuklar bu oyunlarla 1 saat 15 dakika oynadılar. Her 15 dakikada bir çocuklar beyinlerinin yeni bir şeyle meşgul olmalarını sağlamak için yeni bir oyunun bulunduğu masaya geçtiler. (Nörologlar oturumların eğlenceli olmasının önemli olduğunu düşünüyorlardı.) Sadece 8 hafta sonra, toplam 20 saatlik oynama süresi sonunda Bunge’nin ekibi çocukların zekalarını yeniden test ettiler. Özellikle çocukların mantıklı düşünme yeteneklerini merak ediyorlardı. Zekayla ilgili klasik teorilere göre, mantıklı düşünme yeteneği hem zekanın temel elemanı hem de değiştirilmesi en zor olanıydı. Allyson Mackey, Bunge’nin çalışmayı denetleyen öğrencisi, en fazla 3 – 6 puan arasında bir ilerleme görebileceğini düşündü.

Rush-hour - TrafikBunge, yetişkinlerle yaptığı eğitim çalışmalarından sadece sınırlı bir gelişmenin mümkün olduğunu bildiklerini söyledi. Fakat gelişme çok büyüktü. Çocukların mantıklı düşünme puanları, ortalama %32 artmıştı. Bu oran IQ standartları açısından düşünüldüğünde çocukların IQ su ortalama 13 puanlık bir artış göstermişti. Bu artışın değerini daha iyi algılamamız açısından şu bilgiyi vermemiz gerekir: bir çocuğun IQ su bütün bir okul yılı süresince normalde 12 puan artar. Bunge ve Mackey çocuklara tam olarak hedeflenen oyunları vererek yalnızca 20 saatlik oyun oynama süresinde bu puanı geçti.
Evde eğitim verilir.
Uzmanlara göre, küçük yaşta kodlama eğitimi almak çocuğun bilişimsel ve algoritmik düşünme becerilerini geliştiriyor. Kodlama bilen bir kişi bilgisayarları, bilgisayarlı makineleri programlayarak onlara istediği işleri yaptırabilir, bu cihazlara yeni özellikler, görevler ekleyebilir. Kodlamayı öğrenen bir kişi için sonraki basamak robotlarla çalışmaktır. Yaş gruplarına uygun olarak okul öncesi, ilkokul, orta okul, lise düzeylerine farklı robot tasarımları yapılmaktadır.
Evde Lego education ev3 robot setiyle kodlama eğitimi verilir.
Evde eğitim verilir.
İlkokul öğrencileri için okula yardımcı her dersten özel ders verilir.