Antalya Muratpaşa Durudil Yabancı Dil Kursu

Bu kursu paylaş
0 Yorum

DURUDİL Yabancı Dil kursu

muratpaşa, ANTALYA
KURUMSAL ÜYE
Verdiği Kurslar: Lise İngilizce Özel Ders , Ortaokul İngilizce Özel Ders , İlkokul İngilizce Özel Ders , Almanca Özel Ders , Fransızca Özel Ders , İngilizce Özel Ders , Cinema4D Kursu , Grafik Tasarım Kursu , 3D Studio Max Kursu , After Effects Kursu , Illustrator Kursu , Flash Kursu , Dijital Animasyon Kursu , Aile Birleşimi Kursu , YÖKDİL Sınavı Kursu , Çocuklar İçin İngilizce Kursu , Rusça Kursu , Yabancı Dil Kursu , İngilizce Kursu , Almanca Kursu , Fransızca Kursu , Denizcilik İngilizcesi Kursu , İngilizce Yazışma Teknikleri Kursu , Havacılık İngilizcesi Kursu , İş İngilizcesi Kursu , Proficiency (Hazırlık Atlama) Kursu , LGS (TEOG) İngilizce Kursu , AÖF Fransızca Kursu , YKS Rusça Kursu , TOEFL Kursu , IELTS Kursu , YDS Kursu

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında Özet Bilgi:
DURUDİL Yabancı Dil kursu, ANTALYA MURATPAŞA ve civarında hizmet vermekte olup 11.12.2018 tarihinden itibaren kursbudur.com ailesinin bir üyesidir. ANTALYA ilinde hizmet veren 825 kurs/özel ders verenden 33 . sıradadır. Başta IELTS olmak üzere 32 farklı kurs/özel ders vermektedir. DURUDİL Yabancı Dil kursu, 380 gelen talepten 67 tanesine teklif vermiştir.

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında
Kurumumuz DURUDİL’de uygulanan genel yabancı dil kursları eğitimi dilbilgisinden çok, dile işlevsellik kazandıran konuşma, yazma, okuma, dinleme becerileri üzerine odaklanmıştır. Kurslarımızda ana hedef mevcut dil seviyenize göre yabancılarla iletişim kurabilmenizdir.

Kurumumuzda uygulanan yabancı dil kurslarında Avrupa Ortak Dil Kriterleri (CEFR – Common European Framework of Reference for Language) esas alınmıştır. Avrupa Ortak Dil Kriterlerine göre tüm diller 6 ana seviyeden oluşmaktadır.Bu seviyeler A1 < A2 < B1 < B2 < C1 < C2 şeklinde sıralanmaktadır.

   • Kadromuz minimum 15-20 yıllık deneyimli formasyon sahibi uzman eğitim kadrosundan oluşmaktadır.
   • Geleneksel eğitim metotları yerine birebir özel ders ya da en fazla 3-5 kişilik interaktif butik sınıflarda sunmaktayız.
   • Yabancı dil kurslarımız son teknoloji eğitim araç ve gereçler kullanılarak Türkçe kullanımının yasak olduğu interaktif butik sınıflarda özel ders kalitesinde ilerlemektedir.
   • Normal kurslarda bir ders saatinde her bir öğrenciye sadece birkaç dakika düşmekteyken, interaktif Butik dil eğitiminde her öğrenciye bir ders saati boyunca 15-20 dakika düşmektedir. Bu durum eğitim kalitesi, kalıcılığı ve öğrenme hızı açısından çok çok önemlidir.
   • Sınıflar seviye belirleme sınavı sonuçlarına ve yaş grubuna göre gruplandırılmakta olup, seviye belirleme sınavlarımız listening-reading-writing-gramer-speaking bölümlerini içerir şeklinde uygulanır
   • Kursumuz Milli Eğitim Bakanlığına bağlı olup, kursiyerlerimiz dönem sonlarında sertifika alır.

Kurumumuz DURUDİL’de aşağıdaki yabancı dil eğitimleri verilmektedir.

1) Genel Dil Kursları (Konuşma Odaklı)
   • İngilizce
   • Almanca
   • Fransızca
   • Yabancılara Türkçe
   • Rusça kursları
   • İlköğretim Kursları
Ayrıca Almanca ve Fransızca ve İngilizce için Avrupa Birliği ülkeleri Aile Birleşimi Kursları da verilmektedir.
2) Kurumsal Eğitimler
   • Kurumlara Özel Sözleşmeli Eğitimler
   • Turizm İngilizcesi (Almanca-Fransızca-Rusça) Kursları
3) Akademik Sınav Programları
   • TOEFL
   • IELTS
   • TOEIC
   • ITEP
   • ICAO LEVEL SINAVLARI
   • SAT
   • GMAT
   • GRE
   • TESTDAF
   • GOETHE-SERTIFIKAT B2
   • YDS
   • YÖKDİL
   • PTE
   • HAZIRLIK ATLAMA (PROFICIENCY)

0242.5032003     MEYDANKAVAĞI Mh.  PERGE Blv. 1584 Sok. ALAYLI Sit. B-Blok D.2  MURATPAŞA / ANTALYA
0532.2664273     www.durudilkursu.com     /    info@durudilkursu.com

Fotoğraflar
DURUDİL Yabancı Dil kursu DURUDİL Yabancı Dil kursu DURUDİL Yabancı Dil kursu DURUDİL Yabancı Dil kursu DURUDİL Yabancı Dil kursu DURUDİL Yabancı Dil kursu DURUDİL Yabancı Dil kursu DURUDİL Yabancı Dil kursu DURUDİL Yabancı Dil kursu DURUDİL Yabancı Dil kursu


Verilen Kursların Ayrıntıları
Kurumumuzda uygulanan genel İngilizce kursları dilbilgisinden çok, dile işlevsellik kazandıran konuşma, yazma, okuma, dinleme becerileri üzerine odaklanmıştır. Genel İngilizce kurslarımızda ana hedef mevcut dil seviyenize göre anadili İngilizce olan yabancılarla iletişim kurabilmenizdir.

Kurumumuzda uygulanan genel İngilizce kurslarında Avrupa Ortak Dil Kriterlerine (CEFR – Common European Framework of Reference for Language) esas alınmıştır. Avrupa Ortak Dil Kriterlerine göre tüm diller 6 ana seviyeden oluşmaktadır. Bu seviyeler A1 < A2 < B1 < B2 < C1 < C2 şeklinde sıralanmaktadır.Kurumumuz Avrupa dil kriterlerine uyumlu genel İngilizce kurslarını; uzman eğitim kadrosuyla geleneksel eğitim metotları yerine en fazla 3-5 kişilik interaktif butik sınıflarda sunmaktadır.

Yabancı dil eğitimlerimiz son teknoloji eğitim araç ve gereçler kullanılarak Türkçe kullanımının yasak olduğu interaktif butik sınıflarda özel ders kalitesinde ilerlemektedir. Kursiyerlerimiz genel İngilizce kurslarını birebir özel ders  ya da özel derse alternatif 3- 5 kişilik interaktif butik sınıflarda yaparlar.Normal kurslarda bir ders saatinde her bir öğrenciye sadece 1,5-2 dakika düşmekteyken, interaktif Butik dil eğitiminde her öğrenciye bir ders saati boyunca 15-20 dakika düşmektedir. Bu durum eğitim kalitesi ve öğrenme açısından çok çok önemlidir.

Kurumumuzda tamamladığınız genel İngilizce kurslarından sonra Avrupa Ortak Dil Kriterlerine göre hangi seviyelerde neler yapabileceğinizi aşağıdaki tabloda görebilirsiniz.

A1
Somut bir türdeki ihtiyaçların giderilmesini amaçlayan günlük konuşma ifadelerini ve çok temel ifadeleri anlayabilir ve kullanabilir. Kendisini ve diğer kişileri tanıtabilir ve nerede yaşadığı, tanıdığı kişiler ve sahip olduğu şeyler gibi kişiler bilgiler hakkında soru sorup yanıtlayabilir. Karşısındaki kişi yavaş ve net konuştuğunda ve yardım etmeye hazır olduğunda diğer kişilerle basit yolla iletişim kurabilir.

A2

Çok temel düzeydeki kendisiyle ve ailesi ile ilgili bilgiler, alışveriş, iş ve yakın çevre gibi konularla ilgili cümleleri ve sıkça kullanılan tabirleri anlayabilir. Alışıldık ve rutin konular ile ilgili basit ve doğrudan bilgi alışverişi gerektiren durumlarda iletişim sağlayabilir. Kendi özgeçmişini, yakın çevresini ve acil ihtiyaçlarını basit ifadelerle tarif edebilir.

