Antalya Muratpaşa Gökhan Özalp

Bu kursu paylaş
0 Yorum

Gökhan Özalp

muratpaşa, ANTALYA
BİREYSEL ÜYE
Verdiği Kurslar: Yüzme Kursu

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında Özet Bilgi:
Gökhan Özalp, ANTALYA MURATPAŞA ve civarında hizmet vermekte olup 13.09.2017 tarihinden itibaren kursbudur.com ailesinin bir üyesidir. ANTALYA ilinde hizmet veren 616 kurs/özel ders verenden 23 . sıradadır. Başta Yüzme olmak üzere 1 farklı kurs/özel ders vermektedir. Gökhan Özalp, 31 gelen talepten 22 tanesine teklif vermiştir.

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında
İnsan sağlığı söz konusu olunca genellikle yeme içme konularına önem vermektedir. Evet güzel bir başlangıç olabilir fakat tek başına yeterli önlem değildir. Bazen diyet yapacağız diye sağlığımızdan olabiliyoruz. Aslında yemek zevkinden geri kalmadan sağlıklı yaşamak mümkündür. Bunun için hayatımıza mutlaka spor’u dahil etmeliyiz. Tabi spor denince aklımıza tv karşısında futbol maçı yada yorumları izlemek gelmesin. Çünkü spor bizim hayatımızın en önemli unsurlarından olmalıdır. Özellikle yürüyüş, koşu ve egzersizlere ek olarak yaz ve kış aylarında uygulayabileceğimiz yüzme onlardan biridir. Vücudun tamamını çalıştıran yüzme sporu aslında başlı başına bir eğitim gerektirmektedir. Özellikle yaz aylarında başlayan deniz sezonu aynı zamanda boğulma vakalarını da beraberinde getirmektedir. Bunun önüne geçmek için yüzme sporuna gereken önemi vermemiz gerekiyor.

Fotoğraflar

Yüzme Nedir?

Yüzme Sporu, yer yüzünün en eski sporlarından biri olarak kabul edilir. Yer çekimsiz bir ortamda su direncine karşı yapıldığı için diğer spor dallarından çok farklıdır.
Kısaca yüzmeyi, su yüzeyinde ve su altında hareket etmeyi ve bir yöne ilerlemeyi sağlayan hareketler bütünü olarak tanımlayabiliriz. Su içerisinde yapılan bir spor olduğu için yüksek fiziksel dayanıklılık gerektirir. Su yüzeyinde durabilmek ve hareket edebilmek için yapılan tüm hareketler yüzme olarak kabul edilir.

Yüzmenin Faydaları:

Dayanıklılık ve esnekliğinizi geliştirir.
Kalbi güçlendirir
Fiziksel görünümünüzü değiştirir.
Dolaşımı düzenler. Varis gibi hastalıklarda faydalıdır.
Kilo kontrolünü sağlar.
Stres ve gerilimi azaltır.
Eklem iltihabı gibi hastalıklarda, eklemleri ve bağları daha az zorladığından önerilen egzersiz tipidir.
Enerji verir.
Kas güçsüzlüklerini tedavi eder.
Şişmanlarda, hamilelerde ve hareketsiz kişilere faydalıdır. Çünkü suda yapılacak egzersizler eklemleri ve bağları daha az zorlamaktadır.
Tüm kasların ahenkle hareket etmesini sağlarken, kol ve göğüs kaslarını canlandırır.
Yüzme yeteneği çocuğun gelişiminde etkili olur. Bağımsızlığı ve özgüveni geliştirir.
Basınç duygusunu, karşı kuvveti ve kaldırma kuvvetini tecrübe ederler.
Su, cilt dokusuna masaj yapar ve denge hissini geliştirir.
Bununla beraber çocuklar değişik duyularla vücut bilincini geliştirirler.

Verilen Kursların Ayrıntıları
BEDEN EĞİTİMİ ÖĞRETMENİNDEN BİRE BİR YÜZME DERSİ
ÇOCUKLARA, GENÇLERE VE YETİŞKİNLERE ÖZEL YÜZME DERSİ
FİYAT: 70 TL