Balıkesir Merkez Ayşe Çakır

Bu kursu paylaş
0 Yorum

Ayşe  Çakır

merkez, BALIKESİR
BİREYSEL ÜYE
Verdiği Kurslar: Matematik Kursu

Kurs Veren Hakkında Özet Bilgi:
Ayşe Çakır, BALIKESİR MERKEZ ve civarında hizmet vermekte olup 06.07.2017 tarihinden itibaren kursbudur.com ailesinin bir üyesidir. BALIKESİR ilinde hizmet veren 130 kurs verenden 32 . sıradadır. Başta Matematik olmak üzere 1 farklı kurs vermektedir. Ayşe Çakır, 2 gelen talepten 0 tanesine teklif vermiştir.

Kurs Veren Hakkında
4 yıllık bir tecrubem vardir

Biçimlerin, sayıların ve niceliklerin yapılarını, özelliklerini, aralarındaki bağıntıları tümden gelimli akıl yürütme yoluyla inceleyen ve aritmetik, geometri, cebir gibi dallara ayrılan bilim dalıdır. Matematik, yeni bilgilerin elde edilmesi, elde edilen bilgilerin açıklanması, denetlenmesi ve sonraki kuşaklara aktarılmasında yer ve zamana bağlı olmayan güvenilir bir araçtır. Eski Yunancada matesis kelimesi matematik kelimesinin köküdür ve ben bilirim anlamına gelmektedir. Daha sonradan sırasıyla bilim, bilgi ve öğrenme gibi anlamlara gelen máthema sözcüğünden türemiştir. Mathematikós öğrenmekten hoşlanan anlamına gelir.
Osmanlı Türkçesinde ise Riyaziye denilmiştir. Matematik sözcüğü Türkçeye Fransızca mathématique sözcüğünden gelmiştir. Matematik insanlık tarihinin en eski bilimlerinden biridir. Çok eskiden matematik, sayıların ve şekillerin ilmi olarak tanımlanırdı. Matematik de diğer bilim dalları gibi geçen zaman içinde büyük bir gelişme gösterdi; artık onu birkaç cümleyle tanımlamak mümkün değil.


Verilen Kursların Ayrıntıları
4 yıllık bir tecrubem vardir

Yorumlar