B1

İşte, okulda ve arkadaşları ile birlikte bulunduğu ortamlarda sıkça karşılaşılan tanıdık konularla ilgili net bir dille ifade edilen konuşmaların önemli noktalarını anlayabilir. İngilizce konuşulan ülkelerde seyahat ederken ortaya çıkması muhtemel çoğu konuyla başa çıkabilir. Bildik veya kişisel ilgi alanına giren konular üzerine basit düzeyde metinler yazabilir. Yaşamış olduğu tecrübeleri ve olayları, hayallerini, planlarını ve amaçlarını anlatabilir. Fikirleri ve planları ile ilgili sebepler ve açıklamalar yapabilir.

B2

Kendi uzmanlık alanındaki teknik tartışmalar dâhil olmak üzere, hem somut hem de soyut konulardaki karışık metinlerin ana fikirlerini anlayabilir. Ana dili İngilizce olanlarla yapılan konuşmalarda, her iki taraf için de kasılma yaratılmadan iletişim sağlamayı mümkün kılan bir akıcılık ve spontanelik seviyesinde etkileşime geçebilir. Geniş yelpazedeki konularda net ve ayrıntılı metinler üretebilir ve tartışmalı bir konu ile ilgili çeşitli avantaj ve dezavantaj seçenekleri sunarak görüşünü açıklayabilir.

C1

Pek çok farklı konudaki zor ve uzun metni anlayabilir, imalı ifadeleri ayırt edebilir. Kullanacağı ifadeleri çok düşünmeden akıcı bir şekilde kullanarak kendisini ifade edebilir. İngilizceyi sosyal, akademik ve işiyle ilgili amaçlarla esnek ve etkili bir şekilde kullanabilir. Karmaşık konularla ilgili, kompozisyon kurallarına uyan, net, iyi yapılandırılmış, detaylı metinler yazabilir.

C2

Duyduğu ve okuduğu hemen her şeyi kolaylıkla anlayabilir. Farklı sözlü ve yazılı kaynaklardan gelen bilgileri özetleyebilir. En karmaşık durumlarda bile kendisini kendiliğinden oldukça akıcı ve tutarlı şekilde, daha hassas anlam katmanları arasında ifade edebilir.

İLKÖGRETIMLERE YÖNELIK İNGİLİZCE KURSLARI

Kurumuz DURUDİL yabancı dil eğitiminin en verimli olduğu dönemin çocukluk dönemi olduğunun bilincinde olup, bu bilinç doğrultusunda çocuklarımızın İngilizce eğitimine büyük önem vermektedir. Yabancı dil eğitimi ne kadar erken yaşta verilirse o derecede kolay ve başarılı olur.  DURUDİL olarak çocuklarımızı sınav stresiyle henüz karşılaşmadıkları erken dönemlerde İngilizce ile tanıştırmayı ve erken yaşlarda İngilizceyi yaşamlarına katarak etkin bir şekilde kullanabilmelerini hedefliyoruz.

Çocuklarımız  DURUDİL’de

Özel ders ya da özel derse alternatif interaktif butik 3-5 kişilik sınıflarda  İngilizce kurs eğitimlerini alırlar.
Çocuklarımız İngilizceyi fark etmeden daha hatasız öğrenir,
Çocuklarımızın okulundaki İngilizce dersinde de başarısı artar,
Çocuklarımızın kendine güveni artar.
Kurumumuz DURUDİL’de;

Normal dil kurslarında bir ders saatinde her bir öğrenciye sadece 1,5-2 dakika düşmekteyken, interaktif butik maksimum 5kişilik eğitimle DURUDİL’de  her çocugumuza bir ders saati boyunca 15-20 dakika düşmektedir. Bu durum eğitim kalitesi ve öğrenme hızı açısından çok önemlidir.
Özel derse alternatif interaktif butik sınıflarıyla, İngilizceyi ders olmaktan çıkarıp, öğrenci merkezli aktiviteler aracılığıyla dili sevdirerek öğretmek amaçlanmaktadır.
3-5 kişilik sınıflarda ezber usulü gramer öğreniminden uzak,  oyunlarla İngilizce eğitimi sayesinde çocuklara konuşma yeteneği kazandırılır.
Çocuklarımızın kendi yaş ve seviyelerinde arkadaşlarıyla interaktif butik sınıflarda İngilizce dil eğitimi almaları sağlanır.
Çocuklarımızın ilgi, yetenek ve ihtiyaçlarına göre hazırlanan programlarla öğrencilerimizin İngilizceyi ileri seviyelere kadar öğrenmeleri sağlanır.
Eğitmenlerimizin tümü formasyon sahibi, alanında uzman öğretmenlerden oluşur. Alanında uzman öğretmenlerimiz sadece öğrenciyle değil ebeveynlerle de sürekli iletişim halindedir.
Ebeveynler dersler, sınavlar ve projelerden sürekli haberdar edilirken, yöneticilerimiz velilerin sorularını yanıtlamak için her zaman hazır durumdadır.
İLKÖGRETIMLERE YÖNELIK İNGİLİZCE KURSLARI

Kurumuz DURUDİL yabancı dil eğitiminin en verimli olduğu dönemin çocukluk dönemi olduğunun bilincinde olup, bu bilinç doğrultusunda çocuklarımızın İngilizce eğitimine büyük önem vermektedir. Yabancı dil eğitimi ne kadar erken yaşta verilirse o derecede kolay ve başarılı olur.  DURUDİL olarak çocuklarımızı sınav stresiyle henüz karşılaşmadıkları erken dönemlerde İngilizce ile tanıştırmayı ve erken yaşlarda İngilizceyi yaşamlarına katarak etkin bir şekilde kullanabilmelerini hedefliyoruz.

Çocuklarımız  DURUDİL’de

Özel ders ya da özel derse alternatif interaktif butik 3-5 kişilik sınıflarda  İngilizce kurs eğitimlerini alırlar.
Çocuklarımız İngilizceyi fark etmeden daha hatasız öğrenir,
Çocuklarımızın okulundaki İngilizce dersinde de başarısı artar,
Çocuklarımızın kendine güveni artar.
Kurumumuz DURUDİL’de;

Normal dil kurslarında bir ders saatinde her bir öğrenciye sadece 1,5-2 dakika düşmekteyken, interaktif butik maksimum 5kişilik eğitimle DURUDİL’de  her çocugumuza bir ders saati boyunca 15-20 dakika düşmektedir. Bu durum eğitim kalitesi ve öğrenme hızı açısından çok önemlidir.
Özel derse alternatif interaktif butik sınıflarıyla, İngilizceyi ders olmaktan çıkarıp, öğrenci merkezli aktiviteler aracılığıyla dili sevdirerek öğretmek amaçlanmaktadır.
3-5 kişilik sınıflarda ezber usulü gramer öğreniminden uzak,  oyunlarla İngilizce eğitimi sayesinde çocuklara konuşma yeteneği kazandırılır.
Çocuklarımızın kendi yaş ve seviyelerinde arkadaşlarıyla interaktif butik sınıflarda İngilizce dil eğitimi almaları sağlanır.
Çocuklarımızın ilgi, yetenek ve ihtiyaçlarına göre hazırlanan programlarla öğrencilerimizin İngilizceyi ileri seviyelere kadar öğrenmeleri sağlanır.
Eğitmenlerimizin tümü formasyon sahibi, alanında uzman öğretmenlerden oluşur. Alanında uzman öğretmenlerimiz sadece öğrenciyle değil ebeveynlerle de sürekli iletişim halindedir.
Ebeveynler dersler, sınavlar ve projelerden sürekli haberdar edilirken, yöneticilerimiz velilerin sorularını yanıtlamak için her zaman hazır durumdadır.
ALMANCA (KONUSMA ODAKLI)

Kurumumuz Avrupa dil kriterlerine uyumlu Almaca kurslarını; uzman eğitim kadrosuyla geleneksel eğitim metotları yerine en fazla 3-5 kişilik interaktif butik sınıflarda sunmaktadır.

Almanca Kurslarımız, Almanca öğrenmek, Almancasını ilerletmek isteyen her yaş ve meslek grubundan kişilere yönelik olup, Avrupa Dil Portfolyosu standartlarına uygun olarak 6 seviyeden (A1, A2, B1, B2, C1, C2) oluşmaktadır. Her seviyenin içeriği ve materyalleri o seviyenin hedeflerine uygun olarak öğrencinin sistemli bir şekilde ilerlemesi ve gelişmesi için hazırlanmıştır. Materyaller, tüm öğrenme stillerine hitap edecek şekilde tasarlanmış ve tüm sınıflar için teknolojik altyapıyla desteklenmiştir.

