Antalya Merkez Hakan Çelebi

Bu kursu paylaş
0 Yorum

Hakan Çelebi

merkez, ANTALYA
BİREYSEL ÜYE
Verdiği Kurslar: Dans Terapisi Kursu , Konuşma Terapisi Kursu , Müzik Terapi Kursu , Psikoterapi Kursu

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında Özet Bilgi:
Hakan Çelebi, ANTALYA MERKEZ ve civarında hizmet vermekte olup 28.02.2019 tarihinden itibaren kursbudur.com ailesinin bir üyesidir. ANTALYA ilinde hizmet veren 676 kurs/özel ders verenden 389 . sıradadır. Başta Dans Terapisi olmak üzere 4 farklı kurs/özel ders vermektedir. Hakan Çelebi, 0 gelen talepten 0 tanesine teklif vermiştir.

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında
Konuşma, Müzik, Dans terapisi ve psikoterapi yapabilirim.


Dans Terapisi Nedir?

Dans terapisinin temeli, kişinin hareketlerinin, düşünce sistemini ve hislerini yansıttığı prensibine dayanır. Kişinin hareketlerinin algılanması, fark edilmesi ve hareket repertuvarının genişletilmesi sonucu, bu sürece tanıklık eden dans terapisti kişinin farkındalığını arttırmaya, yeni hareket algıları oluşturmaya ve böylece duygularında ve sözel iletişiminde yeni iletişim mekanizmaları geliştirebilmesine yardımcı olur. Kişisel gelişim ve sosyal iletişimi destekleyen dans terapisi bire-bir seans ya da grup terapisi olarak sağlık, eğitim ve sosyal hizmet alanlarında, bu eğitimi almış lisanslı terapistler tarafından uygulanabilir.

Dans ve Hareket Terapisinin Yararları:
Kişisel farkındalık, özgüven, bağımsız olabilme yetisi ve sağlıklı bireyleşme,
Düşünce, duygu ve hareket arasında bağlar kurabilmek,
Değişkenlerle başa çıkabilme ve adaptasyon mekanizmalarının gelişimi,
Çok yoğun, baskın düşünce ve hislerin ifade edilebilmesi ve bu hislerle başa çıkabilme,
Sözel ve hareketli iletişim yöntemlerini geliştirme,
Yaratıcı yöntemler, dans, müzik ve oyun aracılığıyla güvenli bir ortamda içsel kaynaklara ulaşım,
Kişiye kendi ve başkaları üzerindeki etkisini yargılanmadan yaratıcı ve destekleyici bir ortamda deneyimleme olanağı sunmasıdır.

Konuşma Terapisi Nedir?

Dil veya konuşma bozukluğu olan birçok çocuk için uygulanan tedavi yöntemine dil ve konuşma terapisi denir. Konuşma bozukluğu seslerin doğru üretilmemesi ile ilgilidir. Dil bozukluğu ise anlamdaki güçlük ya da düşüncelerini bildirmek için kelimeleri bir araya koyamamaktır. Buna bağlı olarak konuşma terapisi çeşitli dil ve konuşma bozukluğu olan her yaştaki kişiye yardım eder.