Antalya Manavgat İbrahim Akar

Bu kursu paylaş
0 Yorum

İbrahim Akar

manavgat, ANTALYA
BİREYSEL ÜYE
Verdiği Kurslar: Halk Oyunları Kursu , Tarih Kursu

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında Özet Bilgi:
İbrahim Akar, ANTALYA MANAVGAT ve civarında hizmet vermekte olup 10.08.2017 tarihinden itibaren kursbudur.com ailesinin bir üyesidir. ANTALYA ilinde hizmet veren 640 kurs/özel ders verenden 274 . sıradadır. Başta Tarih olmak üzere 2 farklı kurs/özel ders vermektedir. İbrahim Akar, 0 gelen talepten 0 tanesine teklif vermiştir.

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında
11 yıllık deneyimli tarih öğretmeniyim


Halk Oyunları Nedir?

Türk halk oyunları; Türk folklorunun önemli bileşenlerinden biridir. Köy ve kasabalarda oynanan yöresel oyunları ve yöresel dansları ve kostümlerini inceleyen bir bilim dalıdır. Türk folklorunun temelini halk oluşturmaktadır. Bu yüzden de folklor, Halk oyunları anlamında kullanılmaktadır.

Tarih Nedir?

Tarih, geçmişteki insanın yaptıklarını, neden ve sonuç ilişkisi dahilinde, yer ve zaman göstererek, belgeler ışığında objektif olarak incelediği için bir bilim kabul edilir.
Tarihe detaylı olarak baktığımızda;
Tarih geçmişteki olaylara ait bilgilerin keşfi, toplanması, bir araya getirilmesi ve sunulması bilimidir. Tarihi bilgi, geçmişteki olaylara ilişkin tüm bilgilerin, olayların vuku bulduğu dönemin şartları göz önüne alınarak, mümkün olduğunca nesnel bir şekilde sunulması ile oluşur. Tarih, yaşanan olayların bir daha yaşanabilmesi gibi bir olasılık olmadığından diğer bilimler gibi deney ve gözleme dayanamaz.
Tarih kelimesinin Batı dillerindeki tüm karşılıkları Grekçe istoria, istorien sözcüğünden gelmektedir. (Latince: Historia, İtalyanca: Storia, Fransızca: Histoire, İngilizce: History, Almanca: Historie). İyonya lehçesinde bildirme, haber alma yoluyla bilgi edinmeanlamlarında kullanılan kelime, Attika lehçesinde görerek, tanık olarak bilme anlamlarının yanı sıra çok daha geniş bir anlam içeriğiyle fizik, coğrafya, astronomi, bitki ve hayvan bilgisi ve hatta giderek doğa bilgisini kapsayacak şekilde kullanılmıştır.
Verilen Kursların Ayrıntıları
teke yöresi aydın yöresi muğla yöresi ankara yöresi artvin yöresi horon ve halaylar karşıamalar öğretilmekte
ygs lys kpss özel ve grup tarih dersleri verilir