Almanca kurslarımız son teknoloji eğitim araç ve gereçler kullanılarak Türkçe kullanımının yasak olduğu özel ders ya da 3-5 kişilik interaktif butik sınıflarda özel ders tadında ilerlemektedir. Kursiyerlerimiz Almanca eğitimlerini birebir özel ders  ya da özel derse alternatif 3- 5 kişilik interaktif butik sınıflarda yaparlar.

Normal Almanca dil kurslarında bir ders saatinde her bir öğrenciye sadece 1,5-2 dakika düşmekteyken, interaktif Butik Almanca eğitiminde her öğrenciye bir ders saati boyunca 15-20 dakika düşmektedir. Bu durum eğitim kalitesi ve öğrenme açısından çok çok önemlidir.

FRANSIZCA  (KONUSMA ODAKLI)

Kurumumuz Avrupa dil kriterlerine uyumlu Fransızca kurslarını; uzman eğitim kadrosuyla geleneksel eğitim metotları yerine özel ders  yada en fazla 3-5 kişilik interaktif butik sınıflarda sunmaktadır.

Fransızca Kurslarımız; Fransızca öğrenmek ve ilerletmek isteyen her yaş ve meslek grubundan kişilere yönelik olup, Avrupa Dil Portfolyosu standartlarına uygun olarak 6 seviyeden  (A1, A2, B1, B2, C1, C2) oluşmaktadır. Her seviyenin içeriği ve materyalleri o seviyenin hedeflerine Fransızca kurslarımız son teknoloji eğitim araç ve gereçler kullanılarak Türkçe kullanımının yasak olduğu interaktif butik sınıflarda özel ders tadında ilerlemektedir. Kursiyerlerimiz Fransızca eğitimlerini birebir özel ders  ya da özel derse alternatif 3- 5 kişilik interaktif butik sınıflarda yaparlar. 3- 5 kişilik interaktif butik sınıflarda ‘Anlıyorum, ama konuşamıyorum’ klasiğini ortadan kaldırmak Kurumumuzun ana hedefidir.Kurumumuzda uygulanan genel İngilizce kursları dilbilgisinden çok, dile işlevsellik kazandıran konuşma, yazma, okuma, dinleme becerileri üzerine odaklanmıştır. Genel İngilizce kurslarımızda ana hedef mevcut dil seviyenize göre anadili İngilizce olan yabancılarla iletişim kurabilmenizdir.

Kurumumuzda uygulanan genel İngilizce kurslarında Avrupa Ortak Dil Kriterlerine (CEFR – Common European Framework of Reference for Language) esas alınmıştır. Avrupa Ortak Dil Kriterlerine göre tüm diller 6 ana seviyeden oluşmaktadır. Bu seviyeler A1 < A2 < B1 < B2 < C1 < C2 şeklinde sıralanmaktadır.Kurumumuz Avrupa dil kriterlerine uyumlu genel İngilizce kurslarını; uzman eğitim kadrosuyla geleneksel eğitim metotları yerine en fazla 3-5 kişilik interaktif butik sınıflarda sunmaktadır.

Yabancı dil eğitimlerimiz son teknoloji eğitim araç ve gereçler kullanılarak Türkçe kullanımının yasak olduğu interaktif butik sınıflarda özel ders kalitesinde ilerlemektedir. Kursiyerlerimiz genel İngilizce kurslarını birebir özel ders  ya da özel derse alternatif 3- 5 kişilik interaktif butik sınıflarda yaparlar.Normal kurslarda bir ders saatinde her bir öğrenciye sadece 1,5-2 dakika düşmekteyken, interaktif Butik dil eğitiminde her öğrenciye bir ders saati boyunca 15-20 dakika düşmektedir. Bu durum eğitim kalitesi ve öğrenme açısından çok çok önemlidir.
3D Studio Max kursu kurumumuzda özel ders şeklindedir.
Antalya'nın bir numaralı Illustratorunden özel ders şeklinde eğitim  alabilirsiniz.
ALMANCA AİLE BİRLESİMİ KURSLARI

Kurumumuz DURUDİL, evlilik yoluyla Almanya’ya gitmek isteyenlere yönelik olarak Start Deutsh A1 sınav içeriğine uygun Almanca Aile Birleşimi Kursu düzenlemektedir. Amaca yönelik olarak hazırlanan Almanca Kursuna katılan öğrencilerimizin Goethe Enstitüsü'nün yapacağı A1 Almanca dil yeterlilik sınavından başarılı bir not almaları hedeflenmektedir.AİLE BİRLEŞİMİ (START DEUTSCH 1) SINAVI HAKKINDA

Almanya’ya evlilik yoluyla gidecek olan kişilerden ise Vize başvurularında A1 Dil Belgesi istenmektedir. Bu belge olmaksızın vize başvurusu doğrudan (çocuktan dolayı Aile Birleşimi Başvurusu hariç) reddedilmektedir.SINAVIN BÖLÜMLERİ


1. DİNLEDİGİNİ ANLAMA

Dinlediğini anlama 3 bölümden oluşmaktadır. Birinci bölümde toplam (a, b, c)  seçenekli 6 soru bulunmaktadır. Burada genelde farklı konularda karşılıklı diyaloglar dinlenir. Öğrenci, (a, b, c) seçeneklerinden doğru olanını işaretler. Bu bölümde her bir diyalog 2 defa dinlenir.İkinci bölümde toplam 4 ifade cümlesi vardır. Her cümlenin yanında doğru (richtig) ve yanlış (falsch) kutucuğu vardır. Bu bölümde daha çok tren istasyonu, havalimanı, restoran, müze vb. yerlerde yapılan anonslar dinletilir. Öğrenci dinlediği anonsa bağlı olarak verilen cümlelerin doğru ya da yanlış olduğunu bulup işaretler. Bu bölümde her bir anons sadece bir kez dinlenir.Üçüncü bölümde ise toplam 5 soru cümlesi bulunmaktadır. Her soru için 3 seçenek verilmiştir. Öğrenci, bu bölümde ise telesekretere bırakılan mesajlar dinler ve buna göre kendisine verilen 3 seçenekten doğru olanı işaretler.Dinleme bölümünde 15 soru olup, doğru soru sayısı 1.66 ile çarpılarak öğrencinin bu bölümden almış olduğu not hesaplanır.2. OKUDUGUNU ANLAMA

Okuduğunu anlama  bölümü toplam 3 bölümden oluşur ve 15 soru vardır. Birinci bölümde 2 adet metin bulunur; bunlar genellikle elektronik posta veya bir not şeklindedir. Birinin altında 2, diğerinin altında ise 3 ifade cümlesi vardır. Her cümlenin yanında doğru (richtig) ve yanlış (falsch) kutucuğu vardır. Öğrenci metinleri okuyarak cümlelerin doğru ya da yanlış olduğunu bulup işaretler. Bu bölümde toplam 5 Puan vardır.

İkinci bölümde de toplam 5 soru vardır ve 3 seçeneklidir. Bu kısımda her bir soruda iki ayrı web sayfası  verilmekte ve bizim belirli bilgileri hangisinden bulabileceğimiz istenir.

Üçüncü bölümde ise daha çok kurs, okul, sınıf, doktor vb yerlerin kapılarında ve durak, tren istasyonu, havalimanı vb yerlerde asılan bilgilendirme levhaları bulunmaktadır.  Yine her birinin altında bir ifade cümlesi vardır. Öğrenci bilgilendirme levhasını okuyarak bu ifadenin doğru ya da yanlış olduğunu verilen seçeneklerde işaretler.Okuduğunu anlama bölümünde 15 soru olup, doğru soru sayısı 1.66 ile çarpılarak öğrencinin bu bölümden almış olduğu not hesaplanır.3. YAZMA

Yazma Bölümü, Form Doldurma ve Mektup Yazma olmak üzere 2 kısımdan oluşur. Form Doldurma 5, Mektup Yazma ise 10 Puan üzerinden değerlendirilmektedir.Form doldurma bölümünde öğrencinin başkası adına bir form doldurması istenir. Konular daha çok  bir kursa kayıt, tur-otel kaydı gibi konulardan oluşmaktadır. Sayfada bir kısmı doldurulmuş bir form bulunur. Öğrenci formda eksik kalan 5 adet bilgiyi kendisine verilen metne göre doldurur. Burada her bir boşluk 1 Puan değerindedir. Alınan puan 1.66 ile çarpılarak gerçek puan ortaya çıkar.Mektup yazma yazılı sınavın son aşaması olup, mektup yazma kısmında öğrenciye yazacağı mektup ile ilgili bir noktalar verilir. Öğrenci verilen her bir noktaya en az bir cümle olacak şekilde mektup yazar. Mektup kısmı toplam 10 Puandan oluşur. Alınan puan 1.66 ile çarpılarak gerçek puan ortaya çıkar.4. KARŞILIKLI KONUŞMA

