Bursa Nilüfer Dilber Baran

Bu kursu paylaş
0 Yorum

Dilber Baran

nİlüfer, BURSA
BİREYSEL ÜYE
Verdiği Kurslar: Özel Anaokulu Kursu , Özel ilkokul Kursu , Özel Ortaokul Kursu , Özel Lise Kursu

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında Özet Bilgi:
Dilber Baran, BURSA NİLÜFER ve civarında hizmet vermekte olup 27.02.2019 tarihinden itibaren kursbudur.com ailesinin bir üyesidir. BURSA ilinde hizmet veren 741 kurs/özel ders verenden 100 . sıradadır. Başta Özel ilkokul olmak üzere 4 farklı kurs/özel ders vermektedir. Dilber Baran, 0 gelen talepten 0 tanesine teklif vermiştir.

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında
Uludağ Universitesi sosyoloji mezunu olup ,çocuk gelişimi bolumu okumkatayim.Şuanda özel eğitim öğretmenliği yapmaktayım.Ayrıca Kızılay'da gönüllü öğretmenlik yapmakta olup ilkokul derslerini vermekteyim.
Hobi olarakta her pazar mutlaka trekking yapıyorum.


Özel Anaokulu Nedir?

İlk öğretim çağına gelmemiş 0-6 yaş grubundaki çocukların bir arada olabildikleri bakım, oyun ve eğitim yeri. Anaokulları, çocukları okul düzenine hazırlayan, okul öncesi bilgi ve görgülerin öğretildiği yerdir.

Bu okulların denetimleri İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Sağlık ve Sosyal Hizmetler Müdürlükleri tarafından yapılmaktadır. Milli Eğitim Müdürlüklerine bağlı olanlara ana okulu, Sağlık ve Sosyal Hizmet Müdürlüklerine bağlı olanlara ise çocuk evi ismi verilmektedir. Bu okulların her ikisi ilkokul öncesi eğitim vermektedir.

Kanunlara göre, ana okullarında çalışan yönetici ve öğretmenlerin yüksek öğrenim görme şartı vardır. Kurucular için ise, böyle bir şart yoktur.

Yapılan son 1989-90 istatistiklerine göre, ana okullarından 0-6 yaş grubundaki çocuklardan yüzde 1’i, 3-6 yaş grubundaki çocukların ise yüzde 2’si faydalanabilmektedir

Özel ilkokul Nedir?

Zorunlu öğrenim çağındaki kız ve erkek çocukların temel eğitim ve öğretimini sağlamak üzere devletçe açılan ya da açılmasına izin verilen dört yıllık okul.