Bursa Kestel Sürücü Kursu

Bu kursu paylaş
0 Yorum

KESTEL SÜRÜCÜ KURSU

kestel, BURSA
KURUMSAL ÜYE
Verdiği Kurslar: B Ehliyet Kursu , A2 Ehliyet Kursu , D Sınıfı Ehliyet Kursu , A1 Ehliyet Kursu

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında Özet Bilgi:
KESTEL SÜRÜCÜ KURSU, BURSA KESTEL ve civarında hizmet vermekte olup 28.06.2017 tarihinden itibaren kursbudur.com ailesinin bir üyesidir. BURSA ilinde hizmet veren 772 kurs/özel ders verenden 320 . sıradadır. Başta A1 Ehliyet olmak üzere 4 farklı kurs/özel ders vermektedir. KESTEL SÜRÜCÜ KURSU, 61 gelen talepten 0 tanesine teklif vermiştir.

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında
KESTEL SÜRÜCÜ KURSU

2004 Yılında eğitime başladık. İlk günün heyecanını halen taşıyor olmamız bizi bu günlere taşıdı. 12 Yılda binlerce öğrencimizin otomobil ve otobüs ve motorsiklet sürücü belgesi almasını sağladık.

Öğrencilerimize doğru araç kullanma becerilerini öğretirken, daha iyi bir sürücü olmalarını sağlayacak Savunmacı ve Güvenli Sürüş Tekniklerini uygulayacak düşünce ve davranışları da kazandırmaya çalıştık.
Ülkemizdeki trafik kazalarının çokluğunun bir nedeni de, aracın sadece mekanik olarak kullanma becerisini öğrenmenin sürücü olmak için yeterli görülmesidir.

Kurumumuz sürücü eğitiminde, trafiğin doğal ve artan risklerini algılamayı ve risklere karşı Savunmacı ve Güvenli Sürüş Teknikleri ile araç kullanmanın düşünce/davranışlarını kazandırmayı ilke edinmiştir.

Bizi farklı kılan ve müşterilerimizin güvenlerinin devamını sağlayan bu eğitim anlayışımız olmuştur.
Sizlerin beklentilerini karşılamaya ve amacına uygun en iyi eğitimi vermeye çalışarak mutlu ve dost müşteri edinmeyi ilke edindik ve bunu da başardık.

12 yıldır devam eden ve yenilenerek artan kalite anlayışımız ve değişmeyen adresimizle hizmetinizdeyiz.Verilen Kursların Ayrıntıları
D SINIFI EHLİYET NEDİR?

D sınıfı ehliyet tipi  minübüs ve otobüs kullanacaklara verilen ehliyet tipidir Karayolları Trafik Yönetmeliği 76. madde). Ancak ilgili Yönetmeliğin 76. maddesinde Minübüs ve Otobüs kullanacaklara ibaresi vardır.
Ayrıca D1 ehliyet için de Minübüs kullanacakların alması gereken ehliyet denilmektedir. Bu şekilde bir ayrımın sebebi D ehliyet türlerinin kendi içinde türlere ayrılmasıdır.
TAVSİYE : Bunun için bu iki araçtan birisi için kursa başvurduğunuzda D sınıfı ehliyet almanızı öneririz. Sebebi ise D ehliyetin her iki sınıfı da kapsıyor olmasıdır.

D SINIFI EHLİYET HANGİ ARAÇLARI KULLANIR?

Yukarıda otobüs ve minübüs kullanmak isteyen sürücü adaylarının bu ehliyeti almak zorunda olduğunu belirttik. Bununla birlikte, bu sertifikaya sahip sürücüler aşağıda belirtilen araçlarıda kullanabilir. Bu durumda;
B sınıfı sertifikaya giren Otomobil ve Kamyoneti
D1 ehliyet sınıfına giren Minübüsü
F sertifikaya giren Traktörü
M sınıfına giren Motor Bisikleti,
B1 sınıfına giren ATV araçlarıda kullanabilir.


D SINIFI EHLİYET ALMA ŞARTLARI NEDİR?

Ehliyet almanın şartları Karayolları Trafik Yönetmeliğinin 76. maddesinde bütün ehliyet sınıfları için tek tek ehliyet alma şartları belirtilmiştir.
YAŞ BAKIMINDAN : En az 24 yaşını doldurmuş olmak,
DENEYİM ŞARTI OLARAK : En az  B sınıfı sürücü belgesi sahibi olmanız gerekir. B sürücü belgesine sahip olmayan bir aday 24 yaşından büyük olsa dahi bu sürücü belgesini alamaz.  Yani B, C1, C, D1 sürücü belgeleri olanlar başvurabilir.
ÖĞRENİM ŞARTI : En az İlkokul düzeyinde eğitim aldığını belgelemek.
SAĞLIK ŞARTLARI:  Sürücü Adayları ve Sürücülerde Aranacak Sağlık Şartları ile Muayenelerine Dair Yönetmelikte belirtilen şartları taşımaları,
ADLİ SİCİL ŞARTI : Çeşitli suçları işleyen adayların sınavı kazansa dahi bu ehliyeti almaya hakkı olmaz.
D SINIFI EHLİYET NASIL ALINIR?

Bu başlıkta bu ehliyeti en başından en sonuna kadar nasıl alacağınızı tek tek anlatacağız.

Birinci Aşamada : ilk adımda bir sürücü kursuna kaydolmanız gereklidir. Ancak sadece direksiyon dersleri için kursa kaydolup ve sadece direksiyon sınavına gireceksiniz.
İkinci Aşamada : Direksiyon derslerini tamamladıktan sonra direksiyon sınav ücretini yatırıp direksiyon sınavına gireceksiniz.
Üçüncü Aşamada : Direksiyon sınavını kazanmanız halinde D ehliyetinizi çıkartmak için başvurunuzu emniyet birimlerine yapabilirsiniz.
D SINIFI EHLİYET İÇİN ÜCRET VE MASRAFLAR

Sürücü kursu ücretleri için bilmeniz gereken ilk husus bütün iller için ayrı taban fiyat uygulaması vardır. Yani o il için belirlenen ücretten daha aşağıda bir ücret talep edilemez.
KESTEL SÜRÜCÜ KURSU