Sınavın konuşma bölümü KENDİNİ TANITMA –SORU SORMA - KİBARCA RİCA veya EMİR CÜMLELERİ olmak üzere 3 aşamadan oluşur. Öğrenciler konuşma sınavına genelde dört kişilik gruplar halinde alınırlar.KENDİNİ TANITMA

Bu bölümde öğrencilerin kendilerini tanıtmaları istenir. Bunun için masada bir liste bulunmaktadır. Listede sırasıyla Ad Soyad, Yaş, Ülke,  İkamet Yeri, Diller, Meslek ve Hobiler yazmaktadır. Öğrenci bunları dikkate alarak kendini tanıtır. Bu çalışma 1 Puan değerindedir.  Öğrencinin bazı isimleri kodlamasını yani harf harf söylenmesi istenebilir. Burada öğrenciden adı, soyadı, eşinin adı, babasının adı, yasadıgı yerin vb. isimlerini de harf harf söyletmeleri istenebilir. Öğrenci buradan 1 Puan alır.  Daha sonra öğrencinin sayı bilgileri  ölçülür. Öğrenciye genellikle telefon numarası sorulur, ancak yaş, posta kodu gibi içinde rakam olan herhangi başka bir soru da yöneltilebilmektedir. Burasıda 1er Puandır.

Öğrenci kendini tanıtma bölümünden toplamda  3 Puan alabilir. Bu puan da 1.66 katsayı puanı ile çarpılır.SORU KARTLARI

Sınavın bu bölümünde masada farklı konu başlıklı kartlar koyulur. Bu konu başlıkları öğrencinin A1 seviyesinde sorumlu olduğu alış veriş, yeme ve içme, trafik , okul, dil öğrenme, iş-meslek, vb alanlardır. Bahsedilen konu başlığı altında da kelimeler bulunur. Örneğin Konu: Burada öğrencinin yapması gereken sınavda yanında bulunan diğer katılımcıya basit bir soru sormasıdır. Diğer öğrenci ise bu soruya yine kısa bir cevap vermelidir.

RESİMLİ KARTLAR

Bu kısımda yine masada kartlar bulunur. Ancak, bu defa  kartlarda yazı değil resimler vardır. Öğrenci çektiği kartta bulunan resimle ilgili ya bir emir cümlesi kurar ya da kibarca ricada bulunur. Soru sorulan katılımcı da kısa bir cevap verir. Bu bölümün değerlendirmesi bir önceki bölümle aynı şekildedir.  Bu bölümde de Öğrenci 2 soru sorar ve kendisine sorulan 2 soruya kısa cevaplar verir. Sorular 2 Puan cevaplar ise birer puan olarak değerlendirilir. Alınabilecek Puan toplamda 6 olup, 1.66 katsayısıyla çarpılır.Sınav sonucunda puanlama sistemine göre en 60 puan ve üzeri sertifika için  geçerli sayılmaktadır.

Puan                        Derece

100–90                    Pekiyi

89–80                      İyi

79–70                      Orta

69–60                      Geçer

59–0                        Başarısız
YÖK DİL KURSLARIMIZ HAKKINDA

Kurumumuz DURUDİL YÖKDİL kurslarını birebir özel ders ya da özel derse alternatif 3-5 kişilik interaktif butik sınıflarda uygulamaktadır.

Uluslararası Akademik Sınav Programları uzmanı olan Akademik Koordinatörümüz Gülnur ÖZTOPRAK’la TOEFL – IELTS – GMAT- GRE – SAT – TOEIC –YDS –PTE –YÖK DİL – HAZIRLIK ATLAMA ve ICAO LEVEL 4 SINAVI kurslarımıza katılabilirsiniz.

Gülnur ÖZTORAK; Cambridge Üniversitesinde eğitimini tamamlamıştır. 33 yıllık öğretmenlik tecrübesiyle yıldır kendisini TOEFL – IELTS – GMAT- GRE – SAT – TOEIC –YDS –PTE –YÖK DİL – HAZIRLIK ATLAMA ve ICAO LEVEL 4 SINAVI gibi sınav programlarına adayan Akademik Koordinatörümüz bir dönem Akdeniz Bölgesi Toefl başkanlığı da yapmıştır.

Hizmetlerimiz
İNGİLİZCE
ALMANCA
RUSÇA
FRANSIZCA
AKADEMİK KURSLAR
TURİZM KURSLARI (İNGİLİZCE -ALMANCA-RUSÇA-FRANSIZCA)
KURUMSAL (SÖZLEŞMELİ) EĞİTİMLER
MACERA KURSLARI
İLKÖGRETIMLERE YÖNELIK İNGİLİZCE KURSLARI

Kurumuz DURUDİL yabancı dil eğitiminin en verimli olduğu dönemin çocukluk dönemi olduğunun bilincinde olup, bu bilinç doğrultusunda çocuklarımızın İngilizce eğitimine büyük önem vermektedir. Yabancı dil eğitimi ne kadar erken yaşta verilirse o derecede kolay ve başarılı olur.  DURUDİL olarak çocuklarımızı sınav stresiyle henüz karşılaşmadıkları erken dönemlerde İngilizce ile tanıştırmayı ve erken yaşlarda İngilizceyi yaşamlarına katarak etkin bir şekilde kullanabilmelerini hedefliyoruz.

Çocuklarımız  DURUDİL’de

Özel ders ya da özel derse alternatif interaktif butik 3-5 kişilik sınıflarda  İngilizce kurs eğitimlerini alırlar.
Çocuklarımız İngilizceyi fark etmeden daha hatasız öğrenir,
Çocuklarımızın okulundaki İngilizce dersinde de başarısı artar,
Çocuklarımızın kendine güveni artar.
Kurumumuz DURUDİL’de;

Normal dil kurslarında bir ders saatinde her bir öğrenciye sadece 1,5-2 dakika düşmekteyken, interaktif butik maksimum 5kişilik eğitimle DURUDİL’de  her çocugumuza bir ders saati boyunca 15-20 dakika düşmektedir. Bu durum eğitim kalitesi ve öğrenme hızı açısından çok önemlidir.
Özel derse alternatif interaktif butik sınıflarıyla, İngilizceyi ders olmaktan çıkarıp, öğrenci merkezli aktiviteler aracılığıyla dili sevdirerek öğretmek amaçlanmaktadır.
3-5 kişilik sınıflarda ezber usulü gramer öğreniminden uzak,  oyunlarla İngilizce eğitimi sayesinde çocuklara konuşma yeteneği kazandırılır.
Çocuklarımızın kendi yaş ve seviyelerinde arkadaşlarıyla interaktif butik sınıflarda İngilizce dil eğitimi almaları sağlanır.
Çocuklarımızın ilgi, yetenek ve ihtiyaçlarına göre hazırlanan programlarla öğrencilerimizin İngilizceyi ileri seviyelere kadar öğrenmeleri sağlanır.
Eğitmenlerimizin tümü formasyon sahibi, alanında uzman öğretmenlerden oluşur. Alanında uzman öğretmenlerimiz sadece öğrenciyle değil ebeveynlerle de sürekli iletişim halindedir.
Ebeveynler dersler, sınavlar ve projelerden sürekli haberdar edilirken, yöneticilerimiz velilerin sorularını yanıtlamak için her zaman hazır durumdadır.
RUSÇA  (KONUSMA ODAKLI)

Kurumumuz Avrupa dil kriterlerine uyumlu Rusça kurslarını; uzman eğitim kadrosuyla geleneksel eğitim metotları yerine özel ders  ya da en fazla 3-5 kişilik interaktif butik sınıflarda sunmaktadır.

Rusça Kurslarımız; Rusça öğrenmek ve ilerletmek isteyen her yaş ve meslek grubundan kişilere yönelik olup, Avrupa Dil Portfolyosu standartlarına uygun olarak 6 seviyeden  (A1, A2, B1, B2, C1, C2) oluşmaktadır. Her seviyenin içeriği ve materyalleri o seviyenin hedeflerine uygun olarak öğrencinin sistemli bir şekilde ilerlemesi ve gelişmesi için hazırlanmıştır.

