Antalya Konyaaltı Adem Berkay Geniş

Bu kursu paylaş
0 Yorum

Adem Berkay  GENİŞ

konyaalti, ANTALYA
BİREYSEL ÜYE
Verdiği Kurslar: Teknik Resim Kursu , Autocad Kursu , Makine Proje Kursu

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında Özet Bilgi:
Adem Berkay GENİŞ, ANTALYA KONYAALTI ve civarında hizmet vermekte olup 13.03.2019 tarihinden itibaren kursbudur.com ailesinin bir üyesidir. ANTALYA ilinde hizmet veren 731 kurs/özel ders verenden 385 . sıradadır. Başta Teknik Resim olmak üzere 3 farklı kurs/özel ders vermektedir. Adem Berkay GENİŞ, 0 gelen talepten 0 tanesine teklif vermiştir.

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında
Akdeniz Üniversitesi makine müh.1.sınıf öğrencisiyim  kendimi bilgisayar progrmalarında çok iyi geliştirmemle birlikte Antalya’da  kendinden  çok söz ettirmiş bir kurstan bu programdahilinde sertifikam var autocad programını iyi derecede kullanabiliyorum aynı zamanda Türkçe ve matematik  ortaokul ve lise düzeyi için ders veriyorum. %100 öğrenme garantisi de sunuyorum ücret konusunu yüz yüze konuşuyoruz.


Teknik Resim Nedir?

Teknik Resim, bir ürünün malzemesini, boyutunu, biçimini ve diğer ölçülerinin kullanılmaya hazır son halini anlatan çizimdir. Teknik resim, ayrıca ürünün nasıl imal edileceğini, boyutlarını vb. imalat yöntemlerini belirli kurallar ve standartlar çerçevesinde anlatır. Standart, üretilen parçaların aynı kalite ve özellikte olmasını sağlar. Standardın önemi, üretimde aynı birliği sağlamak ve kaliteyi artırmak için gereklidir. Standartlaşmayı düzenlemek için çeşitli standart kuruluşları kurulmuştur. Bu kuruluşların en önemlisi Avrupa Standart Kuruluşu (International Standart Organization) ISO’dur. Türkiye’deki standart kuruluşu ise Türk Standart Enstitüsü olan TSE’dir. Teknik resim, araç ve gereç kullanılarak yapılan bir çizimdir. Bu malzemelerin en önemlisi t cetvelidir. Diğer malzemeler, gönyeler (45,30 ve 60 derecelik gönye), pergel (daire çizmek için), iletki (açı ölçer), pistole ( eğri şablon) daire şablonu, elips şablonu, sembol şablonları, yazı şablonu, kalemler ( kurşun kalem ve rapido ) silgidir. Teknik resimde farklı boyut ve özellikte kağıtlar kullanılır. Bu kağıtlar resim kağıdı, eskiz kağıdı (şeffat ince kağıt), aydınger (şeffaf yağlı kağıt) ve milimetrik kağıtlardır. Resim kağıtları değişik özellikte olsalar bile ölçüleri konusunda standartlaşmaya gidilerek harf ve rakamlarla isimlendirilmiştir. Bunlar ( A0, A1, A2, A3, A4, A5, A6) dır.

Bu boyutların özelliği katlanarak küçülmesidir. Küçülme olurken, bir önceki kağıdın kısa boyutu, sonraki boyutun uzun kenarını belirlemektedir. Teknik resmin anlatım dili olan çizgiler farklı özellikte olup, kalınlıklarına veya çizgi türlerine göre farlı yerlerde kullanılırlar. Bu özelliklerin, ölçeklere göre boyutları değişebilir. Ölçek, gerçek uzunlukların belli oranlarda küçültülerek kağıda aktarılmasıdır. Bu anlamda, 1/100 ölçekli  bir çizim tekniği ile 1/50 çizim tekniği farklıdır. Bu fark, 1/20, 1/10, 1/1’e kadar daha belirginleşmektedir. 1/1000,1/500,1/200 vaziyet planı çizimlerinde,1/50,1/100, ölçek plan, kesit, görünüş çizimlerinde, 1/20 ölçek mekan çizimlerinde, 1/10,1/5,1/2,1/1 ise detay çizimlerinde kullanılan ölçeklerdir.

Autocad Nedir?

AutoCAD, Amerika Birleşik Devletleri merkezli Autodesk şirketinin 1980'lerin başından beri geliştirdiği bir bilgisayar destekli tasarım (CAD = Computer Aided Design) programıdır. Teknik resim çizmek için kullanılan diğer programlar gibi vektör tabanlıdır.
Verilen Kursların Ayrıntıları
Autocad programını iyi kullanmamla birlikte sertifikamda mevcut yeni makine  müh öğrencilerine %100 anlama garantisi sunarak hem ders veriyorum hem komutları hızlı kullanmalarını sağlıyorum hem de sınavlarında ve ödevlerinde yardım ediyorum