Antalya Konyaaltı Ceren Gün

Bu kursu paylaş
0 Yorum

Ceren Gün

konyaalti, ANTALYA
BİREYSEL ÜYE
Kurs/Özel Ders Veren Tanıtım Videosu
Verdiği Kurslar: Piyano Özel Ders , Keman Kursu , Piyano Kursu , Solfej Kursu , Çocuk Müzik Kursu

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında Özet Bilgi:
Ceren Gün, ANTALYA KONYAALTI ve civarında hizmet vermekte olup 17.09.2018 tarihinden itibaren kursbudur.com ailesinin bir üyesidir. ANTALYA ilinde hizmet veren 841 kurs/özel ders verenden 27 . sıradadır. Başta Keman olmak üzere 5 farklı kurs/özel ders vermektedir. Ceren Gün, 64 gelen talepten 35 tanesine teklif vermiştir.

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında
2013 Antalya Devlet Konservatuvarı lisans bölümü, 2018 Dokuz Eylül Üniversitesi Devlet Konservatuvarı yüksek lisans bölümü mezunuyum.  Ana çalgım olan keman ile bir çok orkestra oda müziği ve solo konserlerde yurt içi-yurt dışı konserleri deneyimim vardır. Aynı zamanda İzmir'de "elsistema" modeliyle kurulmuş olan Barış Çocuk Senfoni Orkestrası'nda hem keman eğitmenliği hem de orkestra şefliği görevi yaptım.
*Yaklaşık 5 yıldır gerek sanat merkezleri gerek özel olarak keman-piyano ve yetenek sınavlarına hazırlık dersleri vermekteyim.  

*Antalya Devlet Senfoni Orkestrası'nda keman çalmaktayım.

*Formasyon eğitimim vardır. Her yaştan kişilere özel dersler vermekteyim.

Fotoğraflar

Piyano Özel Ders Nedir?

Birebir piyano eğitimi verilir.

Piyano, klavyeli, telli bir araçtır. Hem melodinin, hem de armoninin çalınmasını sağladığı için müzik aletlerinin en zenginlerinden sayılır. Uzun bir gelişme devresinden bugünkü haline ulaşan piyano, Ortaçağ'da org aletine klavye uygulanmasıyla doğmuştur denilebilir. 13. yüzyıldaki «dülsimer» adlı araca da 14. yüzyılda klavye uygulaması ile «klavisiteryum» elde edilmiştir. Daha sonra buna da madeni teller yerleştirildi ve ilkel bir klavsen ortaya çıktı.
Bu alet daha sonra İtalya ve Almanya'da daha da geliştirildi. 1745'ten sonra ilk defa sesi yumuşatan pedal uygulandı. Altı oktavlı ilk piyano ise 1794'te John Broadwood tarafından yapıldı. 1796'da da Erard ilk kuyruklu piyanoyu geliştirdi. Piyanoda tabii sesleri veren tuşlar fildişi kaplıdır. Bunların arasında daha kısa abanoz tuşlar vardır. Telleri çelikten veya pirinçtendir. Piyano gerçek değerini Beethoven'in sonatlarıyla bulmuştur. Liszt, Rubinstein, Paderewski ve Rahmaninof da ona gereken değeri kazandırmışlardır.

Keman Nedir?

Muhtemelen en tanınmış orkestra çalgısı olan keman, bir yayla çalınan telli bir enstrümandır. Keman ailesinin en geniş aralıklı sesine sahip olan üyesi olan kemanın yanında bu ailenin diğer üyeleri, viola, Viyolonsel ve kontrabastır. Keman bir kaç ana parçadan oluşur. Ön kısım, omurga, boyun, perdeler, akort anahtarları, gövde, köprü, kuyruk ve F- delikleri.

Üst, göbek veya ses tahtası olarak da anılan ön kısım genelde iyi kurutulmuş ladin, arka tarafı ise ak ağaçtan yapılır. Keman imal edilirken, ön, arka kısımlar ve omurga, boş bir kutu oluşturacak şekilde birleştirilir. Kuyruğa bağlanan dört tel köprünün üzerinden geçip, perdelerden uzanıp, akort anahtarlarına bağlanır. Anahtarlar vasıtasıyla akort edilir ve elin perdelere basılması ile değişik sesler ve tonlar elde edilebilir. Müzisyen, tellerin üzerinde yayı doğru açıyla sürtünce ses elde edilir. Bu yay yaklaşık  75 santim uzunluğundadır.
Verilen Kursların Ayrıntıları
Her yaştan hobi amaçlı veya yetenek sınavlarına hazırlanmak isteyen kişilere keman-piyano-solfej dersleri vermekteyim. Herkes her yaşta enstruman çalabilir. "Yapamam" düşüncesinden sıyrılıp çocuğunuzla beraber enstruman öğrenmeye ne dersiniz?
Her yaştan kişiye özel piyano dersleri. Küçük yaşlar için en temel enstruman olan piyano ile müzikle tanışır ve müziğin temel seslerini tanır. Ergen ve yetişkinler için de gayet uygun olan bu enstrumanı severek çalınır.
Müziğin en temel yazısı olan notalar öğrenilir. Bu sayede enstrumanla çok daha kolay ve zevkli bir biçimde gördüğünüz her parçayı kolaylıkla çalabilirsiniz. Hem hobi amaçlı hem yetenek sınavlarına hazırlık olarak dersler verilebilmekte.
Amaç küçük yaştaki çocuklara etken yaşta müziği tanımaları ve gereken iç disiplini oturtma amaçlı müzikle buluşturmak. Bireysek ve grup dersleri halinde oluyor. Kç