Rusça  kurslarımız son teknoloji eğitim araç ve gereçler kullanılarak Türkçe kullanımının yasak olduğu interaktif butik sınıflarda özel ders tadında ilerlemektedir. Kursiyerlerimiz Rusça eğitimlerini birebir özel ders  ya da özel derse alternatif 3- 5 kişilik interaktif butik sınıflarda yaparlar. Rusça ülkemizde özellikle ticaret, inşaat ve turizm sektörlerinde aranan bir dil haline geldiğinden,3- 5 kişilik interaktif butik sınıflarda ‘Anlıyorum, ama konuşamıyorum’ klasiğini ortadan kaldırmak Kurumumuzun ana hedefidir.
DURUDİL Yabancı Dil Kursu  Avrupa Birliği standartlarına uygun yabancı dil eğitimi vermekte olup, uyguladığı dil eğitim sistemi tüm Avrupa Birliği ülkelerinde uygulanan Avrupa Konseyi Ortak Dil Kriterlerine uyumludur.

Avrupa Konseyi 1949 yılında, 45 ülke tarafından Avrupa'da kurulmuş bir organizasyondur. Avrupa Konseyi Ortak Dil Kriterleri (Common European Framework - CEF), yabancı dil seviyelerini net ve anlaşılır, standartlar ve ölçeklerle sunan ve dolayısıyla kişinin hangi seviyede hangi bil becerilerine sahip olabileceğini açıklayan, Avrupa Konseyi tarafından oluşturulmuş bir programdır. Uygulaması Avrupa ile başlamıştır, ancak AB ülkeleri dışında da giderek yaygınlaşmıştır.

Öğrenenin bağımsızlığını temel alan Avrupa Konseyi, Avrupa Dil Portfolyosu ile kendini değerlendirme amacıyla; kişinin bulunduğu seviyeyi dili kullanım detaylarına göre bulabileceği bir ölçek oluşturmuştur.  Bu ölçek hedefinizi belirlemenizi ve dil öğreniminizdeki ilerlemenizi Avrupa standartlarında takip edebilmenizi sağlar.

Bu bağlamda DURUDİL’de eğitim verilen tüm diller A1, A2, B1, B2, C1 ve C2 olmak üzere 6 Dil Seviyesinden oluşmakta olup, bu seviyeler CEF Kriterine uygun materyaller ve değerlendirme sistemleri ile uygulanmaktadır.

Kurumumuzda verilen dil eğitimlerinde dil becerileri Avrupa Konseyi Ortak Dil Kriterlerine uyumlu olarak 5 temel gruba ayrılmıştır.

Dinlediğini Anlama
Okuduğunu Anlama
Karşılıklı Konuşma
Yazılı Anlatım
DURUDİL Avrupa dil kriterlerine uyumlu yabancı dil kurslarını; uzman eğitim kadrosuyla geleneksel eğitim metotları yerine birebir özel ders ya da en fazla 3-5 kişilik interaktif butik sınıflarda sunmaktadır.

DURUDİL’de Yabancı dil kurslarımız son teknoloji eğitim araç ve gereçler kullanılarak Türkçe kullanımının yasak olduğu interaktif butik sınıflarda özel ders kalitesinde ilerlemektedir. Kursiyerlerimiz eğitimlerini birebir özel ders  ya da özel derse alternatif 3- 5 kişilik interaktif butik sınıflarda yaparlar.Normal kurslarda bir ders saatinde her bir öğrenciye sadece 1,5-2 dakika düşmekteyken, interaktif Butik dil eğitiminde her öğrenciye bir ders saati boyunca 15-20 dakika düşmektedir. Bu durum eğitim kalitesi ve öğrenme hızı açısından çok çok önemlidir.
Kurumumuzda uygulanan genel İngilizce kursları dilbilgisinden çok, dile işlevsellik kazandıran konuşma, yazma, okuma, dinleme becerileri üzerine odaklanmıştır. Genel İngilizce kurslarımızda ana hedef mevcut dil seviyenize göre anadili İngilizce olan yabancılarla iletişim kurabilmenizdir.

Kurumumuzda uygulanan genel İngilizce kurslarında Avrupa Ortak Dil Kriterlerine (CEFR – Common European Framework of Reference for Language) esas alınmıştır. Avrupa Ortak Dil Kriterlerine göre tüm diller 6 ana seviyeden oluşmaktadır. Bu seviyeler A1 < A2 < B1 < B2 < C1 < C2 şeklinde sıralanmaktadır.Kurumumuz Avrupa dil kriterlerine uyumlu genel İngilizce kurslarını; uzman eğitim kadrosuyla geleneksel eğitim metotları yerine en fazla 3-5 kişilik interaktif butik sınıflarda sunmaktadır.

Yabancı dil eğitimlerimiz son teknoloji eğitim araç ve gereçler kullanılarak Türkçe kullanımının yasak olduğu interaktif butik sınıflarda özel ders kalitesinde ilerlemektedir. Kursiyerlerimiz genel İngilizce kurslarını birebir özel ders  ya da özel derse alternatif 3- 5 kişilik interaktif butik sınıflarda yaparlar.Normal kurslarda bir ders saatinde her bir öğrenciye sadece 1,5-2 dakika düşmekteyken, interaktif Butik dil eğitiminde her öğrenciye bir ders saati boyunca 15-20 dakika düşmektedir. Bu durum eğitim kalitesi ve öğrenme açısından çok çok önemlidir.
ALMANCA (KONUSMA ODAKLI)

Kurumumuz Avrupa dil kriterlerine uyumlu Almaca kurslarını; uzman eğitim kadrosuyla geleneksel eğitim metotları yerine en fazla 3-5 kişilik interaktif butik sınıflarda sunmaktadır.

Almanca Kurslarımız, Almanca öğrenmek, Almancasını ilerletmek isteyen her yaş ve meslek grubundan kişilere yönelik olup, Avrupa Dil Portfolyosu standartlarına uygun olarak 6 seviyeden (A1, A2, B1, B2, C1, C2) oluşmaktadır. Her seviyenin içeriği ve materyalleri o seviyenin hedeflerine uygun olarak öğrencinin sistemli bir şekilde ilerlemesi ve gelişmesi için hazırlanmıştır. Materyaller, tüm öğrenme stillerine hitap edecek şekilde tasarlanmış ve tüm sınıflar için teknolojik altyapıyla desteklenmiştir.

Almanca kurslarımız son teknoloji eğitim araç ve gereçler kullanılarak Türkçe kullanımının yasak olduğu özel ders ya da 3-5 kişilik interaktif butik sınıflarda özel ders tadında ilerlemektedir. Kursiyerlerimiz Almanca eğitimlerini birebir özel ders  ya da özel derse alternatif 3- 5 kişilik interaktif butik sınıflarda yaparlar.

Normal Almanca dil kurslarında bir ders saatinde her bir öğrenciye sadece 1,5-2 dakika düşmekteyken, interaktif Butik Almanca eğitiminde her öğrenciye bir ders saati boyunca 15-20 dakika düşmektedir. Bu durum eğitim kalitesi ve öğrenme açısından çok çok önemlidir.

FRANSIZCA  (KONUSMA ODAKLI)

Kurumumuz Avrupa dil kriterlerine uyumlu Fransızca kurslarını; uzman eğitim kadrosuyla geleneksel eğitim metotları yerine özel ders  yada en fazla 3-5 kişilik interaktif butik sınıflarda sunmaktadır.

Fransızca Kurslarımız; Fransızca öğrenmek ve ilerletmek isteyen her yaş ve meslek grubundan kişilere yönelik olup, Avrupa Dil Portfolyosu standartlarına uygun olarak 6 seviyeden  (A1, A2, B1, B2, C1, C2) oluşmaktadır. Her seviyenin içeriği ve materyalleri o seviyenin hedeflerine Fransızca kurslarımız son teknoloji eğitim araç ve gereçler kullanılarak Türkçe kullanımının yasak olduğu interaktif butik sınıflarda özel ders tadında ilerlemektedir. Kursiyerlerimiz Fransızca eğitimlerini birebir özel ders  ya da özel derse alternatif 3- 5 kişilik interaktif butik sınıflarda yaparlar. 3- 5 kişilik interaktif butik sınıflarda ‘Anlıyorum, ama konuşamıyorum’ klasiğini ortadan kaldırmak Kurumumuzun ana hedefidir.Kurumumuzda Denizcilik İngilizce kursu birebir özel ders şeklinde ilerlemektedir. Uzman eğitmenimizle  yapacağınız mülakat sonucunda ihtiyacınız olan süre ve saat  belirlenerek süreç başlamaktadır.
İngilizce Yazışma Teknikleri Derslerimiz alanında tecrübeli uzman öğretmenlerimiz eşliğinde özel ders şeklinde ilerlemektedir.
ICAO LEVEL 4 SINAVI

İngilizce iletişim kurma yetersizliğinin uçuş güvenliğini tehdit eden ön önemli unsur olduğu ve kazalara neden olduğu ICAO’ca saptanmıştır. ICAO, hava taşımacılığının güvenliğini arttırmak için sektörde çalışanlara en az ‘Operational Level 4’ düzeyinde İngilizce bilme zorunluluğu getirmiş, Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü de ICAO Level 4 sınavının sektörde kariyer planlayan ve çalışanlar için gerekli kılmıştır. Bu, sınavda başarısız olanlar uluslararası güzergahlarda faaliyet için lisans alamazlar ve uluslararası çalışamazlar.

