Bursa İnegöl Bekir Sarıkaya

Bu kursu paylaş
0 Yorum

Bekir Sarıkaya

İnegöl, BURSA
BİREYSEL ÜYE
Verdiği Kurslar: Almanca Özel Ders , Almanca Kursu

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında Özet Bilgi:
Bekir Sarıkaya, BURSA İNEGÖL ve civarında hizmet vermekte olup 13.12.2018 tarihinden itibaren kursbudur.com ailesinin bir üyesidir. BURSA ilinde hizmet veren 741 kurs/özel ders verenden 283 . sıradadır. Başta Almanca olmak üzere 2 farklı kurs/özel ders vermektedir. Bekir Sarıkaya, 3 gelen talepten 0 tanesine teklif vermiştir.

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında
1993 yılında aile birleşimi yoluyla Avusturyaya gittim ve orta öğrenimimi Avusturya'da tamamladıktan sonra meslek hayatına atıldım ve ilk zamanlardaki dil sorunlarından dolayı inşaat üzerine bir meslek yaptım ve 20'lı yaşlarıma kadar çalıştım. Yaşadığın ülkenin diline en iyi şekilde hakim olmamın ne kadar önemli olduğunu bildiğim için Türkçe dilbilgisini de rehber edinerek kısa zamanda Almanca diline üst seviyede hakim oldum. Öğrenim hayatıma dil sorunlarından dolayı son vermek zorunda kalmam içimde bir uhde olarak kaldığından dolayı akşam okullarında teknik liseye kaydoldum ve Makine mühendisliği bölümünü bitirdim. Uzun yıllar dünya çapında bir Avusturya şirketinde Üretim teknikleri bölümünde teknikerlik ve şeflik yaptım. Mart 2018 de Türkiye'de Bursa İnegöle kesin dönüş yapıncaya kadar da  yukarı Avusturya meslek yüksek okulunda Mechatronik ve Ekonomi bölümünde öğrencisi olarak öğrenim hayatıma devam etmekteydim.
Yıllarca uğraşarak ana dili seviyesine getirdiğim Almanca gibi değerli bir dili unutmamak ve daima taze tutabilmek için özel ders vermeye karar verdim. Öğrencilerimle Almanca dilinin inceliklerinin yanı sıra Almanca konuşan halkların kültürlerinden de bir çok güzelliği paylaşabileceğime inanıyorum.
Orta seviyedeki İngilizcemle de  ingilizceyi orta veya iyi seviyede bilenlere Almancayı çok hızlı öğretebileceğime inanıyorum.
Keyifli ve arkadaşça bir ders ortamında buluşmak üzere...
Selamlar.
Bekir Sarıkaya


Almanca Özel Ders Nedir?

Birebir Almanca eğitimi verilir.

Almanca Avrupa'da en geniş coğrafyaya yayılmış dillerden biridir. Özellikle Almanya, Avusturya, Lihtenştayn, Lüksemburg, İsviçre'nin büyük bölümü, İtalya'nın Güney Tirol bölümü, Belçika'nın doğu kantonları, Polonya ve Romanya'nın kimi bölgeleri ve Fransa'nın Alsas-Loren bölgesinde konuşulmaktadır. Almanya, Avusturya ve Lihtenştayn'ın tek resmi dili olan Almanca İsviçre ve lüksemburg'unda resmi dilleri arasında yer alır.

Einzelunterricht in Deutsch wird angeboten.

Almanca Nedir?

Almanca Hint-Avrupa dillerinin Cermen dilleri koluna bağlıdır ve dünyanın yaygın lisanlarından biridir. Avrupa Birliği'nin resmî dillerinden biri ve en çok konuşulanıdır. Özellikle Almanya, Avusturya, Lihtenştayn, Lüksemburg, İsviçre'nin büyük bölümü, İtalya'nın Güney Tirol bölümü, Belçika'nın doğu kantonları, Polonya ve Romanya'nın kimi bölgeleri ve Fransa'nın Alsas-Loren bölgesinde konuşulmaktadır. Almanca ayrıca içinde Fransız kelime kökenli sözcükler taşır.
Verilen Kursların Ayrıntıları