Antalya Alanya Süha Duran

Bu kursu paylaş
0 Yorum

Süha Duran

alanya, ANTALYA
BİREYSEL ÜYE
Verdiği Kurslar: Bas Gitar Kursu , Armoni Kursu , Müzik Prodüksiyon Kursu

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında Özet Bilgi:
Süha Duran, ANTALYA ALANYA ve civarında hizmet vermekte olup 03.11.2018 tarihinden itibaren kursbudur.com ailesinin bir üyesidir. ANTALYA ilinde hizmet veren 779 kurs/özel ders verenden 265 . sıradadır. Başta Müzik Prodüksiyon olmak üzere 3 farklı kurs/özel ders vermektedir. Süha Duran, 1 gelen talepten 0 tanesine teklif vermiştir.

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında
20 yılı aşkın süredir müzik sektöründe bulunan kişinin bilgi, birikim ve deneyimlerinden faydalanmak ister misiniz?


Bas Gitar Nedir?

Bas gitar, çoğunlukla dört teli olan ve kalın ses veren telli bir çalgıdır. Günümüz müziğinin vazgeçilmez enstrümanlarından biridir. Bas gitar yoğun olarak Rock, Metal, Caz, Blues, Funk, Punk ve R&B gibi müzik türlerinde kullanılır.

Armoni Nedir?

Armoni, müzikte, farklı notaların aynı anda kullanılmasıyla ortaya çıkan ses uyumudur. Akorları, akorların kurulumunu, akor yürüyüşlerini ve akorlar arasındaki ilişkileri inceleyen müzik dalına armoni adı verilir. Aynı anda seslendirilen notalarla ilgilendiği için, armoninin müziği "dikey" olarak ele aldığı, bu anlamda müziğin "yatay" unsuru olan melodik yapıdan farklılık gösterdiği söylenebilir.Ayrıca yalnızca üflemeli müzik aletlerinden oluşan orkestrada da çok kullanılan bir terimdir.
Verilen Kursların Ayrıntıları
Bir orkestranın olmazsa olmazıdır bas gitar. Kişiye özel hazırlamış olduğum metodlarımın içinde; temel nota, solfeje dayalı uygulamalarımla beraber bas gitar derslerini vermekteyim. Dilerseniz stüdyomda, şehir dışında olanlar için Skype / Zoom üzerinden online olarak bas gitar derslerimi vermekteyim. Temel uygulama ve analiz aşamasını geçtikten sonra, sizler için hazırladığım altyapılar eşliğinde ödevlerinizi evinizde kolayca yapabileceksiniz.
Yapmak istediğimiz müziğin adını koyabilmek ve geliştirmek için kesinlikle müzik teorisi ve armoni bilgimizin; en az başlangıç seviyesinde olmasında yarar var. Amatörce enstrüman bile çalarken, sevdiğimiz şarkının akorlarını analiz etmek, kolayca çalabilmek için sadece kulağınızın iyi olması yetmez. İşte burada tamamen bilgi gerekli. Temel müzik armonisinden, klasik, jazz armonilerine kadar birçok eğitim paketlerini sizler için hazırladım. Dilerseniz stüdyomda, dilerseniz Skype  / Zoom üzerinden online olarak eğitimlerimden faydalanabilirsiniz.
Günümüzde en yaygın kullanılan (Digital Audio Workstation) DAW’lardan olan  Studio One, Cubase vb ile aranje, edit, miks, mastering eğitimlerini stüdyomda bire bir; şehir dışında olanlar içinse online olarak Skype / Zoom üzerinden vermekteyim. DAW teknolojisine ilk defa başlayacak olan bir öğrenci, yaklaşık 12 hafta süresince; midi, beat yazılımlarını, ses kayıtlarını, dijital kurgu (edit) ve miks uygulamalarının temel girişine sahip olacaktır.