Kurumumuz size bu noktada akademik uzman eğitim kadrosu ile telaffuz, gramer, kelime bilgisi ve akıcılık üzerine yeterli dil seviyesine erişebilmeniz için destek sağlamaktadır. Uçuş emniyeti açısından büyük önem taşıyan pilotlar ve hava kontrolörleri arasındaki haberleşmeler, dinleme ve konuşma dersleri ile pekiştirilmektedir.Pilotlar ve hava kontrolörlerinin aldığı seviye 4 dil yeterliliği 3 yıl, Seviye 5 dil yeterliliği 6 yıl, Seviye 6 dil yeterliliği süresiz olarak geçerli olacaktır. Seviye 4’ün altında olanların dil yeterliliği kabul edilmemektedir.

ICAO LEVEL 4 SINAVI KURSLARI HAKKINDA

Kurumumuz DURUDİL’de uygulanan ICAO LEVEL 4 SINAVI Kursları  birebir özel ders seklinde ilerlemektedir.

Uluslararası Akademik Sınav Programları uzmanı olan Akademik Koordinatörümüz Gülnur ÖZTOPRAK’la TOEFL – IELTS – GMAT- GRE – SAT – TOEIC –YDS –PTE –YÖK DİL – HAZIRLIK ATLAMA - ITEP ve ICAO LEVEL 4 SINAVI kurslarımıza katılabilirsiniz.

Gülnur ÖZTORAK; Cambridge Üniversitesinde eğitimini tamamlamıştır. 33 yıllık öğretmenlik tecrübesiyle yıldır kendisini TOEFL – IELTS – GMAT- GRE – SAT – TOEIC –YDS –PTE –YÖK DİL – HAZIRLIK ATLAMA - ITEP ve ICAO LEVEL 4 SINAVI gibi sınav programlarına adayan Akademik Koordinatörümüz bir dönem Akdeniz Bölgesi Toefl başkanlığı da yapmıştır.

İş İngilizcesi kurslarımız birebir özel ders şeklinde uzman eğitmenlerimiz eşliğinde ilerlemektedir.
HAZIRLIK ATLAMA ( PROFICIENCY)

HAZIRLIK ATLAMA ( PROFICIENCY) SINAVLARI HAKKINDA

Hazırlık Atlama (Proficiency ) sınavları; üniversitelerin, öğrencilerine dil seviyelerini değerlendirmek amacıyla uyguladıkları üst düzey sınavlardır. Her üniversitenin yabancı dil bölümleri tarafından hazırlanan Proficiency sınavları, öğrencilerin çeşitli alanlarda (grammar, writing, listening, reading, speaking) yabancı dil becerilerini ölçecek şekilde hazırlanmaktadır


Hazırlık Atlama Sınavını (Proficiency) her üniversitenin kendi ihtiyaçları doğrultusunda kendi bünyelerinde hazırlamaktadırlar. Bu nedenle Hazırlık Atlama Sınavı (Proficiency ) içeriği her üniversiteye göre farklılık gösterebilmektedir. Sınav tarihleri üniversiteden üniversiteye değişmekte olsa da genellikle üniversitelere kayıt işlemi yapıldıktan sonra eylül ayının ilk haftası ile ekimin ilk haftasına kadar yapılmaktadır.

HAZIRLIK ATLAMA ( PROFICIENCY) KURSLARIMIZ HAKKINDA

Uluslararası Akademik Sınav Programları uzmanı olan Akademik Koordinatörümüz Gülnur ÖZTOPRAK’la TOEFL – IELTS – GMAT- GRE – SAT – TOEIC –YDS –PTE –YÖK DİL – HAZIRLIK ATLAMA ve ICAO LEVEL 4 SINAVI kurslarımıza katılabilirsiniz.

Gülnur ÖZTORAK; Cambridge Üniversitesinde eğitimini tamamlamıştır. 33 yıllık öğretmenlik tecrübesiyle yıldır kendisini TOEFL – IELTS – GMAT- GRE – SAT – TOEIC –YDS –PTE –YÖK DİL – HAZIRLIK ATLAMA ve ICAO LEVEL 4 SINAVI gibi sınav programlarına adayan Akademik Koordinatörümüz bir dönem Akdeniz Bölgesi Toefl başkanlığı da yapmıştır.

Hazırlık Atlama Sınavını (Proficiency) kurslarımız son teknoloji eğitim araç ve gereçler kullanılan interaktif butik sınıflarda özel ders kalitesinde ilerlemektedir. Kursiyerlerimiz Hazırlık Atlama Sınavını (Proficiency) eğitimlerini birebir özel ders ya da özel derse alternatif 3-5 kişilik sınıflarda yaparlar. Hazırlık Atlama kurslarımızın güz-bahar ve yaz dönemine; göre ders gün-saatlerinde ve programın tamalama süresi değişiebilmektedir. Detaylı bilgi için lütfen Kurumumuz program yetkilisi ile görüşünüz.

İLKÖGRETIMLERE YÖNELIK İNGİLİZCE KURSLARI

Kurumuz DURUDİL yabancı dil eğitiminin en verimli olduğu dönemin çocukluk dönemi olduğunun bilincinde olup, bu bilinç doğrultusunda çocuklarımızın İngilizce eğitimine büyük önem vermektedir. Yabancı dil eğitimi ne kadar erken yaşta verilirse o derecede kolay ve başarılı olur.  DURUDİL olarak çocuklarımızı sınav stresiyle henüz karşılaşmadıkları erken dönemlerde İngilizce ile tanıştırmayı ve erken yaşlarda İngilizceyi yaşamlarına katarak etkin bir şekilde kullanabilmelerini hedefliyoruz.

Çocuklarımız  DURUDİL’de

Özel ders ya da özel derse alternatif interaktif butik 3-5 kişilik sınıflarda  İngilizce kurs eğitimlerini alırlar.
Çocuklarımız İngilizceyi fark etmeden daha hatasız öğrenir,
Çocuklarımızın okulundaki İngilizce dersinde de başarısı artar,
Çocuklarımızın kendine güveni artar.
Kurumumuz DURUDİL’de;

Normal dil kurslarında bir ders saatinde her bir öğrenciye sadece 1,5-2 dakika düşmekteyken, interaktif butik maksimum 5kişilik eğitimle DURUDİL’de  her çocugumuza bir ders saati boyunca 15-20 dakika düşmektedir. Bu durum eğitim kalitesi ve öğrenme hızı açısından çok önemlidir.
Özel derse alternatif interaktif butik sınıflarıyla, İngilizceyi ders olmaktan çıkarıp, öğrenci merkezli aktiviteler aracılığıyla dili sevdirerek öğretmek amaçlanmaktadır.
3-5 kişilik sınıflarda ezber usulü gramer öğreniminden uzak,  oyunlarla İngilizce eğitimi sayesinde çocuklara konuşma yeteneği kazandırılır.
Çocuklarımızın kendi yaş ve seviyelerinde arkadaşlarıyla interaktif butik sınıflarda İngilizce dil eğitimi almaları sağlanır.
Çocuklarımızın ilgi, yetenek ve ihtiyaçlarına göre hazırlanan programlarla öğrencilerimizin İngilizceyi ileri seviyelere kadar öğrenmeleri sağlanır.
Eğitmenlerimizin tümü formasyon sahibi, alanında uzman öğretmenlerden oluşur. Alanında uzman öğretmenlerimiz sadece öğrenciyle değil ebeveynlerle de sürekli iletişim halindedir.
Ebeveynler dersler, sınavlar ve projelerden sürekli haberdar edilirken, yöneticilerimiz velilerin sorularını yanıtlamak için her zaman hazır durumdadır.
FRANSIZCA  (KONUSMA ODAKLI)

Kurumumuz Avrupa dil kriterlerine uyumlu Fransızca kurslarını; uzman eğitim kadrosuyla geleneksel eğitim metotları yerine özel ders  yada en fazla 3-5 kişilik interaktif butik sınıflarda sunmaktadır.

