Bursa Merkez Cemile Çelik

Bu kursu paylaş
0 Yorum

Cemile  Çelik

merkez, BURSA
BİREYSEL ÜYE
Verdiği Kurslar: Lise Tarih Özel Ders

Kurs Veren Hakkında Özet Bilgi:
Cemile Çelik , BURSA MERKEZ ve civarında hizmet vermekte olup 20.06.2017 tarihinden itibaren kursbudur.com ailesinin bir üyesidir. BURSA ilinde hizmet veren 532 kurs verenden 232 . sıradadır. Başta Lise Tarih Özel Ders olmak üzere 1 farklı kurs vermektedir. Cemile Çelik , 1 gelen talepten 0 tanesine teklif vermiştir.

Kurs Veren Hakkında
Ygs Lys sınavlarına hazırlık

Tarih, geçmişteki insanın yaptıklarını, neden ve sonuç ilişkisi dahilinde, yer ve zaman göstererek, belgeler ışığında objektif olarak incelediği için bir bilim kabul edilir.
Tarihe detaylı olarak baktığımızda;
Tarih geçmişteki olaylara ait bilgilerin keşfi, toplanması, bir araya getirilmesi ve sunulması bilimidir. Tarihi bilgi, geçmişteki olaylara ilişkin tüm bilgilerin, olayların vuku bulduğu dönemin şartları göz önüne alınarak, mümkün olduğunca nesnel bir şekilde sunulması ile oluşur. Tarih, yaşanan olayların bir daha yaşanabilmesi gibi bir olasılık olmadığından diğer bilimler gibi deney ve gözleme dayanamaz.
Tarih kelimesinin Batı dillerindeki tüm karşılıkları Grekçe istoria, istorien sözcüğünden gelmektedir. (Latince: Historia, İtalyanca: Storia, Fransızca: Histoire, İngilizce: History, Almanca: Historie). İyonya lehçesinde bildirme, haber alma yoluyla bilgi edinmeanlamlarında kullanılan kelime, Attika lehçesinde görerek, tanık olarak bilme anlamlarının yanı sıra çok daha geniş bir anlam içeriğiyle fizik, coğrafya, astronomi, bitki ve hayvan bilgisi ve hatta giderek doğa bilgisini kapsayacak şekilde kullanılmıştır.


Verilen Kursların Ayrıntıları
Ygs Lys sınavlarına hazırlık

Yorumlar