Ankara Yenimahalle The Reality World

Bu kursu paylaş
0 Yorum

The Reality World

yenİmahalle, ANKARA
KURUMSAL ÜYE
Verdiği Kurslar: Psikolojik Testler Kursu , Psikoterapi Kursu

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında Özet Bilgi:
The Reality World , ANKARA YENİMAHALLE ve civarında hizmet vermekte olup 09.08.2017 tarihinden itibaren kursbudur.com ailesinin bir üyesidir. ANKARA ilinde hizmet veren 2513 kurs/özel ders verenden 1843 . sıradadır. Başta Psikoterapi olmak üzere 2 farklı kurs/özel ders vermektedir. The Reality World , 5 gelen talepten 1 tanesine teklif vermiştir.

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında
Firmamız adı altında psikolojik danışma hizmeti verilmektedir. Yaşadığınız güçlükler, değiştirmek ya da daha iyi olmasını istediğiniz özellikleriniz için psikolojik danışma sürecine girebilirsiniz.


Psikolojik Testler Nedir?

Psikolojik test, temel olarak kişiye ait bir davranış kalıbının standart ve objektif ölçümüdür. Test sonuçları kişilerin davranışlarından örnekler verir ve bunu başka insanların ya da kişinin farklı zamanlardaki davranışlarıyla kıyaslama imkânı sunar.

Psikoterapi Nedir?

Psikoterapi, daha olgun ve uygun bir ruhsal denge sağlamak amacı doğrultusunda zihinsel ve duygusal bozukluk gösteren hastalarla düşünce ve duygu alışverişi kurularak yürütülen bir tedavi bilim ve sanatıdır. Psikiyatristler, Klinik Psikologlar, Psikolojik Danışmanlar ve Sosyal Hizmet Uzmanları psikoterapi yaparlar. Çok genel bir başlık altında söylemek gerekirse, duygusal çatışmaları çözümleyen, bu çatışmalardan doğan kaygı ve gerginlikleri, çökkünlükleri azaltan, ruhsal uyum düzeyini artıran, kişilerarası ilişkileri daha olgunlaştıran tüm teknik ve yöntemlere psikoterapi denilebilir.
Verilen Kursların Ayrıntıları