Fransızca Kurslarımız; Fransızca öğrenmek ve ilerletmek isteyen her yaş ve meslek grubundan kişilere yönelik olup, Avrupa Dil Portfolyosu standartlarına uygun olarak 6 seviyeden  (A1, A2, B1, B2, C1, C2) oluşmaktadır. Her seviyenin içeriği ve materyalleri o seviyenin hedeflerine Fransızca kurslarımız son teknoloji eğitim araç ve gereçler kullanılarak Türkçe kullanımının yasak olduğu interaktif butik sınıflarda özel ders tadında ilerlemektedir. Kursiyerlerimiz Fransızca eğitimlerini birebir özel ders  ya da özel derse alternatif 3- 5 kişilik interaktif butik sınıflarda yaparlar. 3- 5 kişilik interaktif butik sınıflarda ‘Anlıyorum, ama konuşamıyorum’ klasiğini ortadan kaldırmak Kurumumuzun ana hedefidir.

YKS Rusça Kurslarımız birebir uzman eğitmenlerimizle birebir özel ders şeklinde ilerlemektedir. Karşılıklı görüşmeler doğrultusunda ders gün ve saatleri birlikte ayarlanmaktadır.
TOEFL
TOEFL SINAVI HAKKINDA
TOEFL iBT (Test of English as a Foreign Language) Ana dili İngilizce olmayanların akademik İngilizce bilgisini ölçen uluslararası İngilizce yeterlilik sınavıdır.

TOEFL iBT sınavı 165 ülkede 4500 yetkili sınav merkezinde verilmekte ve TOEFL iBT sonuç belgesi 130 ülkede 8000 kurum ve kuruluş tarafından kabul edilmektedir. Dünyada birçok kurum İngilizce yeterlilik sınavı olarak TOEFL iBT tercih etmektedir.

TOEFL iBT Sınavının Bölümleri
Sınav süresi toplam 4 saat 15 dakikadır. TOEFL iBT 4 bölümden oluşur. Katılımcılar sırasıyla,Reading (Okuma)

Listening (Dinleme)

Speaking (Konuşma)

Writing (Yazma) bölümlerini tamamlarlar.

?

Reading (Okuma) Bölümü
En az 3 en çok 5 okuma parçasından, her biri için  12 ila 14 soru sorulur. Bu sorular hem okuduğunu anlamayı hem de kelime bilgisini ölçer. Toplam süre verilen metinlere göre 60 - 100 dakika arasında değişir. Bazı sorular diğerlerine göre daha yüksek puan değerine sahiptir.

Listening (Dinleme) Bölümü
Katılımcılardan 4 ila 6 adet konuşmayı dinleyip, her biri için 6 soruyu yanıtlamaları istenir. Bu konuşmalar genelde bir üniversite hocasının 3-5 dakikalık her hangi bir konuda anlattığı derslerden alınmıştır. Katılımcılar dinlerken isterlerse sınav görevlilerinin dağıttığı kağıtlara not alabilirler. Diğer bir soru tipinde ise katılımcıların 2 ila 3 tane karşılıklı konuşmayı dinleyip not almaları ve yine her biri için sorulan 5 soruyu yanıtlamaları gerekmektedir. Toplam süre konuşmaların uzunluğuna göre 60 - 100 dakika arasında değişir. Bazı sorular diğerlerine göre daha yüksek puan değerine sahiptir.

Speaking (Konuşma) Bölümü
Bu bölümde katılımcılardan 45-60 saniye süren 6 farklı konuşma yapmaları istenir. Konuşmalar karşılıklı sohbet şeklinde değildir. Sorulan sorulara istenen sürede yanıt verilir ve bu yanıtlar bilgisayar tarafından kaydedilir, daha sonra değerlendirmesi yapılır.

İlk bölümde katılımcıya bağımsız bir konu hakkında 15 saniyelik düşünme payı verilir ve daha sonra da 45 saniyelik bir konuşma yapmaları istenir. Bu tipte iki adet soru bulunmaktadır. İkinci bölümde katılımcılara ilk olarak 75-100 kelimelik bir okuma parçası verilir, sonrasında da 60-80 saniyelik aynı konuda bir konuşma dinletilir. 30 saniyelik düşünme payından sonra da adaydan 60 saniyelik bir konuşma yapması istenir. Bu soru tipinden de 2 adet bulunmaktadır. Üçüncü bölümde ise katılımcıdan her hangi bir konuda konuşma dinletilir ve not almaları istenir. Sonrasında sorulan soruya 20 saniyelik düşünme payının ardından 60 saniyelik bir konuşma yapılması istenir. Bu tipte de toplam 2 soru vardır. Katılımcılar bütün bu etkinlikler boyunca diledikleri kadar not alıp, konuşmalarında kullanabilirler.

Writing (Yazma) Bölümü
Yazma bölümü de iki farklı bölümden oluşmuştur. Katılımcıların her iki kompozisyonu da bilgisayarda yazmaları gerekmektedir. Katılımcılar istedikleri takdirde karalama kağıdı kullanabilirler.

Birinci bölümde, katılımcılardan 300 kelimelik bir okuma parçasını 3 dakika sürede okumaları istenir. Bu sırada katılımcılar notlar alabilirler. Daha sonra okuma parçasıyla ilgili bir konuda 2 dakikalık bir konuşma dinletilir. Bu kısımda da katılımcılar istedikleri takdirde not alabilirler. Son olarak da katılımcılardan, okuyup dinledikleri konuda ortalama 200 kelimelik bir kompozisyon yazmaları istenir. Bu görev için verilen süre 20 dakikadır. Bu esnada okuma parçası da ekranda durmaktadır.

İkinci bölümde ise katılımcılardan verilen bir konuda en 300 kelimelik bir kompozisyon yazmaları istenir. Verilen süre 30 dakikadır.
Sınavın değerlendirilmesi her bölüm için aşağıdaki tablodaki gibidir.

Reading

0 - 30

Listening

0 - 30

Speaking

0 - 30

Writing

0 - 30

TOPLAM

0 - 120


Sınav sonrasında skorunuzu, sınava girdiğiniz tarihten itibaren 15 iş günü sonra ETS'den daha önce almış olduğunuz kullanıcı adınız ve şifrenizle online kayıt bölümüne girerek web'den öğrenebilirsiniz. Posta ile elinize ulaşması 4-6 hafta arası bir süre olacaktır.

TOEFL KURSLARI HAKKINDA
Kurumumuz DURUDİL’de uygulanan TOEFL iBT Kursları  birebir özel ders  ya da özel derse alternatif 3- 5 kişilik interaktif butik sınıflar şeklindedir.

Uluslararası Akademik Sınav Programları uzmanı olan Akademik Koordinatörümüz Gülnur ÖZTOPRAK’la TOEFL – IELTS – GMAT- GRE – SAT – TOEIC –YDS –PTE –YÖK DİL – HAZIRLIK ATLAMA  - ITEP ve ICAO LEVEL 4 SINAVI kurslarımıza katılabilirsiniz.

Gülnur ÖZTORAK; Cambridge Üniversitesinde eğitimini tamamlamıştır. 33 yıllık öğretmenlik tecrübesiyle yıldır kendisini TOEFL – IELTS – GMAT- GRE – SAT – TOEIC –YDS –PTE –YÖK DİL – HAZIRLIK ATLAMA - ITEP ve ICAO LEVEL 4 SINAVI gibi sınav programlarına adayan Akademik Koordinatörümüz bir dönem Akdeniz Bölgesi Toefl başkanlığı da yapmıştır.
IELTS

IELTS SINAVI HAKKINDA

IELTS (International English Language Testing System) İngilizce dil seviyesini belirlemek isteyen adayların tüm dünyada girdiği ve uluslararası kabul gören sınavlardan biridir. Her ay ortalama 3-4 kez yapılan bu sınavın General Training (göçmenlik ve çalışma izinleri için) ve Academic olmak üzere iki farklı şekli vardır. Academic Module IELTS sınavı General Training modüle göre daha zordur ve eğitim kurumlarında Hazırlık Atlama ya da yurtiçi ve yurtdışı Yüksek Lisans ve Doktora programlarına başvurma gibi amaçlar için kullanılır. Her iki sınav modülünde de Dinleme (Listening), Okuma (Reading), Yazma (Writing) ve Konuşma (Speaking) olmak üzere 4 farklı bölüm vardır. Bu bölümlerden Listening ve Speaking bölümleri her iki modülde de aynı olmakla beraber Reading ve Writing bölümleri Academic modülde daha zordur. IELTS sınavına tekrar girmek isteyen adaylar için herhangi bir engel yoktur.

