Antalya Alanya Dilek Abaz

Bu kursu paylaş
0 Yorum

Dilek Abaz

alanya, ANTALYA
BİREYSEL ÜYE
Verdiği Kurslar: LGS (TEOG) Kursu

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında Özet Bilgi:
Dilek Abaz, ANTALYA ALANYA ve civarında hizmet vermekte olup 03.08.2017 tarihinden itibaren kursbudur.com ailesinin bir üyesidir. ANTALYA ilinde hizmet veren 836 kurs/özel ders verenden 466 . sıradadır. Başta LGS (TEOG) olmak üzere 1 farklı kurs/özel ders vermektedir. Dilek Abaz, 93 gelen talepten 1 tanesine teklif vermiştir.

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında
Geçtiğimiz iki yıl teog öğrencilerine türkçe, matematik, ingilizce, tarih dersi verdim. Bunun yanı sıra üniversiteye hazırlanan öğrencilere edebiyat Türkçe coğrafya tarih dersleri ile birlikte lise öğrencilerine sınav haftalarına destek dersleri yaptim.Öğrenci ve velileri çok memnun kaldı. İsteyene referans verebilirim.


LGS (TEOG) Nedir?

Temel eğitimde öğrenim gören öğrencilerin (8.sınıf), ortaöğretime geçişi (lise) için kullanılan TEOG sistemi 2013-2014 eğitim-öğretim yılında yürürlüğe girdi.

2013 - 2014 eğitim-öğretim yılından başlayarak altı temel ders için 8 inci sınıfta öğretmen tarafından dönemsel olarak yapılan sınavlardan bir tanesi ortak olarak gerçekleştirildi.

Ortak sınavlar, her dönem iki yazılısı olan derslerden birincisi, üç yazılısı olan derslerden ise ikincisi olmak üzere, akademik takvime göre işlenen müfredatı
kapsayacak şekilde yapıldı.

Ortak sınavlar her dönem iki okul gününe yayılarak yapıldı ve o günlerde sınav yapılan okullarda ders işlenmedi.

Sınavlarda yöneltilen çoktan seçmeli (4 seçenekli) sorularda, yanlış cevap sayısı doğru cevap sayısını etkilemedi.

Ortak sınavların orta ve uzun vadede açık uçlu soruları da içermesi öngörülmektediydi.

TEOG sisteminin 2017-2018 eğitim öğretim yılında kaldırılmasına karar verilmiştir.

Verilen Kursların Ayrıntıları