Bursa Osmangazi Kadir Öztürk

Bu kursu paylaş
0 Yorum

Kadir Öztürk

osmangazİ, BURSA
BİREYSEL ÜYE
Verdiği Kurslar: Rusça Kursu

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında Özet Bilgi:
Kadir Öztürk, BURSA OSMANGAZİ ve civarında hizmet vermekte olup 09.08.2017 tarihinden itibaren kursbudur.com ailesinin bir üyesidir. BURSA ilinde hizmet veren 763 kurs/özel ders verenden 191 . sıradadır. Başta Rusça olmak üzere 1 farklı kurs/özel ders vermektedir. Kadir Öztürk, 3 gelen talepten 0 tanesine teklif vermiştir.

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında
20 yaşındayım.Moskova'da tıp öğrencisiyim.Şuan eğitimimi dondurup Bursa'ya dönmüş bulunmaktayım.Öğrencinin anlayabileceği şekilde kolay metodlarla rusça dersi veriyorum.Skype üzerinden de özel ders veriyorum.
Türk numaram : +905387055656 WHATSAPP kullanıyorum.Ulaşabilirsiniz.
Rus numaram : (+7) 9999682953
Birebir ders ile skype üzerinden işlenilen dersin ücreti daha farklıdır.SKYPE biraz daha ucuz oluyor.Ders almak isteyenler ulaşabilirler.İlginize teşekkürler,Sağlıcakla kalın...Fotoğraflar

Rusça Nedir?

Rusça, Slav Dillerinden, Avrasya'da yaygın olarak konuşulan bir dildir. Rusça, Beyaz Rusça ve Ukraynaca ile birlikte Hint-Avrupa dil ailesinin Slav Dilleri grubunun Doğu Slav Dilleri alt grubuna girer. 20. yüzyılda politik açıdan önemli bir dil olan Rusça, Birleşmiş Milletlerin resmi dillerinden biridir. Rusça dünya üzerinde en çok konuşulan 7. dildir. Rusça Kiril alfabesini kullanır. Çünkü Latin harfleri Rus dilindeki tüm sesleri ifade etmek için yeterli değildir. Rusça'da vurgu çok önemlidir. Rus dilindeki kelimelerdeki vurgunun hiçbir kuralı yoktur. Bu yüzden kelimeleri öğrenirken vurguyu da ezberlemek gerekir. Rusça sözcüklerde vurgunun belli bir yeri yoktur. Dolayısıyla sözcükleri öğrenirken vurguyu ve telaffuzu doğru öğrenmek önemlidir. Rusça kelime okunuş vurgu bulunduğu yere bağlı olarak değişebilir.

Rusça nasıl bir dildir?
Eski bir Doğu Slav lehçesi olan Novgorod lehçesinin Rusça’nın oluşumunda büyük önem oynadığı kabul edilir. Bulgarca her ne kadar dil bilgisi olarak Rusça’dan farklı olsa da her ikiside 19. ve 20. yüzyıllarda Slavetkisi altına girmiştir. Bu yüzden Rusça ile Bulgarca arasında birçok ortak kelime vardır.  Rus dilinde harfleri yumuşatmak veya kalınlaştırmak için oluşturulan özel harfler vardır. ? bu harf önüne gelen sesi yumuşatır. ? bu harf ise sertlik işaretidir. Rusça yüzyıllar içerisinde birçok farklı dilden etkilenmiştir. İngilizce, Fransızca, Almanca, Hollandaca, Lehçe, Latince gibi dillerden etkilenmiştir. Monterey, Kaliforniya’da yer alan Savunma Dil Enstitüsüne göre İngilizce’yi akıcı konuşabilen birinin 720 saatlik bir eğitimle Rusça öğrenilebileceğini hesaplamıştır. Rusça dünya politikasında kritik rol oynadığı için Birleşmiş Milletler İstihbarat Topluluğunda sabit hedef dili olmuştur.

Rusça hangi ülkelerde konuşulur?
Rusya, Amerika Birleşik Devletleri, Avusturya, Azerbaycan, Beyaz Rusya, Ermenistan, Estonya, Gürcistan, Kanada, Kazakistan, Kırgızistan, Letonya, Litvanya, Moldova,Özbekistan, Tacikistan, Türkmenistan, Ukrayna.

Verilen Kursların Ayrıntıları
20 yaşındayım.Moskova'da tıp öğrenciyim.Şuan eğitimimi dondurup Bursa'ya dönmüş bulunmaktayım.Öğrencinin anlayabileceği şekilde kolay metodlarla rusça dersi veriyorum.Bir ders saati ücreti 50 TL dir.Skype üzerinden de özel ders veriyorum. Onun ücreti 30 TL dir
Türk numaram : +905387055656 WHATSAPP kullanıyorum.Ulaşabilirsiniz.
Rus numaram : (+7) 9999682953
Birebir ders ile skype üzerinden işlenilen dersin ücreti daha farklıdır.SKYPE biraz daha ucuz oluyor.Ders almak isteyenler ulaşabilirler.İlginize teşekkürler,Sağlıcakla kalın...