Listening:Yaklaşık 30 dakika sürer. Çoktan seçmeli, eşleştirme, boşluk doldurma, cümle tamamlama ve bunun gibi 40 adet soru vardır. Dinlenecek parçalar genel ve akademik konulardan seçilen diyalog ve monologlardan oluşur. Parçalar sadece 1 kez dinlenir. Her doğru 1 puandır ve sonuçta yaptığınız doğru sayısı 9’luk sisteme göre hesaplanır.

Reading:

Genel:Yaklaşık 60 dakika sürer. Çoktan seçmeli (multiple choice), doğru-yanlış (true-false), yazarın görüşleri (opinion of the author), eşleştirme (matching), boşluk doldurma (filling in the gaps), cümle tamamlama (sentence completion) ve bunun gibi 40 adet soru vardır. 3 bölüme ayrılır.Okunacak parçalar gazete ve dergi gibi kaynaklardan derlenmiş genel konulardan seçilir. Her doğru 1 puandır ve sonuçta yaptığınız doğru sayısı 9’luk sisteme göre hesaplanır.

Akademik:Yaklaşık 60 dakika sürer. Çoktan seçmeli (multiple choice), doğru-yanlış (true-false), yazarın görüşleri (opinion of the author), eşleştirme (matching), boşluk doldurma (filling in the gaps), cümle tamamlama (sentence completion) ve bunun gibi 40 adet soru vardır. 3 bölüme ayrılır. Okunacak parçalar gazete ve dergi gibi kaynaklardan derlenmiş uzun parçalardır. Her doğru 1 puandır ve sonuçta yaptığınız doğru sayısı 9’luk sisteme göre hesaplanır.

Doğru cevaplarınızın 9’luk sisteme göre değerlendirilmesi aşağıdaki gibidir.Doğru Cevap Sayısı

Skor

20

5.5

25

6

28

6.5

30

7

33

7.5

35

8

38

8.5

40

9


Writing:

Genel:60 dakika sürer. 2 bölümden oluşur. 1. Bölüm için en az 150 kelime, 2. Bölüm için en az 250 kelime yazılması gerekir. İlk soruda adayların verilen konu ile ilgili bir mektup yazması, ikinci soruda ise bir fikir makalesi yazmaları beklenir. İkinci sorunun puanlamadaki değeri ilk sorunun iki katıdır. Birinci soruya 20 dakika, ikinci soruya 40 dakika  ayrılması önerilir.

Akademik:60 dakika sürer. 2 bölümden oluşur. 1. Bölüm için en az 150 kelime, 2. Bölüm için en az 250 kelime yazılması gerekir. İlk soruda adayların verilen grafik ile  ilgili bir yorum yazısı yazması, İkinci soruda ise bir fikir makalesi yazmaları beklenir. İkinci sorunun puanlamadaki değeri ilk sorunun iki katıdır. Birinci soruya 20 dakika, ikinci soruya 40 dakika ayrılması önerilir.

Speaking:Yaklaşık 10-15 dakika arası sürer. 3 bölümden oluşur. İlk bölümde adaylara kendilerini tanıtacakları sorular sorulur. İkinci soruda adaya bir konu verilir ve adayın bu konu üzerine bir süre düşünüp not alarak cevabını hazırlayıp sunması beklenir. Üçüncü bölümde ise adayın ikinci bölümde verilen konu ile ilgili çeşitli sorulara cevap vermesi beklenir. Adayın başarısı akıcılık, dilbilgisi, telaffuz ve düzen gibi kriterler göz önüne alınarak değerlendirilir.

IELTS KURSLARI HAKKINDA

Kurumumuz DURUDİL'de  IELTS Kursları  birebir özel ders ya da özel derse alternatif 3-5 kişilik interaktif butik sınıflar seklinde ilerlemektedir.

Uluslararası Akademik Sınav Programları uzmanı olan Akademik Koordinatörümüz Gülnur ÖZTOPRAK’la TOEFL – IELTS – GMAT- GRE – SAT – TOEIC –YDS –PTE –YÖK DİL – HAZIRLIK ATLAMA - ITEP ve ICAO LEVEL 4 SINAVI kurslarımıza katılabilirsiniz.

Gülnur ÖZTORAK; Cambridge Üniversitesinde eğitimini tamamlamıştır. 33 yıllık öğretmenlik tecrübesiyle yıldır kendisini TOEFL – IELTS – GMAT- GRE – SAT – TOEIC –YDS –PTE –YÖK DİL – HAZIRLIK ATLAMA - ITEP ve ICAO LEVEL 4 SINAVI gibi sınav programlarına adayan Akademik Koordinatörümüz bir dönem Akdeniz Bölgesi Toefl başkanlığı da yapmıştır.
YDS

Yabancı Dil Sınavı, 2012 sonbahar dönemine kadar ÜDS (Üniversitelerarası Kurum Yabancı Dil Sınavı) ve KPDS (Kamu Personeli Yabancı Dil Tespit Sınavı) olarak ÖSYM tarafından farklı iki formatta ve tarihlerde düzenlenen sınavların tek başlık ve içerikte birleşmesiyle bugünkü halini almış bulunmaktadır. YDS İlkbahar dönemi ve Sonbahar dönemi olmak üzere yılda 2 kez genelde Eylül ve Nisan aylarının ilk pazarı uygulanmaktadır.

80 soruluk çoktan seçmeli bir sınav olan YDS'de soru dağılımı genellikle şöyledir:

1) Kelime bilgisi ve dilbilgisi bölümü (Grammar&Vocabulary)
Toplam 16 sorudur.
2) Soruluk 2 adet Cloze Test
Toplam 10 sorudur. Bu bölümde 2 adet paragraf verilmektedir.Bu paragrafların her birinde 5'er adet boşluk bulunur.Adaylar bu boşluklara gelecek kelime yada kelime gruplarını çoktan seçmeli sorulara cevap vererek bulurlar.
3) Cümle Tamamlama Bölümü (Sentence Completion)
Toplam 10 sorudur. Bu bölümde 10 adet cümle yarım bırakılarak verilmiştir. Adaylar bu cümleleri seçeneklerden uygun olanı seçerek tamamlar.
4) Okuma (Reading)
Toplam 20 sorudur. Adaya 5 okuma parçası verilir. Her bir okuma parçası ile ilgili 4'er soru sorulur.
5) Diyalog Tamamlama (Dialogue Completion)
Toplam 5 sorudur. Adayın verilen karşılıklı konuşmada boş bırakılan yere seçeneklerden uygun olanı yerleştirmesi beklenir.
6) Anlamca En Yakın Cümle (Restatement)
Toplam 4 sorudur. Adayın soruda verilen duruma uygun gelebilecek cümleyi seçenekler arasında bulması beklenir.
7) Paragraf Tamamlama (Paragraph Completion)
Toplam 4 sorudur. 4 kısa paragraf'tan birer cümle çıkarılarak, adayın seçenekler arasında bu cümleyi bulması beklenir.
8) Çeviri bölümü (Translation)
Toplam 6 sorudur. İngilizce-Türkçe ve Türkçe-İngilizce 3'er soru şeklinde uygulanır.
7) Anlam bütünlüğünü bozan cümle (Irrelevant Sentence)
Toplam 5 sorudur. Adayın, verilen paragrafta numaralandırılan cümlelerin hangisinin paragrafın geneline uymadığını bulması beklenir.

YDS KURSLARIMIZ HAKKINDA

Kurumumuz DURUDİL  (YDS) Yabancı Dil Sınavı kurslarını birebir özel ders ya da özel derse alternatif 3-5 kişilik interaktif butik sınıflarda uygulamaktadır.

Uluslararası Akademik Sınav Programları uzmanı olan Akademik Koordinatörümüz Gülnur ÖZTOPRAK’la TOEFL – IELTS – GMAT- GRE – SAT – TOEIC –YDS –PTE –YÖK DİL – HAZIRLIK ATLAMA ve ICAO LEVEL 4 SINAVI kurslarımıza katılabilirsiniz.

Gülnur ÖZTORAK; Cambridge Üniversitesinde eğitimini tamamlamıştır. 33 yıllık öğretmenlik tecrübesiyle yıldır kendisini TOEFL – IELTS – GMAT- GRE – SAT – TOEIC –YDS –PTE –YÖK DİL – HAZIRLIK ATLAMA ve ICAO LEVEL 4 SINAVI gibi sınav programlarına adayan Akademik Koordinatörümüz bir dönem Akdeniz Bölgesi Toefl başkanlığı da yapmıştır.