Balıkesir Merkez Raziye Şencan

Bu kursu paylaş
0 Yorum

Raziye Şencan

merkez, BALIKESİR
BİREYSEL ÜYE
Verdiği Kurslar: Matematik Kursu

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında Özet Bilgi:
Raziye Şencan, BALIKESİR MERKEZ ve civarında hizmet vermekte olup 12.09.2017 tarihinden itibaren kursbudur.com ailesinin bir üyesidir. BALIKESİR ilinde hizmet veren 214 kurs/özel ders verenden 50 . sıradadır. Başta Matematik olmak üzere 1 farklı kurs/özel ders vermektedir. Raziye Şencan, 2 gelen talepten 2 tanesine teklif vermiştir.

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında
10 yıldır dgs,lys,kpss,teog,ygs,pmyo ,ilkokul,ortaokul ve lise takviye olarak özel ders vermekteyim.ders  bi bucuk saattr.ders ücreti:120 tldir.ogrencilerim matematigi sevdirdigimi ve kolaylastirdigimi soylerler. kendi evimde ders verebilirim.ders alan öğrencilerime eğitim koçluğu yapmaktayım


Matematik Nedir?

Biçimlerin, sayıların ve niceliklerin yapılarını, özelliklerini, aralarındaki bağıntıları tümden gelimli akıl yürütme yoluyla inceleyen ve aritmetik, geometri, cebir gibi dallara ayrılan bilim dalıdır. Matematik, yeni bilgilerin elde edilmesi, elde edilen bilgilerin açıklanması, denetlenmesi ve sonraki kuşaklara aktarılmasında yer ve zamana bağlı olmayan güvenilir bir araçtır. Eski Yunancada matesis kelimesi matematik kelimesinin köküdür ve ben bilirim anlamına gelmektedir. Daha sonradan sırasıyla bilim, bilgi ve öğrenme gibi anlamlara gelen máthema sözcüğünden türemiştir. Mathematikós öğrenmekten hoşlanan anlamına gelir.
Osmanlı Türkçesinde ise Riyaziye denilmiştir. Matematik sözcüğü Türkçeye Fransızca mathématique sözcüğünden gelmiştir. Matematik insanlık tarihinin en eski bilimlerinden biridir. Çok eskiden matematik, sayıların ve şekillerin ilmi olarak tanımlanırdı. Matematik de diğer bilim dalları gibi geçen zaman içinde büyük bir gelişme gösterdi; artık onu birkaç cümleyle tanımlamak mümkün değil.

Verilen Kursların Ayrıntıları