Denizli Merkez Görkem Çetkin

Bu kursu paylaş
0 Yorum

Görkem Çetkin

merkez, DENİZLİ
BİREYSEL ÜYE
Verdiği Kurslar: Matematik Kursu

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında Özet Bilgi:
Görkem Çetkin, DENİZLİ MERKEZ ve civarında hizmet vermekte olup 17.06.2017 tarihinden itibaren kursbudur.com ailesinin bir üyesidir. DENİZLİ ilinde hizmet veren 316 kurs/özel ders verenden 42 . sıradadır. Başta Matematik olmak üzere 1 farklı kurs/özel ders vermektedir. Görkem Çetkin, 3 gelen talepten 1 tanesine teklif vermiştir.

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında
3 yıldır Özel ders veriyorum.Özel dersin iyi kullanıldığında bireyi başarıya götüreceğine fakat öğrencinin ödevleri ve ders çalışmadığında sadece kendini kandırması ve ailenin gereksiz yere para harcamasına sebep olduğunu gözlemledim.O yüzden verdiğim ödevleri yapmayan ve çalışmayan öğrencilerle ders yapmayı sonlandırıyorum.İşimi ciddiyetle yaptığımı düşünüyorum.Dersin işleşi 1 saat kendi föylerimden dersi anlatırım ve kendi belirlediğimiz konun kavranılmasında yeterli olduğunu düşündüğüm soruları çözerim öğrencinin kendi belirlediği bir gündede yarım saat vermiş olduğum ödevlerden veya kendi kullandığı kaynaktan bilemediği soruları çözerim yani 1 bucuk saat ders işlerim.Bu şekilde fiyat 50 tldir.Diğer türlü çocuğa devamlı soru çözmek Kişinin öğrenme yöntem ve tekniklerindeki kişinin yaparak yaşayarak ilkesini aykırı olur ve öğretmen merkezli bir yaklaşım olup verim çok azdır ve kalıcılık düşüktür.Tel 05394225277


Matematik Nedir?

Biçimlerin, sayıların ve niceliklerin yapılarını, özelliklerini, aralarındaki bağıntıları tümden gelimli akıl yürütme yoluyla inceleyen ve aritmetik, geometri, cebir gibi dallara ayrılan bilim dalıdır. Matematik, yeni bilgilerin elde edilmesi, elde edilen bilgilerin açıklanması, denetlenmesi ve sonraki kuşaklara aktarılmasında yer ve zamana bağlı olmayan güvenilir bir araçtır. Eski Yunancada matesis kelimesi matematik kelimesinin köküdür ve ben bilirim anlamına gelmektedir. Daha sonradan sırasıyla bilim, bilgi ve öğrenme gibi anlamlara gelen máthema sözcüğünden türemiştir. Mathematikós öğrenmekten hoşlanan anlamına gelir.
Osmanlı Türkçesinde ise Riyaziye denilmiştir. Matematik sözcüğü Türkçeye Fransızca mathématique sözcüğünden gelmiştir. Matematik insanlık tarihinin en eski bilimlerinden biridir. Çok eskiden matematik, sayıların ve şekillerin ilmi olarak tanımlanırdı. Matematik de diğer bilim dalları gibi geçen zaman içinde büyük bir gelişme gösterdi; artık onu birkaç cümleyle tanımlamak mümkün değil.

Verilen Kursların Ayrıntıları
3 yıldır Özel ders veriyorum.Özel dersin iyi kullanıldığında bireyi başarıya götüreceğine fakat öğrencinin ödevleri ve ders çalışmadığında sadece kendini kandırması ve ailenin gereksiz yere para harcamasına sebep olduğunu gözlemledim.O yüzden verdiğim ödevleri yapmayan ve çalışmayan öğrencilerle ders yapmayı sonlandırıyorum.İşimi ciddiyetle yaptığımı düşünüyorum.Tel 05394225277