Bursa Nilüfer Ramazan Kaymaz

Bu kursu paylaş
0 Yorum

Ramazan Kaymaz

nİlüfer, BURSA
BİREYSEL ÜYE
Verdiği Kurslar: Bağımsız Denetim Kursu , Açıköğretim Kursu

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında Özet Bilgi:
Ramazan Kaymaz, BURSA NİLÜFER ve civarında hizmet vermekte olup 20.10.2017 tarihinden itibaren kursbudur.com ailesinin bir üyesidir. BURSA ilinde hizmet veren 772 kurs/özel ders verenden 61 . sıradadır. Başta Bağımsız Denetim olmak üzere 2 farklı kurs/özel ders vermektedir. Ramazan Kaymaz, 9 gelen talepten 9 tanesine teklif vermiştir.

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında
18 yıllık bankacılık tecrübesine sahibim. Hem İşletme hem de Eğitim Fakültesi mezunuyum. Uzun yıllar mali analist ve kredi tahsisi ve yönetimi yöneticisi olarak görev yaptım.

Uzmanlık alanım finansal tablolar analizi, bankacıların bakış açısıyla mali tabloların değerlendirilmesi ve  iyileştirilmesi, yatırım projeleri, kredilendirme süreçleri, sorunlu kredilerin yönetimidir.

Temel muhasebe, mali tablolar analizi, temel ve ileri düzey kredi ve sorunlu krediler analizi ve yönetim süreçleri konularında eğitim hizmetleri de sunmaktayım.


Bağımsız Denetim Nedir?

Bağımsız denetim, işletmelerin yıllık finansal tablo ve diğer finansal bilgilerinin, bu tablo ve bilgiler için belirlenen kriterlere (örneğin, halka açık şirket finansal tabloları için Kurulca belirlenmiş veya kabul edilmiş finansal raporlama standartlarına) uygunluğu ve doğruluğu hususunda, makul güvence sağlayacak yeterli ve uygun bağımsız denetim kanıtlarının elde edilmesi amacıyla, genel kabul görmüş bağımsız denetim standartlarında öngörülen gerekli tüm bağımsız denetim tekniklerinin uygulanarak, defter, kayıt ve belgeler üzerinden denetlenmesi ve değerlendirilerek rapora bağlanmasını ifade eder.

Açıköğretim Nedir?

Açıköğretim kurslarında öğrencilerin eksik olduğu derslere yönelik verilen eğitimleri ve genel çalışma programlarını kapsamaktadır. Genel matematik, muhasebe, işletme, hukuk, iktisat, maliye, finans gibi pek çok dersi içinde barındıran bu kurslar uzun ve kısa dönem olarak ikiye ayrılmaktadır.
Verilen Kursların Ayrıntıları
Finansal Mali Analiz, gerek yöneticiler, gerekse finansal paydaşlar açısından şirketlerin doğru değerlendirilebilmesi önemlidir. Bu şekilde geleceğe yönelik planlamaların gerçeğe en yakın şekilde yapılması sağlanabilir.  

Finansal Tablolar da yatay ve dikey analiz ile oran analizi yapmak bu planlamalar açısından önem arz etmektedir. Sahip olunan varlıkların ve bu varlıkların hangi kaynaklardan elde edildiği, kaynakların doğru kullanılıp kullanılmadığı, öz kaynakların yeterli olup olmadığı ve likitide durumu hakkında veri elde etmemezi sağlayacaktır.

Ayrıca kullandığımız finansal kaynakların mali tablolara yansıması ve firmanın faaliyet çarkına uygunluğu da önemli bir konudur. Hangi amaç için hangi tür kredi kullanmalıyım ? sorusunun cevabını  bulmamıza yardımcı olacaktır.

Bu ve benzeri konularda yanınızda olmayı isterim.

 
Temel muhasebe