Bilecik Merkez Uğur Taş

Bu kursu paylaş
0 Yorum

Uğur TAŞ

merkez, BİLECİK
BİREYSEL ÜYE
Verdiği Kurslar: Koro Kursu , Çocuk Müzik Kursu , Konservatuar Kursu , Org Kursu , Çello Kursu , Güzel Sanatlar Kursu

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında Özet Bilgi:
Uğur TAŞ, BİLECİK MERKEZ ve civarında hizmet vermekte olup 30.01.2019 tarihinden itibaren kursbudur.com ailesinin bir üyesidir. BİLECİK ilinde hizmet veren 19 kurs/özel ders verenden 3 . sıradadır. Başta Org olmak üzere 6 farklı kurs/özel ders vermektedir. Uğur TAŞ, 0 gelen talepten 0 tanesine teklif vermiştir.

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında
2007’de Eskişehir Atatürk Güzel Sanatlar Lisesi Müzik Bölümü yetenek sınavına girdim ve kazandım.2011’de mezun oldum.
2012’de Afyon Kocatepe Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Türk Sanat Müziği  Bölümü Temel Bilimler Programı yetenek sınavına girdim ve kazandım.Eğitim Fakültesinde Pedagojik Formasyon eğitimimi tamamlayarak 2017’de mezun oldum. Şu anda Bilecik ilinde ücretli öğretmenlik yapmaktayım.


Koro Nedir?

Belli seslerden oluşan, bir müzik yapıtını söylemek üzere bir araya gelmiş insan topluluğudur.

Çocuk Müzik Nedir?

Müziğin insanın biyolojik varlığıyla ilişkisi üzerine yapılan araştırmalarda, bir yaşından küçük bebekler üzerinde yapılan deneyler, insanın müziği doğuştan algılamaya hazır olduğu sonucunu ortaya çıkarmıştır. Bu bağlamda insanın doğuştan itibaren müzikle ilk tanışması, çeşitli kültürlerde genel olarak aynı yapıda ve görevde olan “ninni”ler ve annenin (veya aile bireylerinin) bebeği/çocuğu yönlendirmek için “doğaçlama” olarak söylediği “tekerleme” yapısındaki ezgilerdir. Bunun dışında ailenin dinlediği müzikler de çocuğun yönlendirilmesi veya eğlendirilmesinde kullanılmakta ya da çocuk zaten doğal ortamda bu müzikleri algılamaktadır.

Dersler öğrencinin ufak yaşlarda dikkatini uzun süreli bir konuya verememesi sebebiyle müzikten uzaklaştırmamak, müzikten sıkmamak amacıyla 30 dakika sürmektedir. Okul öncesi müzik eğitimi sayesinde, her hangi bir müzik aletine geçecek olan öğrenci okul öncesi müzik eğitimi almayan birine göre çok daha hızlı ilerleme kaydedecek ve çok daha başarılı olacaktır.

Okul öncesi müzik eğitiminin faydaları:

–  Bedensel ve Psiko-Motor Gelişimine
– Duygusal ve Sosyal Gelişimine
– Konsantrasyon Gelişimine ve daha bir çok konuda gelişimine etkisi olmaktadır.
Verilen Kursların Ayrıntıları
Müzik ve nazariyatı bilgileri
Müzik ve nazariyatı bilgileri