Antalya Merkez Selçuk Asutay

Bu kursu paylaş
0 Yorum

Selçuk Asutay

merkez, ANTALYA
BİREYSEL ÜYE
Verdiği Kurslar: Tenis Kursu , Besyo Hazırlık Kursu

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında Özet Bilgi:
Selçuk Asutay, ANTALYA MERKEZ ve civarında hizmet vermekte olup 08.05.2017 tarihinden itibaren kursbudur.com ailesinin bir üyesidir. ANTALYA ilinde hizmet veren 641 kurs/özel ders verenden 136 . sıradadır. Başta Tenis olmak üzere 2 farklı kurs/özel ders vermektedir. Selçuk Asutay, 8 gelen talepten 4 tanesine teklif vermiştir.

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında
Merhabalar, kurslarımız genelde Akdeniz Üniversitesi içerisindeki kortlarda verilmekte olup, kurs alacak kişinin isteğine, eve yakınlığına göre farklı yerlerde de olabilir.
Kurs Ücretlerimiz;
1 Kişi: 60 TL
2 Kişi: 80 TL
3 Kişi: 110 TL
4+ Kişi: 140 TL

Besyo Hazırlık için 14 yıllık bir tecrübemiz var. Kurslarımız Akdeniz Üniversitesi ve Fatih Spor Salonunda yapılmaktadır. Sınav tarihinin yaklaşmasıyla Mayıs ayının 2. haftası çalışmalara ağırlık verilecektir. Bu yüzden; düşünen arkadaşların en kısa sürede bizimle iletişime geçmelerini tavsiye ediyorum.


Tenis Nedir?

Tenis, raket ve topla iki kişi arasında ya da ikişer kişilik iki takım arasında oynanan olimpik bir spor. Belli ölçülerle çizilmiş ve ortasında bir ağ gerili olan alanda, kauçuk topla oynanır.

Oyuncular topa raket denen araçlarla vurur. Alan, kort diye anılır. Tenis kortları açık veya kapalı yerde, toprak, beton veya çimen zeminli olabilir. Alanın uzunluğu 23,80 metredir. Ortadan ağla ikiye bölünmüştür. Yüksekliği 91,5 sm.'dir. Birer kişi oynanan maçlarda genişlik 8,23 metre, İkişer kişiyle oynanan maçlarda 10,97 metredir. Topun üstü çuha kaplı, ağırlığı 57 gr.'dır.

Tenis Maçı

Tenis 3 setlik ve 5 setlik maçlar halinde oynanmaktadır, 3 setlik maçlarda 2 tanesini alan, 5 setlik maçlarda 3 tanesini alan oyuncu maçı kazanır.

Tenis Oyunu

Tenis maçı 0-0 olarak başlamaktadır, rakiplerden birisinin ilk aldığı puan 15, ikinci aldığı puan 30, üçüncü aldığı puan 40 olarak hesaplanır. Rakiplerden herhangi bir tanesi dördüncü puanın aldığında herhangi bir taraf iki veya daha çok puan aldığında oyun kazanılmış olur. Rakiplerden bir tanesi üçüncü puana kadar gelir ve karşıdaki rakip de aynı puana gelirse maç berabere kalmaktadır. Hakem puanları sayma esnasında servis atan kişinin puanını ilk sırada söylemektedir.

Servis Atışları

Tenis maçı rakiplerden bir tanesinin servisi atması ile başlamaktadır, servisin atışı ise sıra ile karşılıklı olarak yer değiştirmektedir. Servisi atan rakip atını belirlenmiş olan çizginin arka kısmında yapmalıdır. İkinci olarak atılacak olan servis ise merkez çizginin sol tarafından kullanılmalı ve rakip kortun sağ kısmına atış yapar.

Besyo Hazırlık Nedir?

BESYO kelimesinin açılımı: Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulu’dur. Halk arasında SPOR AKADEMİSİ olarak da bilinmektedir. Üniversitelerin Besyo bölümleri, spor alanını bilimsel olarak inceleyerek antrenör, beden eğitimi öğretmeni, spor yöneticisi, spor uzmanı, sporcu gibi bir çok meslek için öğrenci yetiştirmektedir. Üniversitelerde yetişen bu öğrenciler sayesinde spor evrensel ilkelerle bilgiye dayalı bir birim haline getirilmektedir. Bu gün birçok üniversitede bölümü bulunan Besyo Bölümleri gelişmiş diğer ülkelerde olduğu gibi bizim ülkemizde de profesyonel eğitim verilmektedir.

Besyo mezunları için iş alanları nedir?

Besyo mezunları;
• Eğitim öğretim alanlarında öğretmenlik(Okul Öncesi, İlköğretim, Ortaöğretim, Engellilere Eğitim) kısımlarında, akademisyenlik(Uzman, Araştırma Görevlisi, öğretim Görevlisi, Öğretim Üyesi) yapabilirler. Ayrıca Askeri okullarda, GSGM bünyesinde, Gençlik Merkezlerinde, Eğitim Kamplarında ve özel şirketlerde çalışabilirler.
• Yönetim ve organizasyon alanlarında
• GSGM bünyesinde Uzman,Genel Sekreter,Şube Müdürü,Daire Başkanı,İl Müdürü,Kontrolörlük,Danışmanlık kısımlarında iş bulabilirler.
• Sağlık ve zindelik alanlarında;
• Sağlık ve Spor Merkezleri, Güvenlik Şirketleri,Rekreasyon Merkezleri bünyelerinde çalışabilirler.
• Üniversitelerde spor hekimliği, spor beslemecisi,spor masörü olarak çalışabilirler.

BESYO Başvurusu Nasıl Yapılır?

BESYO’da tercihle alan üniversitelerin başvurusu ÖSYM’nin belirlediği tercih zamanlarında ÖSYM tercihiyle yapılmaktadır. Özel yetenek sınavı ve sportif özgeçmiş puanıyla alan üniversitelerin başvuruları ise üniversitenin açıklamış olduğu kılavuz çerçevesinde yapılır. Her üniversite kılavuzunu ve şartlarını kendisi belirler. Genelde kılavuzlar mayıs ayından itibaren yayınlanmaya başlar. Başvuruların genelde şahsen yapılması istenir. Nadiren posta yolu ile başvuru kabul eden üniversiteler olabilir. Bir aday birden fazla üniversiteye başvurabilir.
Verilen Kursların Ayrıntıları
Merhabalar, kurslarımız genelde Akdeniz Üniversitesi içerisindeki kortlarda verilmekte olup, kurs alacak kişinin isteğine, eve yakınlığına göre farklı yerlerde de olabilir. Kurs Ücretlerimiz; 1 Kişi: 60 TL 2 Kişi: 80 TL 3 Kişi: 110 TL 4+ Kişi: 140 TL
Kurslarımız Akdeniz Üniversitesi ve Fatih Spor Salonunda yapılmaktadır. Sınav tarihi yaklaştığı için mayısın 2. haftasından itibaren çalışmalarımız yoğunlaşacaktır. Kaydolmak isteyen arkadaşların bir an önce bizimle iletişime geçmelerini tavsiye ediyoruz.