Antalya Merkez Filiz Akbaba

Bu kursu paylaş
0 Yorum

Filiz Akbaba

merkez, ANTALYA
BİREYSEL ÜYE
Verdiği Kurslar: Bootstrap Kursu , Kodlama Kursu , Objective C Kursu , SQL Kursu , Yazılım Kursu , Java Kursu , PHP Kursu , ASP Kursu , Delphi Kursu , Bil. Programcılığı Kursu , Xamarin Ile Mobile Uygulama Geliştirme Kursu , HTML5 Kursu , CSS3 Kursu , JQuery Kursu , C# Kursu , MVC Kursu , C Kursu , C++ Kursu

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında Özet Bilgi:
Filiz Akbaba, ANTALYA MERKEZ ve civarında hizmet vermekte olup 02.08.2018 tarihinden itibaren kursbudur.com ailesinin bir üyesidir. ANTALYA ilinde hizmet veren 695 kurs/özel ders verenden 170 . sıradadır. Başta Kodlama olmak üzere 18 farklı kurs/özel ders vermektedir. Filiz Akbaba, 1 gelen talepten 1 tanesine teklif vermiştir.

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında
2004 yılından beri Bilişim sektöründe hizmet vermekteyim. 6 yıllık bilgisayar öğretmenliği tecrübem mevcuttur. Temel Bilgisayar dersleri (İşletim Sistemi, Ofis Programları vb.) olmak üzere yazılım ve grafik tasarım üzerine de dersler veriyorum. Yazılım üzerine C#, Java dersleri ve grafik üzerine Adobe PhotoShop dersi veriyorum.


Bootstrap Nedir?

Bootstrap,Twitter'ın Apache 2 lisansıyla açık kaynak yaptığı CSS,HTML araç kiti. CSS tarafından LESS'i kullanıyor.CSS ve JS hazır halde bulunuyor. Bootstrap ile CSS'ye tam anlamıyla hakim olabilirsiniz. Bootstrap ile oluşturulmak istenen projeler için özel olarak tasarlanmış JQuery eklentileri vardır.

Kodlama Nedir?

Kodlama diğer adıyla programlama kelime anlamıyla belirli şartlara ve düzene göre yapılması öngörülen işlemlerin bütünü anlamına gelir. Programlama bilgisayara ya da elektronik devre ve mekanik sistemlerden oluşan düzeneklere bir işlemi yaptırmak için yazılan komutlar dizisinin bütünü veya bir kısmı olarak tanımlanır.

Kodlama dersi aynı zamanda programlama ve yazılım dersi olarak da isimlendirilebilir. Kodlama dersi ile öğrencilere bilgisayar yazılımı geliştirmenin (programlamanın) temelleri öğretilmek amaçlanmaktadır. Yapılan araştırmalar sonucu programlama eğitiminin öğrencilere yansıtıcılık, yaratıcılık, kural öğrenme ve kurallara uyma, problem çözme ve analitik düşünme, uzamsal düşünme becerileri gibi beceriler kazandırmaktadır (AKPINAR & ALTUN, 2014). Bu açıdan bakıldığında ilkokullarda verilecek olan kodlama dersinde amaç herkesi yazılımcı olarak yetiştirmek değil yukarıda sayılan bu nitelikleri kazanmasını sağlamaktır.

Günümüzde okur yazarlık tanımlarının içerisine bir de bilgisayar okur yazarlığı tanımı girmiştir. Bilgisayar okur yazarlığı en basit haliyle bilgisayarı kullanma yeteneği olarak tanımlansa da bilgisayar okuryazarı olan bir bireyin, çeşitli sorunların çözümünde, iletişim kurmada, bilgi edinmede bilgisayar kullanması ve bilgisayarın çalışma mantığı, bilgisayarda kullandığı programların nasıl geliştirildiği ve çalıştığı hakkında bilgi sahibi olması beklenmektedir (Akgül, Küpeli, & Kır, 2015).
Verilen Kursların Ayrıntıları
Bootstrap kütüphanesi ile web sayfası tasarladım. Bootstrap ile web sayfalarına tasarım ve kullanım kolaylığı katmak isteyenlere yardımcı olabilirim.
Veri tabanı yönetimi ve veri tabanı oluşturma, sorgulama
Yazılım Mühendisliği alanları nelerdir, proje kapsamında hangi aşamalardan sorumludur eğitimi
ASP kursu için başlangıç eğitimi verebilirim.
2004 yılından beri Özel Dershaneler ve Kamu kurumlarında Bilgisayar Öğretmenliği yaptım. Aldığım eğitim Bilgisayar Programcılığı ve üzerine Bilgisayar Mühendisliği olduğu için Bil. Programcılığı eğitimi alan öğrencilere de yardımcı olabilirim.
HTML5 ile statik web sayfası hazırlama
CSS3 ile Web Sayfası tasarımı için en ideal ve uygun şablonları oluşturma eğitimi
JQuery ile web sayfamızda sorgular, hareketli grafkler oluşturma gibi işlemleri yapma
Visual Studio kurulumu ve Visual C# eğitimi
Model View Control ile projeyi daha kolay ve kullanışlı olarak kodlama, görüntüleme
-