Bursa Nilüfer Rumeysa Çiçek

Bu kursu paylaş
0 Yorum

Rumeysa Çiçek

nİlüfer, BURSA
BİREYSEL ÜYE
Verdiği Kurslar: Tarih Kursu

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında Özet Bilgi:
Rumeysa Çiçek, BURSA NİLÜFER ve civarında hizmet vermekte olup 27.10.2017 tarihinden itibaren kursbudur.com ailesinin bir üyesidir. BURSA ilinde hizmet veren 763 kurs/özel ders verenden 214 . sıradadır. Başta Tarih olmak üzere 1 farklı kurs/özel ders vermektedir. Rumeysa Çiçek, 0 gelen talepten 0 tanesine teklif vermiştir.

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında
Uludağ Üniversitesi Tarih Bölümü mezunuyum. Öğrencilik zamanlarımdan itibaren Tarih, Sosyal Bilgiler derslerinden özel dersler verdim. Ayrıca Bursa Çamlıca Anadolu Lisesinde staj öğretmenliği yaptım bu okulda 5 ay deneyimim var. Uygun fiyatlarda özel ders verilmektedir.


Tarih Nedir?

Tarih, geçmişteki insanın yaptıklarını, neden ve sonuç ilişkisi dahilinde, yer ve zaman göstererek, belgeler ışığında objektif olarak incelediği için bir bilim kabul edilir.
Tarihe detaylı olarak baktığımızda;
Tarih geçmişteki olaylara ait bilgilerin keşfi, toplanması, bir araya getirilmesi ve sunulması bilimidir. Tarihi bilgi, geçmişteki olaylara ilişkin tüm bilgilerin, olayların vuku bulduğu dönemin şartları göz önüne alınarak, mümkün olduğunca nesnel bir şekilde sunulması ile oluşur. Tarih, yaşanan olayların bir daha yaşanabilmesi gibi bir olasılık olmadığından diğer bilimler gibi deney ve gözleme dayanamaz.
Tarih kelimesinin Batı dillerindeki tüm karşılıkları Grekçe istoria, istorien sözcüğünden gelmektedir. (Latince: Historia, İtalyanca: Storia, Fransızca: Histoire, İngilizce: History, Almanca: Historie). İyonya lehçesinde bildirme, haber alma yoluyla bilgi edinmeanlamlarında kullanılan kelime, Attika lehçesinde görerek, tanık olarak bilme anlamlarının yanı sıra çok daha geniş bir anlam içeriğiyle fizik, coğrafya, astronomi, bitki ve hayvan bilgisi ve hatta giderek doğa bilgisini kapsayacak şekilde kullanılmıştır.

Verilen Kursların Ayrıntıları
Saatlik olarak kurs verilmektedir. Yeni sisteme göre çalışma planı lise ve üniversite sınavları ile öğrenci sınava hazırlanır.