Bursa Nilüfer Ercan Daştan

Bu kursu paylaş
0 Yorum

Ercan Daştan

nİlüfer, BURSA
BİREYSEL ÜYE
Kurs/Özel Ders Veren Tanıtım Videosu
Verdiği Kurslar: Keman Kursu , Gitar Kursu , Armoni Kursu

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında Özet Bilgi:
Ercan Daştan, BURSA NİLÜFER ve civarında hizmet vermekte olup 20.06.2017 tarihinden itibaren kursbudur.com ailesinin bir üyesidir. BURSA ilinde hizmet veren 893 kurs/özel ders verenden 302 . sıradadır. Başta Keman olmak üzere 3 farklı kurs/özel ders vermektedir. Ercan Daştan, 80 gelen talepten 9 tanesine teklif vermiştir.

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında
Uludağ Üniversitesi Müzik Eğitimi Ana Bilim  Dalı son sınıf öğrencisiyim kendi evimde ya da öğrencinin evinde keman dersi vermekteyim. İlgilenenler talepte bulunabilir.

Haftada 1 gün 1 saat şeklinde ders yapıyorum. Enstrüman çalmanın birincil koşulunun emek vermek olduğunu unutmayın.


Keman Nedir?

Muhtemelen en tanınmış orkestra çalgısı olan keman, bir yayla çalınan telli bir enstrümandır. Keman ailesinin en geniş aralıklı sesine sahip olan üyesi olan kemanın yanında bu ailenin diğer üyeleri, viola, Viyolonsel ve kontrabastır. Keman bir kaç ana parçadan oluşur. Ön kısım, omurga, boyun, perdeler, akort anahtarları, gövde, köprü, kuyruk ve F- delikleri.

Üst, göbek veya ses tahtası olarak da anılan ön kısım genelde iyi kurutulmuş ladin, arka tarafı ise ak ağaçtan yapılır. Keman imal edilirken, ön, arka kısımlar ve omurga, boş bir kutu oluşturacak şekilde birleştirilir. Kuyruğa bağlanan dört tel köprünün üzerinden geçip, perdelerden uzanıp, akort anahtarlarına bağlanır. Anahtarlar vasıtasıyla akort edilir ve elin perdelere basılması ile değişik sesler ve tonlar elde edilebilir. Müzisyen, tellerin üzerinde yayı doğru açıyla sürtünce ses elde edilir. Bu yay yaklaşık  75 santim uzunluğundadır.

Gitar Nedir?

Gitar, parmakla veya pena ile çalınan, esasen sekiz şekline benzeyen, yan kısımları oval, sap üzerinde ses perdeleri olan, telli bir çalgı türüdür.
Gitar kursu almak isteyenler, müzik ile bugüne kadar ilgisi olsun olmasın başarı sağlayabilirler. Gitar çalmanın herhangi bir yaşı yoktur. Kimisi çocukken gitar kursu alabilirken, kimisi ise emeklilikten sonra bile gitar kursu alabilir. Bu konuda kurslarda yaş sınırı yoktur. Gitar kursları kişiye özel verilmelidir. Toplu halde alınan kurslar da vardır. Daha iyi verim alınabilmesi için bire bir ders alınması önemlidir. Gitar dersi almak isteyen kişiler ister toplu derslere girebilir ister bire bir olan derslere girebilir.
Verilen Kursların Ayrıntıları
Uludağ Üniversitesi Müzik Eğitimi Anabilim  Dalı son sınıf öğrencisinden keman dersi.
Güzel Sanatlar Liseleri, ve müzik okullarına hazırlık için keman dersi.
Yalnızca klasik gitar eğitimi veriyorum. Pop müzik çalmak isteyenler başka alternatiflere yönelebilirler.
Genel müzik teorisi, armoni dersi.