Bursa Nilüfer Yavuz Ayyıldız

Bu kursu paylaş
0 Yorum

Yavuz Ayyıldız

nİlüfer, BURSA
BİREYSEL ÜYE
Verdiği Kurslar: Biyoloji Kursu

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında Özet Bilgi:
Yavuz Ayyıldız , BURSA NİLÜFER ve civarında hizmet vermekte olup 31.07.2017 tarihinden itibaren kursbudur.com ailesinin bir üyesidir. BURSA ilinde hizmet veren 879 kurs/özel ders verenden 357 . sıradadır. Başta Biyoloji olmak üzere 1 farklı kurs/özel ders vermektedir. Yavuz Ayyıldız , 1 gelen talepten 0 tanesine teklif vermiştir.

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında
BURSADA FKM ÖZEL ÖĞRETİM KURSUNDA YILLARDIR ÇALIŞIYORUM Her yıl Türkiye derecesi öğrencilerim olan ihtiyacınıza göre TYT-AYT özel dersi
Soru çözümü
Lise ara sınıflara okul takviye ve sınavlara hazırlık
Koçluk ihtiyacı olanlarada düzenli plan program ve takip imkanı


Biyoloji Nedir?

Latince Bios (canlı) ve logos (bilim) kelimelerinin birleşmesinden meydana gelen Biyoloji bugün en popüler bilim dalları arasında belkide ilk sırayı alır. Canlılık insan oğlunun her zaman ilgisini çeken bir husus olmuştur. Aristo’dan bu yana biyoloji alanında bir çok gelişmeler olmuştur. Ama 20. yüzyılda biyoloji alnında yapılan gelişmeler bunlardan binlerce kez daha fazladır. Özellikle elektron mikroskobunun keşfinden sonra canlılık mikro-aleme kayarak hücre ve içeriği incelenmiş, bir müddet sonra bu da yeterli olmayıp gen yapısına kadar inilmiştir. Üniversiteler de biyoloji bilimi geliştirilerek detaylar üzerinde durulmuştur. Bu daha çok moleküler alanda gerçekleşmiştir. Canlılar arası benzerlikten tutunda tedavisine kadar hemen hemen bütün biyolojik olaylarda artık gen yapıları incelenerek neticelere varılmaktadır.

Verilen Kursların Ayrıntıları