Bursa Işık Eğitim Danışmanlık Merkezi

Bu kursu paylaş
0 Yorum

Işık Eğitim Danışmanlık Merkezi

merkez, BURSA
KURUMSAL ÜYE
Verdiği Kurslar: Lise Matematik Özel Ders , Açık Lise Kursu

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında Özet Bilgi:
Işık Eğitim Danışmanlık Merkezi, BURSA MERKEZ ve civarında hizmet vermekte olup 06.06.2017 tarihinden itibaren kursbudur.com ailesinin bir üyesidir. BURSA ilinde hizmet veren 797 kurs/özel ders verenden 247 . sıradadır. Başta Açık Lise olmak üzere 2 farklı kurs/özel ders vermektedir. Işık Eğitim Danışmanlık Merkezi, 15 gelen talepten 0 tanesine teklif vermiştir.

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında
Her dersten özel ders , grup dersi verilir.

Fotoğraflar
Işık Eğitim Danışmanlık Merkezi Işık Eğitim Danışmanlık Merkezi Işık Eğitim Danışmanlık Merkezi Işık Eğitim Danışmanlık Merkezi Işık Eğitim Danışmanlık Merkezi Işık Eğitim Danışmanlık Merkezi

Lise Matematik Özel Ders Nedir?

Özel ders; öğrencinin bir derste veya konuda sınıf ortamında gerekli başarıyı veya performansı gösterememesi durumunda yapılan bire bir takviye dersleridir.

Günümüz eğitim sisteminde matematik derslerinin önemi katlanarak artmaktadır. Tüm öğrencilerin hayal ettikleri noktalara ulaşmalarındaki en önemli basamak matematik derslerindeki başarılarına bağlı durumdadır.

Sınıf ortamında anlatılması için hazırlanan matematik ders planları sınıf genelindeki tüm öğrencilere uygun olması düşünülerek hazırlanmaktadır. Hâlbuki her bireyin sayısal zekası aynı seviyede olmamakla beraber matematik öğrenme düzeyi de farklılık göstermektedir. Bu dikkate alındığında hazırlanan bir matematik dersi planının bazı öğrencilerin matematik öğrenim seviyelerine göre gereğinden basit, bazı öğrencilerin matematik öğrenim seviyelerine göre de  ise ağır geldiği olgusu ortaya çıkmaktadır.

Bazı öğrencilerde matematik özel dersinde alacağı belki basit bir ön bilgi, konunun kolaylıkla öğrenilmesini sağlamaktadır. İşte tam bu noktada öğrencilerin matematik özel dersine ihtiyacı olduğunu vurgulayabiliriz.

Sonuç olarak kısaca özetlersek;

• Her bireyin öğrenme hızı ve seviyesi farklıdır.
• Eğitim sistemimizdeki sınav sistemlerinde matematik derslerinin önemi ve katsayısı git gide artmaktadır.
• Sınıf mevcutlarımız kalabalık durumdadır.
• Öğrenciler kısa zamanda matematik dersine ait birçok kazanıma sahip olmak zorundadırlar.
• Matematik özel dersi sadece kazanımlar konusunda kendisini eksik hisseden öğrenciler için değil, kendisine hız kazandırmak rakiplerine fark atmak isteyen öğrencilerinde başvuracağı bir yoldur.

Bu nedenlerle matematik özel dersi imkânları ölçüsünde her öğrenci için kaçınılmaz bir fırsat oluşturur.

Açık Lise Nedir?

Açık Öğretim Lisesinin sınav takvimine yönelik program yapılır.
Verilen Kursların Ayrıntıları
Her seviyede matematik-geometri özel dersi verilir.
Her dersten özel ders , grup dersi verilir.