Balıkesir Merkez Mustaga Yılmaz

Bu kursu paylaş
0 Yorum

Mustaga Yılmaz

merkez, BALIKESİR
BİREYSEL ÜYE
Verdiği Kurslar: LGS (TEOG) Kursu , Fen Kursu

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında Özet Bilgi:
Mustaga Yılmaz, BALIKESİR MERKEZ ve civarında hizmet vermekte olup 30.06.2017 tarihinden itibaren kursbudur.com ailesinin bir üyesidir. BALIKESİR ilinde hizmet veren 220 kurs/özel ders verenden 82 . sıradadır. Başta Fen olmak üzere 2 farklı kurs/özel ders vermektedir. Mustaga Yılmaz, 4 gelen talepten 2 tanesine teklif vermiştir.

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında
Önemli olan öğrenci başarısıdır. Bunun için ilk dersten sonra karşılıklı olarak değerlendirme yapalır. Eğer faydalı bulunursa devam ederim. yoksa ilk ders ücreti talep edilmez.


LGS (TEOG) Nedir?

Temel eğitimde öğrenim gören öğrencilerin (8.sınıf), ortaöğretime geçişi (lise) için kullanılan TEOG sistemi 2013-2014 eğitim-öğretim yılında yürürlüğe girdi.

2013 - 2014 eğitim-öğretim yılından başlayarak altı temel ders için 8 inci sınıfta öğretmen tarafından dönemsel olarak yapılan sınavlardan bir tanesi ortak olarak gerçekleştirildi.

Ortak sınavlar, her dönem iki yazılısı olan derslerden birincisi, üç yazılısı olan derslerden ise ikincisi olmak üzere, akademik takvime göre işlenen müfredatı
kapsayacak şekilde yapıldı.

Ortak sınavlar her dönem iki okul gününe yayılarak yapıldı ve o günlerde sınav yapılan okullarda ders işlenmedi.

Sınavlarda yöneltilen çoktan seçmeli (4 seçenekli) sorularda, yanlış cevap sayısı doğru cevap sayısını etkilemedi.

Ortak sınavların orta ve uzun vadede açık uçlu soruları da içermesi öngörülmektediydi.

TEOG sisteminin 2017-2018 eğitim öğretim yılında kaldırılmasına karar verilmiştir.

Fen Nedir?

Fen bilimleri, evrendeki olguları birbirine bağlayan sebepleri, bilimsel yasalarla (kanunlarla) açıklamaya çalışır. Doğa olaylarının oluş nedenlerini ortaya koyan ve gelecekteki olayları önceden kestirme olanağı veren bu kanunlar, fen bilimlerinin diğer bilimlere olan üstünlüğünü gösterir.
Verilen Kursların Ayrıntıları
Önemli olan öğrenci başarısıdır. Bunun için ilk dersten sonra karşılıklı olarak değerlendirme yapalır. Eğer faydalı bulunursa devam ederim. yoksa ilk ders ücreti talep edilmez.