Antalya Merkez Derya Kocakaya

Bu kursu paylaş
0 Yorum

Derya Kocakaya

merkez, ANTALYA
BİREYSEL ÜYE
Verdiği Kurslar: Lise Geometri Özel Ders , AYT Geometri Kursu , AYT Fizik Kursu , Geometri Kursu

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında Özet Bilgi:
Derya Kocakaya, ANTALYA MERKEZ ve civarında hizmet vermekte olup 27.02.2019 tarihinden itibaren kursbudur.com ailesinin bir üyesidir. ANTALYA ilinde hizmet veren 731 kurs/özel ders verenden 100 . sıradadır. Başta Lise Geometri Özel Ders olmak üzere 4 farklı kurs/özel ders vermektedir. Derya Kocakaya, 0 gelen talepten 0 tanesine teklif vermiştir.

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında
10 yıllık deneyimli fizik öğretmeni


Lise Geometri Özel Ders Nedir?

9-10-11. sınıflar ders takviyesi, 12. sınıf ve lise mezunlar için ygs sınavına yönelik geometri özel dersi verilir.

Geometri nedir?
Uzayı ve uzayda tasarlanabilen şekilleri ve cisimleri inceleyen matematik dalıdır. Yunanca bir kelime olan geometri, kelime manası olarak yerin ölçülmesi demektir. Geometri çok eski çağlardan beri vardı. Ancak geometri ismi, bu bilimin ilk sistematik hale gelmeye başladığı eski Yunanlılarda verilmiş olup, aksiyomatik bir ilim haline gelmesine rağmen, halen kullanılmaktadır.

Her bilim dalında olduğu gibi geometrinin de üzerine kurulu bulunduğu bir temeli mevcuttur. Bu temel üzerinde kendi ifade birimleri ile, meseleleri (problemleri) açıklığa kavuşturmaya çalışır. Bu temeller aksiyom, postülat, tanım (tarif), teorem ve geometrik yer isimlerini alır. Bunlardan aksiyom, ispata ihtiyaç duyulmadan, kabul edilen önermelerdir.


AYT Geometri Nedir?

AYT içinde geometri matematik test grubu içinde çıkmaktadır.40 sorudan oluşan bu test grubunun ortalama 9-11 sorusu geometri dersinden gelmektedir.