Ankara Yenimahalle Serkan Aybek

Bu kursu paylaş
0 Yorum

Serkan Aybek

yenİmahalle, ANKARA
BİREYSEL ÜYE
Verdiği Kurslar: Bootstrap Kursu , Kodlama Kursu , Objective C Kursu , SQL Kursu , Yazılım Kursu , Java Kursu , PHP Kursu , ASP Kursu , Delphi Kursu , Bil. Programcılığı Kursu , Xamarin Ile Mobile Uygulama Geliştirme Kursu , HTML5 Kursu , CSS3 Kursu , JQuery Kursu , C# Kursu , MVC Kursu , C Kursu , C++ Kursu

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında Özet Bilgi:
Serkan Aybek, ANKARA YENİMAHALLE ve civarında hizmet vermekte olup 20.02.2018 tarihinden itibaren kursbudur.com ailesinin bir üyesidir. ANKARA ilinde hizmet veren 2954 kurs/özel ders verenden 884 . sıradadır. Başta Kodlama olmak üzere 18 farklı kurs/özel ders vermektedir. Serkan Aybek, 192 gelen talepten 1 tanesine teklif vermiştir.

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında
Program ve algoritma öğrenmek isteyen her yaştan kişiye ders verebilirim.

Geliştirmek istediğiniz ancak ilerlemekte zorlandığınız web tabanlı projeleriniz de yardımda bulunabilirim.

E-ticaret, forum, blog vb. tarzda uygulamaları birlikte yaparak öğrenmenizi sağlayabilirim.

Php, mysql, css, javascript ve html dilleri için her seviye de ders verebilirim.

Bir programın geliştirilmesindeki süreçler nelerdir? Planlama nasıl yapılmalıdır? Nelere dikkat edilmesi gerekir? Algoritma nedir? Tüm bu konularda da eğitim verebilirim.

Fotoğraflar

Bootstrap Nedir?

Bootstrap,Twitter'ın Apache 2 lisansıyla açık kaynak yaptığı CSS,HTML araç kiti. CSS tarafından LESS'i kullanıyor.CSS ve JS hazır halde bulunuyor. Bootstrap ile CSS'ye tam anlamıyla hakim olabilirsiniz. Bootstrap ile oluşturulmak istenen projeler için özel olarak tasarlanmış JQuery eklentileri vardır.

Kodlama Nedir?

Kodlama diğer adıyla programlama kelime anlamıyla belirli şartlara ve düzene göre yapılması öngörülen işlemlerin bütünü anlamına gelir. Programlama bilgisayara ya da elektronik devre ve mekanik sistemlerden oluşan düzeneklere bir işlemi yaptırmak için yazılan komutlar dizisinin bütünü veya bir kısmı olarak tanımlanır.

Kodlama dersi aynı zamanda programlama ve yazılım dersi olarak da isimlendirilebilir. Kodlama dersi ile öğrencilere bilgisayar yazılımı geliştirmenin (programlamanın) temelleri öğretilmek amaçlanmaktadır. Yapılan araştırmalar sonucu programlama eğitiminin öğrencilere yansıtıcılık, yaratıcılık, kural öğrenme ve kurallara uyma, problem çözme ve analitik düşünme, uzamsal düşünme becerileri gibi beceriler kazandırmaktadır (AKPINAR & ALTUN, 2014). Bu açıdan bakıldığında ilkokullarda verilecek olan kodlama dersinde amaç herkesi yazılımcı olarak yetiştirmek değil yukarıda sayılan bu nitelikleri kazanmasını sağlamaktır.

Günümüzde okur yazarlık tanımlarının içerisine bir de bilgisayar okur yazarlığı tanımı girmiştir. Bilgisayar okur yazarlığı en basit haliyle bilgisayarı kullanma yeteneği olarak tanımlansa da bilgisayar okuryazarı olan bir bireyin, çeşitli sorunların çözümünde, iletişim kurmada, bilgi edinmede bilgisayar kullanması ve bilgisayarın çalışma mantığı, bilgisayarda kullandığı programların nasıl geliştirildiği ve çalıştığı hakkında bilgi sahibi olması beklenmektedir (Akgül, Küpeli, & Kır, 2015).